Kelkit 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Kelkit sonuçlarında Evet %84,7 ile birinci, Hayır %15,3 ile ikinci; fark 69,4 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 26,8 puan üstünde. 97 mahalle ve köy arasından 84'ünde Evet önde. Evet en güçlü Ağlık Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Akdağ Köyü (%100,0). Katılım %70,9 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kelkit 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Kelkit, Gümüşhane, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Kelkit | Gümüşhane | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 16.006 | %84,7 | %78,5 | %57,9 | +26,8 |
| Hayır | 2.896 | %15,3 | %21,5 | %42,1 | −26,8 |
Kelkit seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 134 | 27.095 | 19.202 | %70,9 | 18.902 | 300 |
Kelkit mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağılköy | Evet | %98,8 | %1,2 | %87,5 | 192 |
| Ağlık Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %108,3 | 12 |
| Akdağ Köyü | Hayır | %0,0 | %100,0 | %72,0 | 82 |
| Aksöğüt Köyü | Evet | %79,6 | %20,4 | %76,4 | 199 |
| Alaçat Köyü | Evet | %91,9 | %8,1 | %93,9 | 131 |
| Aşağı Özlüce Köyü | Evet | %98,6 | %1,4 | %92,4 | 79 |
| Aşut Köyü | Evet | %91,4 | %8,6 | %86,7 | 165 |
| Atatürk Mahallesi | Evet | %71,0 | %29,0 | %55,6 | 2.151 |
| Aydoğdu Köyü | Hayır | %0,0 | %100,0 | %95,2 | 42 |
| Azizköy | Evet | %95,7 | %4,3 | %94,0 | 248 |
| Babakonağı Köyü | Evet | %95,1 | %4,9 | %72,2 | 540 |
| Bahçelievler Mahallesi | Evet | %74,7 | %25,3 | %76,8 | 1.281 |
| Balıklı Köyü | Evet | %92,0 | %8,0 | %96,9 | 96 |
| Balkaya Köyü | Evet | %97,7 | %2,3 | %87,3 | 204 |
| Başpınar Köyü | Evet | %90,6 | %9,4 | %89,8 | 322 |
| Belenli Köyü | Evet | %98,7 | %1,3 | %68,4 | 114 |
| Beşdeğirmen Köyü | Evet | %97,9 | %2,1 | %81,7 | 126 |
| Bezendi Köyü | Evet | %98,4 | %1,6 | %80,5 | 154 |
| Bindal Köyü | Evet | %99,4 | %0,6 | %90,9 | 175 |
| Bulak Köyü | Evet | %95,6 | %4,4 | %88,8 | 134 |
| Büyükcami Mahallesi | Evet | %63,8 | %36,2 | %73,9 | 997 |
| Cemallı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %88,9 | 9 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %62,8 | %37,2 | %68,1 | 1.475 |
| Çağlar Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 47 |
| Çakırlar Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %95,8 | 71 |
| Çamurköy | Evet | %96,9 | %3,1 | %87,2 | 415 |
| Çimenli Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %88,5 | 113 |
| Çömlecik Köyü | Hayır | %22,2 | %77,8 | %88,4 | 43 |
| Dayısı Köyü | Evet | %91,7 | %8,3 | %78,1 | 64 |
| Deliler Köyü | Evet | %93,5 | %6,5 | %84,8 | 112 |
| Deredolu-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %91,1 | %8,9 | %63,7 | 405 |
| Deredolu-Hürriyet Mahallesi | Evet | %93,7 | %6,3 | %56,1 | 513 |
| Deredolu-Mahmatlı Mahallesi | Evet | %92,6 | %7,4 | %73,1 | 264 |
| Dereyüzü Köyü | Evet | %84,9 | %15,1 | %79,3 | 256 |
| Devekorusu Köyü | Hayır | %25,0 | %75,0 | %74,1 | 27 |
| Doğanca Köyü | Evet | %82,7 | %17,3 | %83,3 | 90 |
| Doğankavak Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %63,4 | 41 |
| Dölek Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %123,1 | 13 |
| Elmelik Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %64,9 | 37 |
| Eskikadı Köyü | Evet | %93,8 | %6,3 | %94,1 | 85 |
| Eskiyol Köyü | Evet | %89,6 | %10,4 | %84,8 | 79 |
| Eymür Köyü | Evet | %55,0 | %45,0 | %88,9 | 45 |
| Gerdekhisar Köyü | Evet | %87,4 | %12,6 | %86,5 | 429 |
| Güdül Köyü | Evet | %98,9 | %1,1 | %96,9 | 97 |
| Güllüce Köyü | Hayır | %25,0 | %75,0 | %100,0 | 13 |
| Gültepe Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %93,2 | 88 |
| Gümüşgöze-Fatih Mahallesi | Evet | %98,0 | %2,0 | %70,1 | 579 |
| Gümüşgöze-Göztepe Mahallesi | Evet | %96,7 | %3,3 | %44,6 | 614 |
| Gümüşgöze-Özyurt Mahallesi | Evet | %97,7 | %2,3 | %74,2 | 233 |
| Günbatur Köyü | Hayır | %27,1 | %72,9 | %82,8 | 87 |
| Güneyçevirme Köyü | Evet | %79,5 | %20,5 | %87,5 | 104 |
| Gürleyik Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %104,8 | 21 |
| Güzyurdu Köyü | Evet | %99,4 | %0,6 | %85,2 | 196 |
| İnönü Mahallesi | Evet | %88,0 | %12,0 | %75,2 | 2.206 |
| Karacaören Köyü | Evet | %58,6 | %41,4 | %93,5 | 31 |
| Karaçayır Köyü | Evet | %94,5 | %5,5 | %96,9 | 227 |
| Karşıyaka Köyü | Evet | %94,4 | %5,6 | %92,8 | 97 |
| Kaş-Esenler Mahallesi | Evet | %90,1 | %9,9 | %63,1 | 379 |
| Kaş-Fatih Mahallesi | Evet | %93,1 | %6,9 | %62,8 | 443 |
| Kazanpınar Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %101,9 | 52 |
| Kılıçlı Köyü | Evet | %95,1 | %4,9 | %84,2 | 495 |
| Kılıçtaşı Köyü | Evet | %71,9 | %28,1 | %80,1 | 251 |
| Kınalıtaş Köyü | Evet | %94,2 | %5,8 | %84,9 | 205 |
| Kızılca Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %91,2 | 238 |
| Kozoğlu Köyü | Hayır | %42,9 | %57,1 | %116,7 | 6 |
| Kömürköy | Hayır | %5,9 | %94,1 | %73,9 | 23 |
| Köycük Köyü | Evet | %90,4 | %9,6 | %86,3 | 124 |
| Kuşluk Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %42,9 | 7 |
| Küçükcami Mahallesi | Evet | %56,1 | %43,9 | %60,3 | 852 |
| Obalar Köyü | Hayır | %8,8 | %91,2 | %72,3 | 47 |
| Oğuzköy | Hayır | %0,0 | %100,0 | %60,0 | 10 |
| Öbektaş-Esentepe Mahallesi | Evet | %83,5 | %16,5 | %62,0 | 553 |
| Öbektaş-Fatih Mahallesi | Evet | %87,3 | %12,7 | %48,6 | 666 |
| Öbektaş-Halkevi Mahallesi | Evet | %96,9 | %3,1 | %71,7 | 187 |
| Öğütlü Köyü | Evet | %97,5 | %2,5 | %90,6 | 223 |
| Örenbel Köyü | Evet | %91,9 | %8,1 | %88,4 | 112 |
| Özen Köyü | Evet | %82,6 | %17,4 | %81,8 | 242 |
| Sadak Köyü | Evet | %98,0 | %2,0 | %93,3 | 327 |
| Salördek Köyü | Evet | %81,7 | %18,3 | %93,8 | 80 |
| Sarışeyh Köyü | Evet | %84,2 | %15,8 | %89,2 | 130 |
| Söğütlü-Merkez Mahallesi | Evet | %84,3 | %15,7 | %68,6 | 1.472 |
| Sökmen Köyü | Evet | %92,8 | %7,2 | %83,8 | 185 |
| Sütveren Köyü | Evet | %99,0 | %1,0 | %92,9 | 113 |
| Şenköy | Evet | %95,2 | %4,8 | %91,3 | 69 |
| Tütenli Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %88,3 | 77 |
| Uzunkol Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %107,7 | 13 |
| Ünlüpınar-Büyükcami Mahallesi | Evet | %94,1 | %5,9 | %32,7 | 679 |
| Ünlüpınar-Fatih Mahallesi | Evet | %92,4 | %7,6 | %28,0 | 1.121 |
| Yarbaşı Köyü | Hayır | %20,0 | %80,0 | %76,2 | 21 |
| Yenice Köyü | Evet | %73,6 | %26,4 | %93,1 | 101 |
| Yeniköy | Evet | %96,4 | %3,6 | %78,0 | 177 |
| Yeniyol Köyü | Evet | %95,3 | %4,7 | %89,5 | 267 |
| Yeşilova Köyü | Evet | %98,3 | %1,7 | %96,7 | 60 |
| Yeşilpınar Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %88,9 | 261 |
| Yeşilyurt Köyü | Hayır | %5,6 | %94,4 | %94,7 | 19 |
| Yolçatı Köyü | Hayır | %42,9 | %57,1 | %77,8 | 9 |
| Yukarı Özlüce Köyü | Evet | %89,6 | %10,4 | %83,7 | 129 |
İlgili sonuçlar