Birecik 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Birecik sonuçlarında Evet %85,3 ile birinci, Hayır %14,7 ile ikinci; fark 70,7 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 27,5 puan üstünde. 83 mahalle ve köy arasından 80'inde Evet önde. Evet en güçlü Aşağıeşme Köyü (%100,0); Hayır en güçlü İncirlidere Köyü (%90,9). Katılım %63,3 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Birecik 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Birecik, Şanlıurfa, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Birecik | Şanlıurfa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 25.539 | %85,3 | %94,1 | %57,9 | +27,5 |
| Hayır | 4.390 | %14,7 | %5,9 | %42,1 | −27,5 |
Birecik seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 169 | 48.270 | 30.577 | %63,3 | 29.929 | 648 |
Birecik mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdallı Köyü | Evet | %98,2 | %1,8 | %56,0 | 109 |
| Akarçay Köyü | Evet | %99,3 | %0,7 | %52,2 | 274 |
| Akpınar Köyü | Evet | %82,0 | %18,0 | %97,9 | 380 |
| Almaşar Köyü | Evet | %98,3 | %1,7 | %63,9 | 274 |
| Altınova Köyü | Evet | %75,6 | %24,4 | %85,6 | 1.079 |
| Arslanlı Köyü | Evet | %96,9 | %3,1 | %95,2 | 311 |
| Aşağı Fatmacık Köyü | Evet | %98,3 | %1,7 | %100,4 | 228 |
| Aşağı Habip Köyü | Evet | %96,1 | %3,9 | %72,6 | 248 |
| Aşağı Karkutlu Köyü | Evet | %96,5 | %3,5 | %49,4 | 233 |
| Aşağı Kuyucak Köyü | Evet | %99,0 | %1,0 | %97,6 | 210 |
| Aşağıalmaşar Köyü | Evet | %98,4 | %1,6 | %45,3 | 137 |
| Aşağıeşme Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %76,6 | 214 |
| Ayran-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %77,7 | %22,3 | %18,8 | 743 |
| Ayran-Pınarbaşı Mahallesi | Evet | %84,2 | %15,8 | %25,3 | 731 |
| Bağlarbaşı Köyü | Evet | %89,5 | %10,5 | %67,3 | 1.051 |
| Bahçeönü Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 19 |
| Bentbahçesi Köyü | Evet | %93,8 | %6,2 | %81,7 | 191 |
| Bozdere Köyü | Evet | %86,9 | %13,1 | %80,6 | 428 |
| Boztepe Köyü | Evet | %98,1 | %1,9 | %97,3 | 110 |
| Böğürtlen B.m Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %99,2 | 245 |
| Cibinören Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %94,4 | 71 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %93,1 | %6,9 | %53,8 | 1.222 |
| Çiçekalan Köyü | Evet | %98,7 | %1,3 | %97,1 | 243 |
| Çiftlik Köyü | Evet | %85,5 | %14,5 | %20,3 | 503 |
| Çoğan Köyü | Evet | %95,5 | %4,5 | %70,2 | 332 |
| Dalocak Köyü | Evet | %98,8 | %1,2 | %82,7 | 197 |
| Damlıca Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %97,1 | 136 |
| Dışlık Köyü | Evet | %94,4 | %5,6 | %39,6 | 91 |
| Diktepe Köyü | Hayır | %48,1 | %51,9 | %98,3 | 172 |
| Divriği Köyü | Evet | %93,3 | %6,7 | %75,6 | 246 |
| Dorucak Köyü | Evet | %92,7 | %7,3 | %83,8 | 68 |
| Duyduk Köyü | Evet | %99,2 | %0,8 | %90,8 | 152 |
| Düzlüce Köyü | Evet | %92,3 | %7,7 | %42,7 | 103 |
| Ekenek Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %70,0 | 257 |
| Geçittepe Köyü | Evet | %89,9 | %10,1 | %83,1 | 83 |
| Göktepe Köyü | Evet | %96,0 | %4,0 | %65,5 | 206 |
| Günışığı Köyü | Evet | %83,6 | %16,4 | %57,3 | 96 |
| Güvenir Köyü | Evet | %93,9 | %6,1 | %101,4 | 146 |
| Güzelyurt Köyü | Evet | %89,3 | %10,7 | %98,7 | 786 |
| Haydarahmet Köyü | Evet | %92,2 | %7,8 | %94,8 | 193 |
| Hoca Şerif Mahallesi | Evet | %89,5 | %10,5 | %56,3 | 1.459 |
| Ilgar Köyü | Evet | %98,3 | %1,7 | %75,6 | 82 |
| İnceler Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 20 |
| İncirli Köyü | Evet | %98,8 | %1,2 | %95,5 | 88 |
| İncirlidere Köyü | Hayır | %9,1 | %90,9 | %100,0 | 55 |
| İnnaplı Köyü | Evet | %99,7 | %0,3 | %60,8 | 492 |
| Karababa Köyü | Evet | %75,9 | %24,1 | %90,3 | 124 |
| Karşıyaka Mahallesi | Evet | %95,1 | %4,9 | %60,5 | 2.426 |
| Keskince Köyü | Evet | %98,9 | %1,1 | %91,4 | 198 |
| Kocaali Köyü | Evet | %97,3 | %2,7 | %75,2 | 157 |
| Konak Köyü | Evet | %73,3 | %26,7 | %26,4 | 269 |
| Kömağıl Köyü | Evet | %97,7 | %2,3 | %88,6 | 149 |
| Kural Köyü | Evet | %96,5 | %3,5 | %90,8 | 1.234 |
| Kurtuluş Mahallesi | Evet | %91,4 | %8,6 | %44,9 | 3.791 |
| Kurucahöyük Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %92,9 | 241 |
| Mengelli Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %84,7 | 85 |
| Merkez Mahallesi | Evet | %73,2 | %26,8 | %60,4 | 2.358 |
| Meteler Köyü | Evet | %84,9 | %15,1 | %84,6 | 104 |
| Meyanca Köyü | Evet | %94,2 | %5,8 | %76,9 | 134 |
| Meydan Mahallesi | Evet | %71,9 | %28,1 | %59,8 | 11.008 |
| Mezra-Adalar Mahallesi | Evet | %73,7 | %26,3 | %78,3 | 502 |
| Mezra-Fatih Mahallesi | Evet | %76,2 | %23,8 | %72,9 | 1.197 |
| Mezra-Melik Zahir Mahallesi | Evet | %73,3 | %26,7 | %79,3 | 1.191 |
| Orta Fatmacık Köyü | Evet | %82,2 | %17,8 | %102,2 | 46 |
| Özveren Köyü | Evet | %99,2 | %0,8 | %94,3 | 265 |
| Saha Mahallesi | Evet | %93,4 | %6,6 | %47,1 | 2.146 |
| Sancak Mahallesi | Evet | %88,7 | %11,3 | %52,1 | 2.484 |
| Sekili Köyü | Evet | %90,0 | %10,0 | %48,2 | 83 |
| Sumaklı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %98,8 | 85 |
| Surtepe Köyü | Evet | %95,1 | %4,9 | %50,5 | 297 |
| Şekerköy | Hayır | %48,2 | %51,8 | %59,1 | 374 |
| Tüten Köyü | Evet | %99,0 | %1,0 | %83,2 | 381 |
| Uğurcuk Köyü | Evet | %96,3 | %3,7 | %80,5 | 437 |
| Ünsal Köyü | Evet | %92,3 | %7,7 | %63,3 | 147 |
| Yaylacık Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %77,5 | 334 |
| Yeniakpınar Köyü | Evet | %92,9 | %7,1 | %102,4 | 41 |
| Yılmaz Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %66,7 | 36 |
| Yukarı Karabaş Mahallesi | Evet | %94,2 | %5,8 | %50,7 | 146 |
| Yukarıhabib Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %79,5 | 190 |
| Yukarıincirli Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %69,0 | 197 |
| Yukarıyeniçağ Köyü | Evet | %96,2 | %3,8 | %76,3 | 228 |
| Yuvacık Köyü | Evet | %99,3 | %0,7 | %64,9 | 436 |
| Ziyaret Köyü | Evet | %96,2 | %3,8 | %77,1 | 35 |
İlgili sonuçlar