Gümüşhane Merkez 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Gümüşhane Merkez sonuçlarında Evet %72,5 ile birinci, Hayır %27,5 ile ikinci; fark 44,9 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 14,6 puan üstünde. 112 mahalle ve köy arasından 106'sında Evet önde. Evet en güçlü Akhisar Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Süleymaniye Mahallesi (%74,3). Katılım %80,7 (Türkiye %77,2).
Son güncelleme: 17 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gümüşhane Merkez 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Gümüşhane Merkez, Gümüşhane, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Gümüşhane Merkez | Gümüşhane | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 15.518 | %72,5 | %78,5 | %57,9 | +14,6 |
| Hayır | 5.896 | %27,5 | %21,5 | %42,1 | −14,6 |
Gümüşhane Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 167 | 26.973 | 21.766 | %80,7 | 21.414 | 352 |
Gümüşhane Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçahisar Köyü | Evet | %91,8 | %8,2 | %90,0 | 70 |
| Akçakale Köyü | Evet | %61,3 | %38,7 | %81,9 | 238 |
| Akgedik Köyü | Evet | %75,0 | %25,0 | %96,0 | 101 |
| Akhisar Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %97,0 | 33 |
| Akocak Köyü | Evet | %82,4 | %17,6 | %95,3 | 127 |
| Akpınar Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %102,8 | 36 |
| Aksu Köyü | Evet | %67,6 | %32,4 | %92,4 | 79 |
| Aktutan Köyü | Evet | %77,5 | %22,5 | %84,4 | 135 |
| Alçakdere Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 35 |
| Alemdar Köyü | Hayır | %35,5 | %64,5 | %94,1 | 34 |
| Ardıç Köyü | Evet | %92,3 | %7,7 | %55,3 | 47 |
| Arslanca Köyü | Evet | %92,1 | %7,9 | %97,5 | 40 |
| Aşağı Yuvalı Köyü | Evet | %94,1 | %5,9 | %77,3 | 22 |
| Aşağıalıçlı Köyü | Evet | %92,5 | %7,5 | %100,0 | 40 |
| Avşarbeyli Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 17 |
| Bağlarbaşı Mahallesi | Evet | %68,3 | %31,7 | %68,7 | 1.406 |
| Bahçecik Köyü | Evet | %96,9 | %3,1 | %84,6 | 39 |
| Bahçeli-Arzular Mahallesi | Evet | %97,2 | %2,8 | %79,8 | 272 |
| Bahçeli-Ekinciler Mahallesi | Evet | %100,0 | %0,0 | %89,4 | 94 |
| Bahçeli-Kabaköy Mahallesi | Evet | %72,7 | %27,3 | %84,1 | 232 |
| Bahçeli-Sobran Mahallesi | Evet | %87,0 | %13,0 | %72,0 | 483 |
| Ballıca Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %85,3 | 68 |
| Bandırlak Köyü | Evet | %96,6 | %3,4 | %103,6 | 28 |
| Beşoba Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %105,6 | 18 |
| Beyçam Köyü | Evet | %81,3 | %18,8 | %87,2 | 39 |
| Boğalı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %77,9 | 68 |
| Boyluca Köyü | Evet | %91,1 | %8,9 | %90,6 | 149 |
| Canca Mahallesi | Evet | %55,3 | %44,7 | %83,4 | 181 |
| Çalık Köyü | Evet | %86,0 | %14,0 | %95,6 | 45 |
| Çaltılı Köyü | Evet | %94,1 | %5,9 | %100,0 | 17 |
| Çamlı Köyü | Evet | %53,5 | %46,5 | %88,4 | 198 |
| Çamlıca Mahallesi | Evet | %68,1 | %31,9 | %82,5 | 907 |
| Çayırardı Köyü | Evet | %99,1 | %0,9 | %101,8 | 109 |
| Çorak Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %110,5 | 19 |
| Demirkaynak Köyü | Evet | %65,6 | %34,4 | %88,9 | 36 |
| Demirören Köyü | Evet | %92,0 | %8,0 | %89,7 | 29 |
| Dibekli Köyü | Evet | %81,8 | %18,2 | %91,3 | 231 |
| Dölek Köyü | Evet | %85,9 | %14,1 | %80,3 | 127 |
| Dörtkonak Köyü | Evet | %54,1 | %45,9 | %85,1 | 181 |
| Dumanlı Köyü | Evet | %98,0 | %2,0 | %77,2 | 127 |
| Duymadık Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %79,5 | 39 |
| Düğünyazı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %78,6 | 14 |
| Erdemler Köyü | Evet | %95,2 | %4,8 | %80,6 | 103 |
| Esenler Köyü | Hayır | %31,6 | %68,4 | %65,5 | 29 |
| Esenyurt Köyü | Evet | %88,5 | %11,5 | %96,3 | 54 |
| Eskibağlar Mahallesi | Hayır | %41,1 | %58,9 | %80,1 | 141 |
| Geçitköy | Evet | %96,2 | %3,8 | %96,3 | 54 |
| Gökçepınar Köyü | Evet | %97,0 | %3,0 | %94,3 | 106 |
| Gökdere Köyü | Evet | %54,4 | %45,6 | %81,7 | 71 |
| Gözeler Köyü | Evet | %65,7 | %34,3 | %77,8 | 45 |
| Gümüşkaya Köyü | Evet | %94,3 | %5,7 | %93,6 | 78 |
| Güngören Köyü | Evet | %97,9 | %2,1 | %98,0 | 49 |
| Güvercinlik Köyü | Evet | %83,3 | %16,7 | %100,0 | 24 |
| Hacıemin Mahallesi | Hayır | %42,5 | %57,5 | %87,1 | 210 |
| Harmancık Köyü | Evet | %97,5 | %2,5 | %88,9 | 45 |
| Hasanbey Mahallesi | Evet | %67,1 | %32,9 | %75,9 | 5.770 |
| Hasköy | Evet | %76,5 | %23,5 | %83,5 | 182 |
| İkisu Köyü | Evet | %56,0 | %44,0 | %85,0 | 147 |
| İkiz Köyü | Evet | %94,1 | %5,9 | %106,3 | 16 |
| İncesu Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 26 |
| İnönü Mahallesi | Evet | %80,0 | %20,0 | %82,6 | 3.100 |
| Kale Köyü | Evet | %85,5 | %14,5 | %83,5 | 164 |
| Kaletaş Köyü | Evet | %88,1 | %11,9 | %79,2 | 53 |
| Karaer Mahallesi | Evet | %66,5 | %33,5 | %77,0 | 2.884 |
| Karamustafa Köyü | Evet | %84,6 | %15,4 | %87,1 | 93 |
| Karşıyaka Mahallesi | Evet | %60,7 | %39,3 | %77,9 | 1.545 |
| Kayabaşı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 8 |
| Kazantaş Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %97,7 | 43 |
| Keçikaya Köyü | Evet | %82,1 | %17,9 | %98,6 | 70 |
| Kılıçören Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 13 |
| Kırıklı Köyü | Evet | %81,9 | %18,1 | %91,6 | 119 |
| Kızılca Köyü | Evet | %98,0 | %2,0 | %87,5 | 56 |
| Kocapınar Köyü | Evet | %84,2 | %15,8 | %100,0 | 19 |
| Kocayokuş Köyü | Evet | %98,2 | %1,8 | %95,1 | 61 |
| Kurtoğlu Köyü | Evet | %96,0 | %4,0 | %98,0 | 51 |
| Mescitli Köyü | Evet | %66,7 | %33,3 | %82,8 | 151 |
| Nazlıçayır Köyü | Evet | %82,9 | %17,1 | %94,6 | 37 |
| Olucak Köyü | Evet | %85,7 | %14,3 | %96,6 | 59 |
| Olukdere Köyü | Evet | %79,2 | %20,8 | %92,3 | 26 |
| Örenler Köyü | Evet | %90,0 | %10,0 | %79,4 | 63 |
| Övündü Köyü | Evet | %79,8 | %20,2 | %91,3 | 150 |
| Özcan Mahallesi | Evet | %61,1 | %38,9 | %75,8 | 575 |
| Pehlivantaşı Köyü | Evet | %93,5 | %6,5 | %83,8 | 37 |
| Pirahmet Köyü | Evet | %78,2 | %21,8 | %84,3 | 172 |
| Sargınkaya Köyü | Evet | %96,4 | %3,6 | %80,0 | 35 |
| Sarıçiçek Köyü | Evet | %97,8 | %2,2 | %97,8 | 93 |
| Söğütağıl Köyü | Evet | %90,4 | %9,6 | %94,3 | 122 |
| Sungurbeyli Köyü | Evet | %92,0 | %8,0 | %90,9 | 55 |
| Süle Köyü | Evet | %92,1 | %7,9 | %91,3 | 69 |
| Süleymaniye Mahallesi | Hayır | %25,7 | %74,3 | %96,2 | 106 |
| Süngübayır Köyü | Evet | %90,6 | %9,4 | %103,2 | 31 |
| Şaphane Köyü | Evet | %88,0 | %12,0 | %75,0 | 36 |
| Tamzı Köyü | Evet | %94,4 | %5,6 | %64,3 | 28 |
| Tandırlık Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %82,6 | 23 |
| Tekke-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %54,5 | %45,5 | %66,4 | 152 |
| Tekke-Kaleönü Mahallesi | Hayır | %46,6 | %53,4 | %78,8 | 551 |
| Tekke-Katmerkaya Mahallesi | Evet | %53,2 | %46,8 | %79,6 | 431 |
| Tekke-Türkmenler Mahallesi | Evet | %56,6 | %43,4 | %72,5 | 240 |
| Üçkol Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %90,0 | 60 |
| Yağlıdere Köyü | Evet | %79,4 | %20,6 | %82,8 | 204 |
| Yağmurdere Köyü | Evet | %73,3 | %26,7 | %85,7 | 91 |
| Yaydemir Köyü | Evet | %55,0 | %45,0 | %105,3 | 19 |
| Yayladere Köyü | Evet | %99,1 | %0,9 | %98,2 | 113 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %78,4 | %21,6 | %85,0 | 948 |
| Yenice Köyü | Evet | %91,1 | %8,9 | %95,8 | 48 |
| Yeniköy | Evet | %92,0 | %8,0 | %92,6 | 54 |
| Yeniyol Köyü | Evet | %96,7 | %3,3 | %95,3 | 191 |
| Yeşildere Köyü | Evet | %61,0 | %39,0 | %87,8 | 90 |
| Yeşilyurt Köyü | Evet | %57,5 | %42,5 | %83,9 | 87 |
| Yitirmez Köyü | Evet | %83,7 | %16,3 | %86,2 | 58 |
| Yukarı Alıçlı Köyü | Evet | %96,8 | %3,2 | %99,0 | 96 |
| Yukarı Yuvalı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %103,0 | 33 |
İlgili sonuçlar