Keşap 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Keşap sonuçlarında Evet %60,1 ile birinci, Hayır %39,9 ile ikinci; fark 20,2 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 2,2 puan üstünde. 53 mahalle ve köy arasından 46'sında Evet önde. Evet en güçlü Armutdüzü Köyü (%94,4); Hayır en güçlü Düzköy (%65,3). Katılım %82,8 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Keşap 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Keşap, Giresun, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Keşap | Giresun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 7.972 | %60,1 | %63,5 | %57,9 | +2,2 |
| Hayır | 5.291 | %39,9 | %36,5 | %42,1 | −2,2 |
Keşap seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 72 | 16.339 | 13.527 | %82,8 | 13.263 | 264 |
Keşap mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alakaş Mahallesi | Evet | %74,3 | %25,7 | %74,8 | 234 |
| Alataş Köyü | Evet | %58,7 | %41,3 | %87,2 | 86 |
| Altınpınar Köyü | Hayır | %35,6 | %64,4 | %80,6 | 129 |
| Armutdüzü Köyü | Evet | %94,4 | %5,6 | %91,1 | 158 |
| Arnavut Köyü | Evet | %60,1 | %39,9 | %85,8 | 240 |
| Balıklısu Köyü | Evet | %78,3 | %21,7 | %90,9 | 66 |
| Bayrambey Köyü | Evet | %80,6 | %19,4 | %95,9 | 98 |
| Bayramşah Köyü | Evet | %50,5 | %49,5 | %83,3 | 251 |
| Bozkurt Mahallesi | Evet | %50,7 | %49,3 | %81,7 | 3.084 |
| Ceylanpınar Köyü | Evet | %84,5 | %15,5 | %82,8 | 87 |
| Çakırlı Köyü | Evet | %51,4 | %48,6 | %89,9 | 199 |
| Çamlıca Köyü | Evet | %74,9 | %25,1 | %83,3 | 472 |
| Değirmenağzı Köyü | Evet | %68,2 | %31,8 | %79,5 | 166 |
| Demirci Köyü | Evet | %73,8 | %26,2 | %88,1 | 151 |
| Dokuztepe Köyü | Evet | %61,3 | %38,7 | %78,9 | 408 |
| Düzköy | Hayır | %34,7 | %65,3 | %87,2 | 343 |
| Erköy | Evet | %74,4 | %25,6 | %91,5 | 47 |
| Fındıklı Mahallesi | Evet | %52,8 | %47,2 | %81,2 | 1.737 |
| Geçitköy | Evet | %90,0 | %10,0 | %89,6 | 125 |
| Gönüllü Köyü | Evet | %60,8 | %39,2 | %80,8 | 208 |
| Güneyköy | Evet | %59,4 | %40,6 | %79,8 | 684 |
| Gürpınar Köyü | Hayır | %44,2 | %55,8 | %100,0 | 55 |
| Halkalı Köyü | Evet | %57,5 | %42,5 | %80,3 | 208 |
| Harmandalı Köyü | Evet | %73,8 | %26,3 | %81,6 | 98 |
| Hisarüstü Köyü | Evet | %73,8 | %26,2 | %83,6 | 226 |
| Karabedir Mahallesi | Hayır | %45,1 | %54,9 | %81,4 | 824 |
| Karabulduk-Çağlayan Mahallesi | Evet | %75,3 | %24,7 | %78,3 | 443 |
| Karabulduk-Karşıyaka Mahallesi | Evet | %82,6 | %17,4 | %82,1 | 341 |
| Karabulduk-Orta Mahallesi | Evet | %72,1 | %27,9 | %79,2 | 423 |
| Karabulduk-Unaca Mahallesi | Evet | %59,0 | %41,0 | %73,9 | 188 |
| Karadere Köyü | Evet | %71,4 | %28,6 | %79,7 | 344 |
| Karaishak Köyü | Evet | %79,8 | %20,2 | %85,6 | 132 |
| Karakoç Köyü | Evet | %50,0 | %50,0 | %88,1 | 285 |
| Kaşaltı Köyü | Evet | %76,2 | %23,8 | %87,8 | 49 |
| Kayabaşı Köyü | Evet | %62,1 | %37,9 | %83,3 | 312 |
| Kılıçlı Köyü | Evet | %66,7 | %33,3 | %85,1 | 275 |
| Kirazlı Köyü | Hayır | %37,5 | %62,5 | %86,4 | 162 |
| Kurbanpınarı Köyü | Evet | %88,1 | %11,9 | %92,3 | 65 |
| Küçükgeriş Köyü | Evet | %67,8 | %32,2 | %82,3 | 453 |
| Sancaklıtepe Köyü | Evet | %87,2 | %12,8 | %89,5 | 133 |
| Saraycık Köyü | Evet | %68,9 | %31,1 | %87,7 | 171 |
| Sayca Köyü | Evet | %75,8 | %24,2 | %94,3 | 105 |
| Sürmenli Köyü | Evet | %78,2 | %21,8 | %88,7 | 195 |
| Taflancık Köyü | Evet | %72,2 | %27,8 | %90,0 | 80 |
| Tepeköy | Evet | %56,3 | %43,7 | %80,8 | 229 |
| Töngel Köyü | Evet | %71,3 | %28,7 | %82,0 | 111 |
| Uğurca Mahallesi | Hayır | %35,1 | %64,9 | %75,9 | 352 |
| Yazlık Köyü | Evet | %88,2 | %11,8 | %78,2 | 165 |
| Yivdincik Köyü | Evet | %90,8 | %9,2 | %86,4 | 220 |
| Yolağzı Köyü | Evet | %52,8 | %47,2 | %89,1 | 303 |
| Yolbaşı Köyü | Evet | %70,1 | %29,9 | %84,9 | 106 |
| Yoliçi Mahallesi | Hayır | %38,4 | %61,6 | %89,5 | 238 |
| Yünlüce Köyü | Evet | %76,7 | %23,3 | %97,3 | 75 |
İlgili sonuçlar