Yenice 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Yenice sonuçlarında Evet %63,2 ile birinci, Hayır %36,8 ile ikinci; fark 26,4 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 5,3 puan üstünde. 50 mahalle ve köy arasından 46'sında Evet önde. Evet en güçlü Esenköy (%88,9); Hayır en güçlü Ören Köyü (%65,9). Katılım %88,6 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yenice 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Yenice, Karabük, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Yenice | Karabük | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 9.446 | %63,2 | %63,8 | %57,9 | +5,3 |
| Hayır | 5.500 | %36,8 | %36,2 | %42,1 | −5,3 |
Yenice seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 69 | 17.721 | 15.692 | %88,6 | 14.946 | 746 |
Yenice mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdullahoğlu Köyü | Evet | %72,9 | %27,1 | %78,9 | 109 |
| Akmanlar Köyü | Evet | %70,7 | %29,3 | %86,1 | 570 |
| Atatürk Mahallesi | Evet | %54,9 | %45,1 | %88,8 | 1.135 |
| Bağbaşı Köyü | Hayır | %45,8 | %54,2 | %87,5 | 265 |
| Cebeciler Mahallesi | Evet | %72,2 | %27,8 | %94,0 | 235 |
| Cihanbey Köyü | Evet | %82,8 | %17,2 | %90,6 | 318 |
| Çakıllar Köyü | Evet | %61,1 | %38,9 | %83,6 | 274 |
| Çamlıköy | Evet | %88,2 | %11,8 | %88,8 | 107 |
| Çeltik Köyü | Evet | %62,3 | %37,7 | %92,0 | 87 |
| Değirmenyanı Köyü | Evet | %66,9 | %33,1 | %85,1 | 610 |
| Esenköy | Evet | %88,9 | %11,1 | %86,9 | 107 |
| Fatih Mahallesi | Evet | %60,5 | %39,5 | %83,0 | 393 |
| Gökbel Köyü | Evet | %67,8 | %32,2 | %94,0 | 215 |
| Güney Köyü | Hayır | %44,7 | %55,3 | %93,8 | 355 |
| Hisarköy | Evet | %56,1 | %43,9 | %90,7 | 431 |
| Hüseyinbeyoğlu Köyü | Evet | %68,3 | %31,7 | %85,1 | 74 |
| Ibrıcak Köyü | Evet | %52,3 | %47,7 | %90,0 | 380 |
| İsmetpaşa Mahallesi | Evet | %62,0 | %38,0 | %90,4 | 1.157 |
| Kadıköy | Evet | %57,7 | %42,3 | %94,1 | 203 |
| Kalaycılar Mahallesi | Evet | %61,7 | %38,3 | %86,4 | 1.253 |
| Kale Köyü | Evet | %59,8 | %40,2 | %93,2 | 117 |
| Karahasanlar Köyü | Evet | %88,6 | %11,4 | %94,0 | 183 |
| Karakırıklar Mahallesi | Evet | %56,4 | %43,6 | %86,0 | 171 |
| Karşıyaka Mahallesi | Evet | %59,0 | %41,0 | %91,1 | 418 |
| Kayaarkası Köyü | Evet | %79,7 | %20,3 | %91,7 | 181 |
| Kayadibi Köyü | Hayır | %47,1 | %52,9 | %93,3 | 134 |
| Keyfallar Köyü | Evet | %84,4 | %15,6 | %92,5 | 255 |
| Kuzdağ Köyü | Evet | %78,6 | %21,4 | %94,0 | 116 |
| Menderes Mahallesi | Evet | %66,7 | %33,3 | %88,8 | 233 |
| Merkez Mahallesi | Evet | %53,4 | %46,6 | %85,3 | 1.258 |
| Nodullar Köyü | Evet | %76,9 | %23,1 | %84,9 | 271 |
| Ören Köyü | Hayır | %34,1 | %65,9 | %93,2 | 147 |
| Özal Mahallesi | Evet | %55,5 | %44,5 | %87,0 | 784 |
| Saray Köyü | Evet | %52,7 | %47,3 | %90,1 | 416 |
| Satuk Köyü | Evet | %75,1 | %24,9 | %91,8 | 425 |
| Şenköy | Evet | %75,6 | %24,4 | %94,8 | 97 |
| Şirinköy | Evet | %65,4 | %34,6 | %88,4 | 467 |
| Tirköy | Evet | %69,5 | %30,5 | %92,4 | 490 |
| Yamaçköy | Evet | %67,1 | %32,9 | %88,2 | 510 |
| Yazıköy | Evet | %82,3 | %17,7 | %88,7 | 328 |
| Yeniköy | Evet | %73,3 | %26,7 | %90,6 | 245 |
| Yeşilköy | Evet | %70,4 | %29,6 | %92,7 | 137 |
| Yirmibeşler Mahallesi | Evet | %59,7 | %40,3 | %90,2 | 521 |
| Yirmibeşoğlu Köyü | Evet | %79,2 | %20,8 | %98,0 | 100 |
| Yortan-Çengeller Mahallesi | Evet | %63,2 | %36,8 | %67,9 | 168 |
| Yortan-Dere Mahallesi | Evet | %73,7 | %26,3 | %96,1 | 152 |
| Yortan-Döngeller Mahallesi | Evet | %71,9 | %28,1 | %78,9 | 90 |
| Yortan-Karaömerler Mahallesi | Evet | %62,3 | %37,7 | %85,2 | 81 |
| Yortan-Merkez Mahallesi | Evet | %62,7 | %37,3 | %85,5 | 861 |
| Yortan-Sipahiler Mahallesi | Evet | %57,5 | %42,5 | %95,4 | 87 |
İlgili sonuçlar