Maden 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Maden sonuçlarında Evet %75,6 ile birinci, Hayır %24,4 ile ikinci; fark 51,3 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 17,8 puan üstünde. 41 mahalle ve köy arasından 40'ında Evet önde. Evet en güçlü Kumyazı Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Çayırköy (%52,2). Katılım %74,1 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Maden 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Maden, Elazığ, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Maden | Elazığ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 5.716 | %75,6 | %81,8 | %57,9 | +17,8 |
| Hayır | 1.841 | %24,4 | %18,2 | %42,1 | −17,8 |
Maden seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 51 | 10.461 | 7.754 | %74,1 | 7.557 | 197 |
Maden mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağadibek Köyü | Evet | %54,2 | %45,8 | %73,6 | 125 |
| Akboğa Köyü | Evet | %56,9 | %43,1 | %86,9 | 84 |
| Altıntarla Köyü | Evet | %77,4 | %22,6 | %85,9 | 199 |
| Arslantaşı Köyü | Evet | %73,7 | %26,3 | %86,7 | 90 |
| Bahçedere Köyü | Evet | %81,8 | %18,2 | %79,6 | 280 |
| Bahçelievler Mahallesi | Evet | %73,5 | %26,5 | %65,8 | 1.218 |
| Camii Kebir Mahallesi | Evet | %67,1 | %32,9 | %60,6 | 2.457 |
| Cumhuriyetçi Köyü | Evet | %92,8 | %7,2 | %88,2 | 110 |
| Çakıroğlu Köyü | Evet | %96,8 | %3,2 | %84,3 | 191 |
| Çalkaya Köyü | Evet | %93,6 | %6,4 | %66,4 | 274 |
| Çayırköy | Hayır | %47,8 | %52,2 | %87,1 | 132 |
| Çitliköy | Evet | %65,2 | %34,8 | %79,1 | 235 |
| Durmuştepe Köyü | Evet | %65,2 | %34,8 | %90,5 | 283 |
| Dutpınar Köyü | Evet | %77,6 | %22,4 | %74,4 | 78 |
| Eğrikavak Köyü | Evet | %72,1 | %27,9 | %96,6 | 146 |
| Gezin-Göl Önü Mahallesi | Evet | %62,9 | %37,1 | %72,4 | 591 |
| Gezin-Merkez Mahallesi | Evet | %67,7 | %32,3 | %72,3 | 484 |
| Hanevleri Köyü | Evet | %64,4 | %35,6 | %58,9 | 180 |
| Hatunköy | Evet | %89,1 | %10,9 | %95,8 | 48 |
| Işıktepe Köyü | Evet | %67,0 | %33,0 | %94,2 | 103 |
| Karatop Köyü | Evet | %85,7 | %14,3 | %94,4 | 107 |
| Kartaldere Köyü | Evet | %93,7 | %6,3 | %88,1 | 261 |
| Kaşlıca Köyü | Evet | %74,1 | %25,9 | %72,5 | 160 |
| Kavak Köyü | Evet | %61,2 | %38,8 | %74,1 | 324 |
| Kayalar Köyü | Evet | %73,4 | %26,6 | %70,7 | 133 |
| Kızıltepe Köyü | Evet | %90,5 | %9,5 | %80,9 | 183 |
| Koçkonağı Köyü | Evet | %84,4 | %15,6 | %67,3 | 49 |
| Kumyazı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %99,4 | 169 |
| Küçükova Köyü | Evet | %95,3 | %4,7 | %96,6 | 88 |
| Naldöken Köyü | Evet | %94,0 | %6,0 | %71,7 | 459 |
| Örtülü Köyü | Evet | %96,9 | %3,1 | %98,8 | 168 |
| Plajköy | Evet | %64,5 | %35,5 | %85,4 | 89 |
| Polatköy | Evet | %98,6 | %1,4 | %74,7 | 95 |
| Sağrılı Köyü | Evet | %93,3 | %6,7 | %82,4 | 136 |
| Tekevler Köyü | Evet | %81,0 | %19,0 | %91,4 | 244 |
| Tepecik Köyü | Evet | %78,6 | %21,4 | %80,8 | 146 |
| Topaluşağı Köyü | Evet | %85,7 | %14,3 | %98,6 | 70 |
| Yenibahçe Köyü | Evet | %82,4 | %17,6 | %88,1 | 84 |
| Yeşilova Köyü | Evet | %77,2 | %22,8 | %93,5 | 62 |
| Yıldızhan Köyü | Evet | %82,2 | %17,8 | %55,6 | 81 |
| Yoncapınar Köyü | Evet | %85,1 | %14,9 | %104,4 | 45 |
İlgili sonuçlar