Ovacık 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Ovacık sonuçlarında Evet %72,2 ile birinci, Hayır %27,8 ile ikinci; fark 44,4 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 14,4 puan üstünde. 43 mahalle ve köy arasından 41'inde Evet önde. Evet en güçlü Yığınot Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Güneysaz Köyü (%59,1). Katılım %85,3 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ovacık 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Ovacık, Karabük, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Ovacık | Karabük | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 1.695 | %72,2 | %63,8 | %57,9 | +14,4 |
| Hayır | 652 | %27,8 | %36,2 | %42,1 | −14,4 |
Ovacık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 44 | 2.861 | 2.441 | %85,3 | 2.347 | 94 |
Ovacık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdullar Köyü | Evet | %88,4 | %11,6 | %83,3 | 54 |
| Ahmetler Köyü | Evet | %81,0 | %19,0 | %87,7 | 73 |
| Alınca Köyü | Evet | %65,0 | %35,0 | %91,3 | 23 |
| Ambarözü Köyü | Evet | %89,0 | %11,0 | %82,8 | 134 |
| Avlağıkaya Köyü | Evet | %88,6 | %11,4 | %85,4 | 41 |
| Başboyunduruk Köyü | Evet | %57,1 | %42,9 | %102,0 | 49 |
| Belen Köyü | Evet | %65,2 | %34,8 | %96,2 | 26 |
| Beydili Köyü | Evet | %78,8 | %21,2 | %86,7 | 60 |
| Beydini Köyü | Evet | %90,3 | %9,7 | %87,2 | 39 |
| Boduroğlu Köyü | Evet | %85,0 | %15,0 | %80,0 | 25 |
| Boyalı Köyü | Evet | %60,0 | %40,0 | %100,0 | 51 |
| Bölükören Köyü | Evet | %65,0 | %35,0 | %77,8 | 27 |
| Çatak Köyü | Evet | %56,4 | %43,6 | %95,6 | 45 |
| Çukurköy | Evet | %91,5 | %8,5 | %100,0 | 47 |
| Doğanlar Köyü | Evet | %75,0 | %25,0 | %80,4 | 51 |
| Dökecek Köyü | Evet | %92,0 | %8,0 | %100,0 | 27 |
| Dudaş Köyü | Evet | %80,8 | %19,2 | %77,2 | 101 |
| Ekincik Köyü | Evet | %86,0 | %14,0 | %81,3 | 144 |
| Erkeç Köyü | Evet | %90,6 | %9,4 | %88,8 | 98 |
| Ganibeyler Köyü | Hayır | %43,1 | %56,9 | %89,6 | 67 |
| Gökçedüz Köyü | Evet | %88,9 | %11,1 | %60,0 | 15 |
| Gümelik Köyü | Evet | %80,9 | %19,1 | %87,6 | 113 |
| Güneysaz Köyü | Hayır | %40,9 | %59,1 | %95,7 | 23 |
| Hatipoğlu Köyü | Evet | %60,5 | %39,5 | %95,1 | 41 |
| İmanlar Köyü | Evet | %65,5 | %34,5 | %90,9 | 33 |
| Kavaklar Köyü | Evet | %91,7 | %8,3 | %104,2 | 24 |
| Kışlaköy | Evet | %57,4 | %42,6 | %86,1 | 180 |
| Koltuk Köyü | Evet | %69,0 | %31,0 | %93,9 | 33 |
| Küçüksu Köyü | Evet | %63,0 | %37,0 | %79,3 | 58 |
| Merkez Mahallesi | Evet | %54,6 | %45,4 | %74,2 | 547 |
| Pelitçik Köyü | Evet | %70,5 | %29,5 | %93,6 | 47 |
| Pürçükören Köyü | Evet | %73,2 | %26,8 | %81,7 | 104 |
| Sarılar Köyü | Evet | %80,0 | %20,0 | %79,7 | 64 |
| Sofuoğlu Köyü | Evet | %85,2 | %14,8 | %96,4 | 28 |
| Soğanlı Köyü | Evet | %97,8 | %2,2 | %93,9 | 49 |
| Sülük Köyü | Evet | %66,0 | %34,0 | %91,2 | 57 |
| Şamlar Köyü | Evet | %81,4 | %18,6 | %94,0 | 67 |
| Taşoğlu Köyü | Evet | %85,7 | %14,3 | %92,0 | 50 |
| Yakaköy | Evet | %71,0 | %29,0 | %86,8 | 38 |
| Yaylacılar Köyü | Evet | %86,4 | %13,6 | %91,7 | 24 |
| Yeniören Köyü | Evet | %85,7 | %14,3 | %98,0 | 50 |
| Yığınot Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %111,1 | 9 |
| Yürekören Köyü | Evet | %50,0 | %50,0 | %88,0 | 25 |
İlgili sonuçlar