Viranşehir 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Viranşehir sonuçlarında Evet %96,2 ile birinci, Hayır %3,8 ile ikinci; fark 92,4 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 38,3 puan üstünde. 133 mahalle ve köy arasından 129'unda Evet önde. Evet en güçlü Adaköy (%100,0); Hayır en güçlü Göğerli Köyü (%97,3). Katılım %59,4 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Viranşehir 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Viranşehir, Şanlıurfa, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Viranşehir | Şanlıurfa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 42.831 | %96,2 | %94,1 | %57,9 | +38,3 |
| Hayır | 1.690 | %3,8 | %5,9 | %42,1 | −38,3 |
Viranşehir seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 271 | 76.997 | 45.740 | %59,4 | 44.521 | 1.219 |
Viranşehir mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adaköy | Evet | %100,0 | %0,0 | %38,0 | 71 |
| Akçataş Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 61 |
| Akkese Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,4 | 262 |
| Alakonak Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %101,1 | 93 |
| Altınbaşak Köyü | Evet | %96,2 | %3,8 | %59,5 | 580 |
| Arısu Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %64,5 | 197 |
| Arıtır Köyü | Evet | %93,9 | %6,1 | %20,2 | 252 |
| Aslanbaba Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %85,0 | 306 |
| Aşağıtınaz Köyü | Evet | %98,8 | %1,2 | %97,7 | 265 |
| Atatürk Mahallesi | Evet | %97,3 | %2,7 | %33,6 | 2.789 |
| Ayaklı Köyü | Evet | %92,8 | %7,2 | %99,9 | 1.906 |
| Azadi Mahallesi | Evet | %97,1 | %2,9 | %52,9 | 3.529 |
| Bahçelievler Mahallesi | Evet | %94,9 | %5,1 | %51,0 | 1.687 |
| Bakımlı Köyü | Evet | %93,6 | %6,4 | %69,6 | 299 |
| Ballıca Köyü | Evet | %85,8 | %14,2 | %37,0 | 365 |
| Başaran Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %77,4 | 190 |
| Beğrük Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 84 |
| Binekli Köyü | Evet | %98,6 | %1,4 | %100,0 | 139 |
| Bozca Köyü | Evet | %55,9 | %44,1 | %70,6 | 187 |
| Burç Köyü | Evet | %57,1 | %42,9 | %55,7 | 115 |
| Büyükbardacık Köyü | Evet | %99,8 | %0,2 | %99,6 | 527 |
| Büyükçavuş Köyü | Evet | %99,6 | %0,4 | %98,5 | 270 |
| Büyükgörümlü Köyü | Evet | %97,1 | %2,9 | %96,5 | 284 |
| Büyükmutlu Köyü | Evet | %98,7 | %1,3 | %46,3 | 378 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %95,8 | %4,2 | %27,2 | 4.344 |
| Çamurlu Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %47,7 | 321 |
| Çiftçiler Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 105 |
| Çiftekuyu Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %98,3 | 115 |
| Çokran Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %79,1 | 153 |
| Dedeköy | Evet | %99,6 | %0,4 | %100,0 | 239 |
| Defterdar Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 49 |
| Değim Köyü | Evet | %95,5 | %4,5 | %103,0 | 66 |
| Demirci B.m Köyü | Evet | %97,4 | %2,6 | %20,4 | 583 |
| Dikili Köyü | Evet | %98,7 | %1,3 | %85,3 | 95 |
| Dinçer Köyü | Evet | %89,1 | %10,9 | %38,4 | 146 |
| Dinçkök Köyü | Evet | %92,1 | %7,9 | %55,0 | 120 |
| Ekinciler Köyü | Evet | %96,2 | %3,8 | %100,0 | 26 |
| Ekindöver Köyü | Evet | %99,1 | %0,9 | %71,0 | 652 |
| Elbeğendi Köyü | Evet | %97,9 | %2,1 | %69,2 | 883 |
| Elgün Köyü | Evet | %99,1 | %0,9 | %100,3 | 865 |
| Emiroğlu Mahallesi | Evet | %93,4 | %6,6 | %25,8 | 973 |
| Engelli Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,8 | 252 |
| Eser Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %102,0 | 149 |
| Eskikale Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %58,8 | 153 |
| Eşkin Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %101,9 | 52 |
| Evcimen Köyü | Evet | %96,2 | %3,8 | %98,1 | 54 |
| Eyyüpnebi-Eyyüpnebi Mahallesi | Evet | %93,6 | %6,4 | %79,3 | 931 |
| Germen Köyü | Evet | %97,5 | %2,5 | %97,7 | 1.018 |
| Göğerli Köyü | Hayır | %2,7 | %97,3 | %100,0 | 40 |
| Göktepe Köyü | Evet | %98,2 | %1,8 | %72,4 | 87 |
| Gölbaşı Mahallesi | Evet | %95,4 | %4,6 | %47,3 | 3.184 |
| Gölcük Köyü | Evet | %96,4 | %3,6 | %88,2 | 356 |
| Gömülü Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %99,6 | 235 |
| Gönüllü Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 37 |
| Gözeli Köyü | Evet | %93,8 | %6,2 | %93,2 | 263 |
| Gözler Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %74,9 | 171 |
| Güleryüz Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %97,7 | 175 |
| Gürpınar Köyü | Evet | %99,5 | %0,5 | %101,1 | 183 |
| Güzlek Köyü | Evet | %99,8 | %0,2 | %99,9 | 1.008 |
| Hürriyet Mahallesi | Evet | %97,4 | %2,6 | %47,2 | 6.981 |
| Işıldar Köyü | Evet | %99,3 | %0,7 | %94,6 | 1.004 |
| İncirli Köyü | Evet | %96,8 | %3,2 | %57,5 | 167 |
| Kadıköy | Evet | %90,9 | %9,1 | %2,6 | 427 |
| Kale Mahallesi | Evet | %91,9 | %8,1 | %52,2 | 2.034 |
| Karakuzu Köyü | Evet | %98,7 | %1,3 | %76,1 | 310 |
| Karataş Köyü | Hayır | %36,6 | %63,4 | %95,0 | 160 |
| Kargalı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %101,4 | 144 |
| Karınca Köyü | Evet | %98,2 | %1,8 | %73,5 | 336 |
| Kavurga Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %90,8 | 381 |
| Keçeli Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %96,6 | 58 |
| Kemerli Köyü | Evet | %99,2 | %0,8 | %99,2 | 604 |
| Kervansarayı Köyü | Evet | %98,4 | %1,6 | %96,2 | 133 |
| Kınalıtepe Köyü | Evet | %98,9 | %1,1 | %99,7 | 1.191 |
| Kırbalı Köyü | Hayır | %19,0 | %81,0 | %101,3 | 156 |
| Kırkgöz Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %84,6 | 39 |
| Kırlık Köyü | Evet | %97,8 | %2,2 | %102,2 | 135 |
| Kışla Mahallesi | Evet | %89,9 | %10,1 | %40,5 | 1.510 |
| Kolağası Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %54,5 | 22 |
| Konakyeri Köyü | Evet | %99,1 | %0,9 | %88,7 | 530 |
| Koşulu Köyü | Evet | %97,7 | %2,3 | %65,3 | 150 |
| Kucak Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,4 | 273 |
| Kumçeşme Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %101,7 | 173 |
| Kurtulmuş Köyü | Evet | %98,0 | %2,0 | %90,0 | 389 |
| Küçükdikme Köyü | Evet | %93,9 | %6,1 | %98,5 | 134 |
| Küçükmutlu Köyü | Evet | %94,9 | %5,1 | %83,0 | 141 |
| Küçüktopça Köyü | Evet | %98,7 | %1,3 | %71,6 | 116 |
| Malta Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,7 | 152 |
| Mehmetçik Köyü | Evet | %91,4 | %8,6 | %52,3 | 132 |
| Nergizli Köyü | Evet | %98,6 | %1,4 | %88,2 | 178 |
| Oğlakçı Köyü | Evet | %82,8 | %17,2 | %101,1 | 87 |
| Övüncük Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %101,9 | 52 |
| Özal Mahallesi | Evet | %98,9 | %1,1 | %40,7 | 430 |
| Pınarlar Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %94,5 | 308 |
| Sağırtaş Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 117 |
| Samanlı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %99,1 | 113 |
| Sarıbal Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %98,4 | 245 |
| Satıcık Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %76,4 | 182 |
| Sayoba Köyü | Evet | %98,2 | %1,8 | %93,4 | 61 |
| Selahaddin Eyyubi Mahallesi | Evet | %97,3 | %2,7 | %35,2 | 1.572 |
| Sepetli Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %103,0 | 100 |
| Sözeri Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %96,5 | 85 |
| Süleymaniye Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 146 |
| Şahinli Köyü | Evet | %96,3 | %3,7 | %100,0 | 54 |
| Şarkpınar Mahallesi | Evet | %96,9 | %3,1 | %40,6 | 1.203 |
| Şırnak Mahallesi | Evet | %95,8 | %4,2 | %12,1 | 4.338 |
| Tanyeli Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %91,5 | 130 |
| Taşönü Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %97,3 | 150 |
| Taşyaka Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %96,5 | 113 |
| Tekke Mahallesi | Evet | %93,7 | %6,3 | %49,2 | 1.234 |
| Tekneli Köyü | Evet | %99,9 | %0,1 | %100,8 | 750 |
| Tepedüzü Köyü | Evet | %98,9 | %1,1 | %91,2 | 204 |
| Toklu Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,8 | 496 |
| Tunçbilek Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %99,0 | 288 |
| Türkeli Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %50,7 | 67 |
| Uğurlu Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %99,0 | 102 |
| Ulaklı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %87,7 | 57 |
| Üçgül Köyü | Evet | %93,1 | %6,9 | %96,8 | 31 |
| Yaban Köyü | Evet | %99,9 | %0,1 | %94,8 | 904 |
| Yağızlar Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,5 | 212 |
| Yarpuz Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %102,7 | 37 |
| Yayık Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %58,3 | 103 |
| Yazgüneşi Köyü | Evet | %99,2 | %0,8 | %100,0 | 358 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %97,8 | %2,2 | %44,3 | 4.990 |
| Yenişehir Mahallesi | Evet | %87,5 | %12,5 | %48,0 | 4.331 |
| Yeşilalıç Köyü | Evet | %99,2 | %0,8 | %98,4 | 749 |
| Yeşildurak Köyü | Evet | %73,6 | %26,4 | %100,0 | 53 |
| Yıldız Köyü | Evet | %99,5 | %0,5 | %98,5 | 194 |
| Yolbilen Köyü | Evet | %99,3 | %0,7 | %99,7 | 299 |
| Yollarbaşı Köyü | Evet | %97,9 | %2,1 | %92,6 | 622 |
| Yukarıbağ Köyü | Evet | %68,8 | %31,3 | %85,7 | 56 |
| Yukarıdilimli Köyü | Evet | %98,0 | %2,0 | %98,1 | 52 |
| Yukarışölenli Köyü | Evet | %98,6 | %1,4 | %98,8 | 162 |
| Yüceler Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %97,5 | 81 |
İlgili sonuçlar