Torul 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Torul sonuçlarında Evet %69,6 ile birinci, Hayır %30,4 ile ikinci; fark 39,2 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 11,8 puan üstünde. 48 mahalle ve köy arasından 41'inde Evet önde. Evet en güçlü Dağdibi Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Soğuksu Mahallesi (%71,4). Katılım %75,4 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Torul 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Torul, Gümüşhane, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Torul | Gümüşhane | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 4.627 | %69,6 | %78,5 | %57,9 | +11,8 |
| Hayır | 2.020 | %30,4 | %21,5 | %42,1 | −11,8 |
Torul seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 64 | 9.055 | 6.823 | %75,4 | 6.647 | 176 |
Torul mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aksüt Köyü | Evet | %93,9 | %6,1 | %91,3 | 196 |
| Alınyayla Köyü | Evet | %95,0 | %5,0 | %100,0 | 20 |
| Altınpınar-Başpınar Mahallesi | Evet | %66,7 | %33,3 | %77,9 | 452 |
| Altınpınar-Güneşli Mahallesi | Evet | %67,0 | %33,0 | %71,8 | 163 |
| Altınpınar-Gürpınar Mahallesi | Evet | %70,6 | %29,4 | %73,8 | 317 |
| Altınpınar-Nohutlu Mahallesi | Evet | %53,2 | %46,8 | %78,5 | 247 |
| Arılı Köyü | Evet | %72,7 | %27,3 | %100,0 | 22 |
| Arpalı Köyü | Evet | %71,4 | %28,6 | %81,6 | 87 |
| Atalar Köyü | Evet | %90,4 | %9,6 | %64,9 | 228 |
| Bahçecik Mahallesi | Hayır | %39,6 | %60,4 | %65,4 | 81 |
| Bahçelik Köyü | Evet | %69,1 | %30,9 | %85,0 | 213 |
| Budak Köyü | Evet | %90,3 | %9,7 | %59,3 | 317 |
| Büyükçit Köyü | Evet | %83,3 | %16,7 | %85,8 | 148 |
| Cebeli Köyü | Evet | %96,4 | %3,6 | %78,3 | 143 |
| Çamlıca Mahallesi | Hayır | %29,9 | %70,1 | %70,8 | 171 |
| Dağdibi Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %81,8 | 22 |
| Dedeli Köyü | Evet | %70,7 | %29,3 | %82,7 | 52 |
| Demirkapı Köyü | Evet | %90,1 | %9,9 | %68,2 | 258 |
| Gülaçar Köyü | Evet | %87,0 | %13,0 | %85,0 | 226 |
| Gümüştuğ Köyü | Evet | %91,9 | %8,1 | %75,2 | 149 |
| Günay Köyü | Evet | %75,0 | %25,0 | %95,2 | 21 |
| Güvemli Köyü | Evet | %86,3 | %13,8 | %91,0 | 177 |
| Güzeloluk Köyü | Evet | %97,3 | %2,7 | %79,8 | 94 |
| Harmancık Köyü | Hayır | %46,4 | %53,6 | %82,5 | 154 |
| Herek Köyü | Evet | %61,9 | %38,1 | %75,3 | 89 |
| Işık Köyü | Evet | %91,3 | %8,7 | %90,2 | 51 |
| İlecik Köyü | Evet | %70,8 | %29,2 | %96,2 | 26 |
| Kalecik Köyü | Evet | %65,9 | %34,1 | %76,2 | 63 |
| Kaledibi Mahallesi | Evet | %54,3 | %45,7 | %69,7 | 653 |
| Kirazlık Köyü | Evet | %77,6 | %22,4 | %74,0 | 484 |
| Kocadal Köyü | Evet | %87,7 | %12,3 | %100,7 | 149 |
| Kopuz Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %103,1 | 32 |
| Köprübaşı Mahallesi | Evet | %50,8 | %49,2 | %62,8 | 196 |
| Köstere Köyü | Evet | %92,1 | %7,9 | %71,2 | 219 |
| Küçükçit Köyü | Hayır | %47,1 | %52,9 | %69,0 | 58 |
| Merkez Mahallesi | Hayır | %48,3 | %51,7 | %64,4 | 671 |
| Musalla Köyü | Evet | %86,9 | %13,1 | %92,4 | 144 |
| Soğuksu Mahallesi | Hayır | %28,6 | %71,4 | %77,9 | 68 |
| Tokçam Köyü | Evet | %76,7 | %23,3 | %90,5 | 147 |
| Tufaniye Mahallesi | Evet | %63,6 | %36,4 | %83,9 | 161 |
| Tuğrulbey Mahallesi | Hayır | %47,1 | %52,9 | %64,9 | 935 |
| Uğurtaşı Köyü | Evet | %59,6 | %40,4 | %70,4 | 81 |
| Yalınkavak Köyü | Evet | %76,2 | %23,8 | %87,2 | 117 |
| Yeşilköy | Evet | %59,2 | %40,8 | %79,1 | 91 |
| Yıldız Köyü | Evet | %81,5 | %18,5 | %86,3 | 168 |
| Yurtköy | Evet | %67,0 | %33,0 | %79,3 | 116 |
| Yücebelen Köyü | Evet | %77,4 | %22,6 | %86,9 | 160 |
| Zigana Köyü | Evet | %84,1 | %15,9 | %82,1 | 218 |
İlgili sonuçlar