Şebinkarahisar 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Şebinkarahisar sonuçlarında Evet %73,7 ile birinci, Hayır %26,3 ile ikinci; fark 47,5 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 15,9 puan üstünde. 76 mahalle ve köy arasından 70'inde Evet önde. Evet en güçlü Hocaoğlu Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Suboyu Köyü (%96,6). Katılım %73,1 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Şebinkarahisar 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Şebinkarahisar, Giresun, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Şebinkarahisar | Giresun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 8.563 | %73,7 | %63,5 | %57,9 | +15,9 |
| Hayır | 3.050 | %26,3 | %36,5 | %42,1 | −15,9 |
Şebinkarahisar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 93 | 16.152 | 11.814 | %73,1 | 11.613 | 201 |
Şebinkarahisar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahırcık Köyü | Evet | %94,8 | %5,2 | %85,7 | 280 |
| Akbudak Mahallesi | Evet | %70,1 | %29,9 | %81,6 | 179 |
| Akviran Köyü | Evet | %91,2 | %8,8 | %82,9 | 41 |
| Alişar Köyü | Evet | %80,6 | %19,4 | %77,8 | 126 |
| Altınçevre Köyü | Evet | %69,1 | %30,9 | %81,1 | 122 |
| Arslanşah Köyü | Evet | %98,3 | %1,7 | %100,0 | 175 |
| Asarcık Köyü | Evet | %89,3 | %10,7 | %87,5 | 88 |
| Avutmuş Mahallesi | Evet | %61,6 | %38,4 | %71,1 | 716 |
| Balcana Köyü | Evet | %79,6 | %20,4 | %75,0 | 144 |
| Baltaşı Köyü | Evet | %94,1 | %5,9 | %91,2 | 113 |
| Bayhasan Köyü | Evet | %69,9 | %30,1 | %82,3 | 113 |
| Bayram Köyü | Evet | %71,4 | %28,6 | %92,0 | 174 |
| Biroğul Mahallesi | Evet | %54,1 | %45,9 | %75,0 | 360 |
| Buzkeçi Köyü | Evet | %89,5 | %10,5 | %92,1 | 63 |
| Bülbül Mahallesi | Evet | %56,7 | %43,3 | %50,6 | 3.671 |
| Çağlayan Köyü | Evet | %97,2 | %2,8 | %87,1 | 255 |
| Çakır Köyü | Evet | %96,5 | %3,5 | %83,2 | 346 |
| Çamlıbel Köyü | Evet | %64,7 | %35,3 | %85,4 | 82 |
| Çiftlik Mahallesi | Evet | %55,3 | %44,7 | %60,3 | 156 |
| Dereköy | Evet | %93,1 | %6,9 | %91,3 | 161 |
| Diler Köyü | Evet | %89,9 | %10,1 | %89,4 | 236 |
| Doğanyuva Köyü | Evet | %91,7 | %8,3 | %78,7 | 47 |
| Dönençay Köyü | Evet | %84,6 | %15,4 | %92,9 | 14 |
| Duman Köyü | Evet | %94,3 | %5,7 | %84,9 | 126 |
| Ekecek Köyü | Evet | %89,4 | %10,6 | %75,1 | 169 |
| Esentepe Köyü | Hayır | %38,1 | %61,9 | %87,5 | 24 |
| Evcili Köyü | Evet | %92,9 | %7,1 | %93,4 | 76 |
| Fatih Mahallesi | Evet | %54,8 | %45,2 | %59,3 | 919 |
| Gökçetaş Köyü | Evet | %86,7 | %13,3 | %78,3 | 60 |
| Güneygören Köyü | Evet | %76,5 | %23,5 | %82,3 | 124 |
| Gürpınar Köyü | Evet | %93,1 | %6,9 | %89,0 | 118 |
| Güvercinlik Köyü | Evet | %92,4 | %7,6 | %78,6 | 103 |
| Güzelyurt Köyü | Evet | %92,6 | %7,4 | %98,0 | 101 |
| Hacıömer Köyü | Evet | %80,0 | %20,0 | %76,0 | 121 |
| Hasanşeyh Köyü | Evet | %85,0 | %15,0 | %92,4 | 66 |
| Hocaoğlu Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %91,8 | 85 |
| İkioğul Mahallesi | Hayır | %46,3 | %53,7 | %73,5 | 374 |
| Karaağaç Köyü | Evet | %92,8 | %7,2 | %88,6 | 158 |
| Karacaören Köyü | Evet | %92,7 | %7,3 | %97,3 | 113 |
| Kavaklar Mahallesi | Evet | %52,1 | %47,9 | %81,8 | 154 |
| Kayalı Köyü | Evet | %66,7 | %33,3 | %100,0 | 15 |
| Kınık Köyü | Evet | %87,6 | %12,4 | %85,4 | 246 |
| Kırkgöz Mahallesi | Evet | %53,7 | %46,3 | %78,4 | 231 |
| Kızılca Mahallesi | Evet | %66,7 | %33,3 | %67,2 | 363 |
| Konak Köyü | Evet | %85,8 | %14,2 | %82,9 | 187 |
| Kule Köyü | Evet | %70,3 | %29,7 | %87,1 | 85 |
| Kütküt Mahallesi | Evet | %58,7 | %41,3 | %80,2 | 217 |
| Müftü Mahallesi | Evet | %65,2 | %34,8 | %45,9 | 510 |
| Ocaktaşı Köyü | Evet | %59,1 | %40,9 | %95,7 | 47 |
| Ovacık Köyü | Evet | %83,5 | %16,5 | %94,3 | 122 |
| Ozanlı Köyü | Evet | %79,8 | %20,2 | %90,2 | 112 |
| Örencik Köyü | Evet | %87,7 | %12,3 | %87,1 | 93 |
| Saraycık Köyü | Evet | %97,3 | %2,7 | %85,1 | 174 |
| Sarıyer Köyü | Evet | %89,0 | %11,0 | %102,6 | 77 |
| Sipahi Köyü | Evet | %80,6 | %19,4 | %86,7 | 45 |
| Suboyu Köyü | Hayır | %3,4 | %96,6 | %103,6 | 28 |
| Sultankonağı Köyü | Evet | %73,2 | %26,8 | %100,0 | 41 |
| Şahinler Köyü | Evet | %93,2 | %6,8 | %100,0 | 45 |
| Şaplıca Köyü | Evet | %70,4 | %29,6 | %93,3 | 150 |
| Tamzara Mahallesi | Hayır | %20,4 | %79,6 | %72,5 | 338 |
| Taş Mahallesi | Evet | %69,1 | %30,9 | %76,5 | 438 |
| Taşcılı Köyü | Evet | %98,5 | %1,5 | %90,8 | 152 |
| Tekkaya Köyü | Evet | %87,8 | %12,2 | %93,3 | 90 |
| Tepeltepe Köyü | Evet | %96,0 | %4,0 | %83,8 | 272 |
| Tokluağıl Köyü | Hayır | %4,8 | %95,2 | %91,3 | 23 |
| Toplukonak Köyü | Evet | %90,0 | %10,0 | %89,0 | 191 |
| Turpçu Köyü | Evet | %82,0 | %18,0 | %86,8 | 189 |
| Uğurca Köyü | Evet | %92,8 | %7,2 | %83,4 | 289 |
| Yakınca Köyü | Evet | %90,5 | %9,5 | %84,0 | 50 |
| Yaycı Köyü | Evet | %81,7 | %18,3 | %91,0 | 156 |
| Yedikardeş Köyü | Evet | %97,6 | %2,4 | %99,5 | 211 |
| Yeniyol Köyü | Evet | %86,9 | %13,1 | %83,8 | 74 |
| Yeşilyayla Köyü | Evet | %88,0 | %12,0 | %89,5 | 57 |
| Yeşilyurt Köyü | Evet | %97,2 | %2,8 | %88,1 | 126 |
| Yıltarıç Köyü | Hayır | %42,9 | %57,1 | %87,5 | 48 |
| Yumrucaktaş Köyü | Evet | %96,4 | %3,6 | %77,6 | 107 |
İlgili sonuçlar