Safranbolu 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Safranbolu sonuçlarında Evet %57,0 ile birinci, Hayır %43,0 ile ikinci; fark 14,0 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 0,9 puan altında. 80 mahalle ve köy arasından 71'inde Evet önde. Evet en güçlü Oğulören Köyü (%96,0); Hayır en güçlü Kadıbükü Köyü (%71,1). Katılım %84,7 (Türkiye %77,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Safranbolu 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Safranbolu, Karabük, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Safranbolu | Karabük | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 17.910 | %57,0 | %63,8 | %57,9 | −0,9 |
| Hayır | 13.507 | %43,0 | %36,2 | %42,1 | +0,9 |
Safranbolu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 151 | 37.954 | 32.148 | %84,7 | 31.417 | 731 |
Safranbolu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağaçkese Köyü | Evet | %88,8 | %11,2 | %95,9 | 170 |
| Akçasu Mahallesi | Evet | %64,0 | %36,0 | %86,8 | 431 |
| Akören Köyü | Evet | %85,7 | %14,3 | %93,3 | 60 |
| Alören Köyü | Evet | %85,3 | %14,7 | %95,9 | 74 |
| Aşağı Tokatlı Mahallesi | Evet | %64,6 | %35,4 | %86,8 | 979 |
| Aşağıçiftlik Köyü | Evet | %84,1 | %15,9 | %98,8 | 86 |
| Aşağıdana Köyü | Evet | %79,2 | %20,8 | %96,1 | 76 |
| Aşağıgüney Köyü | Evet | %84,0 | %16,0 | %79,2 | 207 |
| Atatürk Mahallesi | Hayır | %45,7 | %54,3 | %81,4 | 2.187 |
| Babasultan Mahallesi | Evet | %59,5 | %40,5 | %85,0 | 642 |
| Bağcığaz Köyü | Evet | %74,6 | %25,4 | %89,2 | 83 |
| Bağlarbaşı Mahallesi | Evet | %52,0 | %48,0 | %81,3 | 3.413 |
| Barış Mahallesi | Evet | %56,6 | %43,4 | %85,3 | 2.115 |
| Bostanbükü Köyü | Evet | %81,3 | %18,7 | %88,1 | 1.546 |
| Camikebir Mahallesi | Evet | %74,1 | %25,9 | %89,3 | 253 |
| Cemalcaymaz Mahallesi | Evet | %54,1 | %45,9 | %84,6 | 2.212 |
| Cücahlı Köyü | Evet | %56,3 | %43,8 | %87,2 | 94 |
| Çatak Köyü | Evet | %94,0 | %6,0 | %92,6 | 54 |
| Çavuş Mahallesi | Evet | %60,5 | %39,5 | %87,9 | 215 |
| Çavuşlar Köyü | Evet | %76,9 | %23,1 | %79,6 | 98 |
| Çerçen Köyü | Evet | %90,1 | %9,9 | %92,2 | 77 |
| Çeşme Mahallesi | Evet | %52,9 | %47,1 | %85,4 | 233 |
| Çıraklar Köyü | Evet | %81,7 | %18,3 | %88,1 | 134 |
| Davutobası Köyü | Evet | %85,7 | %14,3 | %94,2 | 69 |
| Değirmencik Köyü | Evet | %81,8 | %18,2 | %94,0 | 117 |
| Dereköy | Evet | %55,6 | %44,4 | %90,9 | 110 |
| Düzce Köyü | Evet | %86,5 | %13,5 | %99,1 | 113 |
| Emek Mahallesi | Evet | %52,3 | %47,7 | %83,7 | 7.324 |
| Esentepe Mahallesi | Evet | %59,6 | %40,4 | %82,8 | 1.734 |
| Gayza Köyü | Evet | %75,4 | %24,6 | %92,4 | 145 |
| Geren Köyü | Evet | %77,1 | %22,9 | %102,9 | 34 |
| Gökpınar Köyü | Evet | %71,8 | %28,2 | %80,5 | 113 |
| Gündoğan Köyü | Evet | %52,2 | %47,8 | %80,6 | 31 |
| Hacıhalil Mahallesi | Evet | %55,1 | %44,9 | %90,2 | 183 |
| Hacılarobası Köyü | Evet | %80,9 | %19,1 | %81,4 | 59 |
| Harmancık Köyü | Evet | %75,0 | %25,0 | %82,9 | 35 |
| Hüseyinçelebi Mahallesi | Hayır | %48,4 | %51,6 | %84,6 | 260 |
| İnceçay Köyü | Hayır | %43,4 | %56,6 | %88,7 | 150 |
| İsmetpaşa Mahallesi | Evet | %57,3 | %42,7 | %87,9 | 602 |
| İzzetpaşa Mahallesi | Evet | %54,5 | %45,5 | %89,3 | 242 |
| Kadıbükü Köyü | Hayır | %28,9 | %71,1 | %88,2 | 51 |
| Karaali Mahallesi | Evet | %63,1 | %36,9 | %91,0 | 221 |
| Karacatepe Köyü | Evet | %66,7 | %33,3 | %103,3 | 30 |
| Karapınar Köyü | Evet | %78,1 | %21,9 | %98,7 | 76 |
| Karıt Köyü | Evet | %78,3 | %21,7 | %94,3 | 209 |
| Kehler Köyü | Evet | %66,3 | %33,8 | %83,5 | 103 |
| Kırıklar Köyü | Evet | %77,4 | %22,6 | %88,2 | 102 |
| Kirkille Mahallesi | Evet | %72,6 | %27,4 | %80,7 | 300 |
| Konarı Köyü | Hayır | %49,1 | %50,9 | %92,0 | 450 |
| Kuzyakahacılar Köyü | Evet | %62,5 | %37,5 | %106,7 | 30 |
| Kuzyakaköseler Köyü | Evet | %67,1 | %32,9 | %94,1 | 85 |
| Kuzyakaöteköy | Evet | %53,7 | %46,3 | %104,9 | 41 |
| Musalla Mahallesi | Evet | %71,0 | %29,0 | %91,2 | 217 |
| Navsaklar Köyü | Evet | %67,1 | %32,9 | %95,6 | 159 |
| Nebioğlu Köyü | Hayır | %44,1 | %55,9 | %77,8 | 239 |
| Oğulören Köyü | Evet | %96,0 | %4,0 | %89,3 | 28 |
| Ovacuma-Akkışla Mahallesi | Evet | %69,8 | %30,2 | %77,9 | 222 |
| Ovacuma-Cebbar Mahallesi | Evet | %72,0 | %28,0 | %83,2 | 161 |
| Ovacuma-Danışment Mahallesi | Evet | %53,9 | %46,1 | %91,3 | 115 |
| Ovacuma-Düz Mahallesi | Hayır | %47,5 | %52,5 | %82,7 | 475 |
| Ovacuma-Hacıhasan Mahallesi | Hayır | %43,7 | %56,3 | %92,4 | 119 |
| Ovacuma-Ovaköseler Mahallesi | Evet | %61,9 | %38,1 | %80,0 | 230 |
| Ovacuma-Tintin Mahallesi | Evet | %70,1 | %29,9 | %86,9 | 206 |
| Örencik Köyü | Evet | %81,8 | %18,2 | %88,2 | 153 |
| Pelitören Köyü | Evet | %85,0 | %15,0 | %100,0 | 41 |
| Sakaralan Köyü | Evet | %91,3 | %8,7 | %85,2 | 27 |
| Sarıahmetli Köyü | Evet | %68,8 | %31,3 | %89,2 | 37 |
| Satköy | Evet | %82,5 | %17,5 | %105,3 | 38 |
| Sırçalı Köyü | Evet | %69,9 | %30,1 | %81,6 | 103 |
| Sine Köyü | Evet | %84,1 | %15,9 | %96,8 | 93 |
| Tayyip Köyü | Evet | %64,6 | %35,4 | %88,1 | 185 |
| Tokatlı Köyü | Evet | %74,1 | %25,9 | %89,0 | 283 |
| Toprakcuma Köyü | Evet | %87,0 | %13,0 | %83,0 | 88 |
| Üçbölük Köyü | Evet | %53,1 | %46,9 | %76,7 | 43 |
| Yazıköy | Evet | %53,2 | %46,8 | %87,1 | 799 |
| Yenimahalle Mahallesi | Hayır | %43,5 | %56,5 | %81,6 | 4.993 |
| Yolbaşı Köyü | Evet | %89,9 | %10,1 | %85,6 | 146 |
| Yörükköy | Evet | %50,0 | %50,0 | %93,0 | 115 |
| Yukarıçiftlikköy | Evet | %78,7 | %21,3 | %89,5 | 86 |
| Yukarıdana Köyü | Evet | %88,4 | %11,6 | %91,6 | 95 |
İlgili sonuçlar