Palu 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Palu sonuçlarında Evet %97,7 ile birinci, Hayır %2,3 ile ikinci; fark 95,3 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 39,8 puan üstünde. 50 mahalle ve köy arasından 50'sinde Evet önde. Evet en güçlü Arındık Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Atikköy (%22,9). Katılım %91,9 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Palu 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Palu, Elazığ, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Palu | Elazığ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 12.208 | %97,7 | %81,8 | %57,9 | +39,8 |
| Hayır | 292 | %2,3 | %18,2 | %42,1 | −39,8 |
Palu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 63 | 13.763 | 12.654 | %91,9 | 12.500 | 154 |
Palu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akyürek Köyü | Evet | %98,2 | %1,8 | %100,0 | 122 |
| Altınölçek Köyü | Evet | %98,5 | %1,5 | %104,8 | 63 |
| Andılar Köyü | Evet | %99,4 | %0,6 | %98,7 | 157 |
| Arındık Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %97,7 | 173 |
| Aşağı Mahallesi | Evet | %100,0 | %0,0 | %102,3 | 88 |
| Atikköy | Evet | %77,1 | %22,9 | %102,9 | 34 |
| Baltaşı-Bahçelievler Mahallesi | Evet | %92,1 | %7,9 | %90,0 | 321 |
| Baltaşı-Çaybaşı Mahallesi | Evet | %96,9 | %3,1 | %98,0 | 819 |
| Beydoğan Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %90,9 | 11 |
| Beyhan-Girne Mahallesi | Evet | %99,7 | %0,3 | %95,5 | 331 |
| Beyhan-Güney Mahallesi | Evet | %99,8 | %0,2 | %94,3 | 458 |
| Beyhan-İstasyon Mahallesi | Evet | %99,4 | %0,6 | %98,1 | 318 |
| Beyhan-Karşıyaka Mahallesi | Evet | %99,7 | %0,3 | %99,7 | 375 |
| Bozçanak Köyü | Evet | %97,4 | %2,6 | %95,4 | 329 |
| Bölükelma Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %95,2 | 21 |
| Burgudere Köyü | Evet | %98,7 | %1,3 | %105,6 | 72 |
| Büyükçaltı Köyü | Evet | %97,8 | %2,2 | %72,7 | 128 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %96,5 | %3,5 | %84,2 | 753 |
| Çarşı Mahallesi | Evet | %97,7 | %2,3 | %94,6 | 1.016 |
| Damlapınar Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %97,3 | 113 |
| Gemtepe Köyü | Evet | %95,0 | %5,0 | %32,8 | 64 |
| Gökdere Köyü | Evet | %98,6 | %1,4 | %76,6 | 397 |
| Güllüce Köyü | Evet | %99,6 | %0,4 | %97,6 | 295 |
| Gümeçbağlar Köyü | Evet | %97,1 | %2,9 | %95,2 | 145 |
| Gümüşkaynak Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %112,5 | 16 |
| Hasbey Köyü | Evet | %92,3 | %7,7 | %90,3 | 31 |
| Kalekent Mahallesi | Evet | %94,6 | %5,4 | %68,5 | 626 |
| Karacabağ Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %96,0 | 248 |
| Karasalkım Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %99,8 | 617 |
| Karataş Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %95,7 | 116 |
| Karşıbahçeler Mahallesi | Evet | %98,2 | %1,8 | %88,5 | 383 |
| Kasıl Köyü | Evet | %98,9 | %1,1 | %94,6 | 93 |
| Kayaönü Köyü | Evet | %97,0 | %3,0 | %93,3 | 179 |
| Keklikdere Köyü | Evet | %96,2 | %3,8 | %94,4 | 521 |
| Kırkbulak Köyü | Evet | %94,8 | %5,2 | %100,0 | 116 |
| Köklüce Köyü | Evet | %98,3 | %1,7 | %92,3 | 130 |
| Küçükçaltı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %83,3 | 24 |
| Kültür Mahallesi | Evet | %96,3 | %3,7 | %81,0 | 794 |
| Numune Mahallesi | Evet | %95,6 | %4,4 | %82,4 | 341 |
| Örencik Köyü | Evet | %93,9 | %6,1 | %103,1 | 64 |
| Örgülü Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 161 |
| Seydili Köyü | Evet | %98,4 | %1,6 | %98,8 | 251 |
| Tarhanaköy | Evet | %100,0 | %0,0 | %98,1 | 267 |
| Umutkaya Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %108,3 | 24 |
| Üçdeğirmenler Köyü | Evet | %97,0 | %3,0 | %99,1 | 438 |
| Yarımtepe Köyü | Evet | %99,2 | %0,8 | %98,4 | 126 |
| Yenimahalle Mahallesi | Evet | %98,9 | %1,1 | %93,8 | 1.300 |
| Yeşilbayır Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %96,8 | 95 |
| Yukarı Palu Mahallesi | Evet | %80,6 | %19,4 | %93,4 | 166 |
| Ziver Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %84,8 | 33 |
İlgili sonuçlar