Tirebolu 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Tirebolu sonuçlarında Evet %64,5 ile birinci, Hayır %35,5 ile ikinci; fark 29,1 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 6,7 puan üstünde. 57 mahalle ve köy arasından 45'inde Evet önde. Evet en güçlü Danışman Köyü (%97,0); Hayır en güçlü Yeniköy Mahallesi (%69,1). Katılım %81,0 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Tirebolu 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Tirebolu, Giresun, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Tirebolu | Giresun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 11.123 | %64,5 | %63,5 | %57,9 | +6,7 |
| Hayır | 6.114 | %35,5 | %36,5 | %42,1 | −6,7 |
Tirebolu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 83 | 21.746 | 17.611 | %81,0 | 17.237 | 374 |
Tirebolu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akıncılar Köyü | Evet | %86,8 | %13,2 | %81,3 | 48 |
| Arageriş Köyü | Hayır | %32,6 | %67,4 | %75,7 | 115 |
| Arslancık Köyü | Evet | %68,1 | %31,9 | %69,7 | 558 |
| Aşağıboynuyoğun Köyü | Evet | %96,5 | %3,5 | %82,4 | 460 |
| Ataköy | Evet | %88,5 | %11,5 | %88,9 | 90 |
| Avcılı Köyü | Evet | %82,1 | %17,9 | %78,0 | 336 |
| Balçıkbelen Köyü | Evet | %88,7 | %11,3 | %88,2 | 153 |
| Belen Köyü | Evet | %82,0 | %18,0 | %84,6 | 149 |
| Cintaşı Mahallesi | Hayır | %43,9 | %56,1 | %79,9 | 1.265 |
| Civil Köyü | Evet | %69,3 | %30,7 | %84,3 | 153 |
| Çamlıköy | Hayır | %45,0 | %55,0 | %84,4 | 96 |
| Çarşı Mahallesi | Hayır | %47,5 | %52,5 | %80,9 | 1.127 |
| Çeğel Köyü | Evet | %72,7 | %27,3 | %81,7 | 496 |
| Danışman Köyü | Evet | %97,0 | %3,0 | %89,7 | 263 |
| Demirci Mahallesi | Evet | %69,0 | %31,0 | %78,6 | 1.730 |
| Doğancı Köyü | Hayır | %40,5 | %59,5 | %82,8 | 454 |
| Dokuzkonak Köyü | Evet | %86,6 | %13,4 | %86,5 | 171 |
| Düzköy | Hayır | %44,5 | %55,5 | %88,3 | 265 |
| Edeköy | Evet | %66,1 | %33,9 | %87,1 | 139 |
| Eymür Köyü | Evet | %84,5 | %15,5 | %73,2 | 437 |
| Fatih Köyü | Evet | %64,9 | %35,1 | %83,2 | 101 |
| Hacıhüseyin Köyü | Evet | %69,0 | %31,0 | %82,4 | 51 |
| Halaçlı Köyü | Evet | %65,3 | %34,7 | %85,6 | 202 |
| Hamam Mahallesi | Hayır | %49,4 | %50,6 | %79,5 | 1.425 |
| Harkköy | Evet | %67,5 | %32,5 | %86,0 | 235 |
| Işıklı Köyü | Evet | %74,8 | %25,2 | %79,8 | 297 |
| İğnece Köyü | Evet | %76,3 | %23,7 | %85,0 | 207 |
| İstiklal Mahallesi | Evet | %64,6 | %35,4 | %84,4 | 770 |
| Karaahmetli Köyü | Hayır | %37,8 | %62,2 | %80,9 | 283 |
| Karademir Köyü | Evet | %79,7 | %20,3 | %87,1 | 410 |
| Kayalar Köyü | Evet | %94,8 | %5,2 | %83,1 | 118 |
| Ketençukur Köyü | Evet | %86,3 | %13,7 | %90,4 | 260 |
| Kovancık Köyü | Evet | %68,8 | %31,2 | %80,9 | 178 |
| Kovanpınar Köyü | Evet | %74,9 | %25,1 | %77,8 | 418 |
| Körliman Mahallesi | Evet | %62,0 | %38,0 | %75,8 | 1.657 |
| Köseler Köyü | Evet | %63,3 | %36,7 | %75,3 | 198 |
| Kuskunlu Köyü | Evet | %79,6 | %20,4 | %87,3 | 395 |
| Kuzgun Köyü | Evet | %92,3 | %7,7 | %88,3 | 375 |
| Menderes Köyü | Evet | %70,4 | %29,6 | %81,8 | 132 |
| Mursal Köyü | Evet | %83,8 | %16,3 | %81,1 | 201 |
| Ortacami Köyü | Evet | %79,3 | %20,7 | %75,9 | 203 |
| Ortaköy | Evet | %69,0 | %31,0 | %88,1 | 185 |
| Örenkaya Köyü | Hayır | %33,8 | %66,2 | %88,4 | 155 |
| Özlü Köyü | Evet | %84,0 | %16,0 | %86,0 | 272 |
| Sekü Köyü | Evet | %85,7 | %14,3 | %84,6 | 455 |
| Sultanköy | Evet | %89,6 | %10,4 | %86,0 | 329 |
| Şenyuva Köyü | Evet | %96,1 | %3,9 | %81,9 | 271 |
| Şirinköy | Evet | %67,9 | %32,1 | %83,8 | 339 |
| Yağlıkuyumcu Köyü | Evet | %79,1 | %20,9 | %82,7 | 214 |
| Yalç Köyü | Evet | %81,3 | %18,7 | %75,6 | 336 |
| Yalıköy | Hayır | %48,4 | %51,6 | %74,4 | 133 |
| Yaraş Köyü | Evet | %76,4 | %23,6 | %87,2 | 125 |
| Yeniköy Mahallesi | Hayır | %30,9 | %69,1 | %79,4 | 1.672 |
| Yeşilpınar Köyü | Evet | %64,5 | %35,5 | %65,3 | 98 |
| Yılgın Köyü | Hayır | %40,2 | %59,8 | %80,0 | 215 |
| Yukarıboğalı Köyü | Evet | %75,6 | %24,4 | %82,0 | 100 |
| Yukarıortacami Köyü | Evet | %68,4 | %31,6 | %87,6 | 226 |
İlgili sonuçlar