Siverek 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Siverek sonuçlarında Evet %93,7 ile birinci, Hayır %6,3 ile ikinci; fark 87,4 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 35,8 puan üstünde. 177 mahalle ve köy arasından 165'inde Evet önde. Evet en güçlü Alanyurt Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Çanakçı Köyü (%100,0). Katılım %71,5 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Siverek 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Siverek, Şanlıurfa, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Siverek | Şanlıurfa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 69.063 | %93,7 | %94,1 | %57,9 | +35,8 |
| Hayır | 4.638 | %6,3 | %5,9 | %42,1 | −35,8 |
Siverek seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 362 | 105.706 | 75.599 | %71,5 | 73.701 | 1.898 |
Siverek mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdalağa Mahallesi | Evet | %98,1 | %1,9 | %67,7 | 1.681 |
| Alagün Köyü | Evet | %97,9 | %2,1 | %100,0 | 96 |
| Alanyurt Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %67,2 | 116 |
| Altaylı Köyü | Evet | %96,5 | %3,5 | %98,8 | 514 |
| Altınahır Köyü | Evet | %99,2 | %0,8 | %89,1 | 138 |
| Altınlı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %101,5 | 66 |
| Altınpınar Köyü | Evet | %79,5 | %20,5 | %102,3 | 86 |
| Anacak Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %99,1 | 220 |
| Aşağıalınca Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,5 | 213 |
| Aşağıkarabahçe Köyü | Evet | %99,9 | %0,1 | %94,5 | 783 |
| Aşağıkaracaören Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %9,3 | 118 |
| Aşağıyalankoz Köyü | Hayır | %12,1 | %87,9 | %98,6 | 294 |
| Aşlıca Köyü | Evet | %99,0 | %1,0 | %86,6 | 558 |
| Atmaca Köyü | Evet | %99,4 | %0,6 | %90,8 | 173 |
| Avurtepe Köyü | Evet | %98,5 | %1,5 | %67,7 | 124 |
| Ayrancı Köyü | Hayır | %39,7 | %60,3 | %101,6 | 124 |
| Ayvanat Mahallesi | Evet | %94,2 | %5,8 | %57,4 | 1.634 |
| Azıklı Köyü | Evet | %90,2 | %9,8 | %91,8 | 220 |
| Bağcı Köyü | Evet | %89,6 | %10,4 | %101,3 | 152 |
| Bağlar Mahallesi | Evet | %96,9 | %3,1 | %64,1 | 2.488 |
| Bahçe Köyü | Evet | %97,8 | %2,2 | %93,8 | 144 |
| Bahçelievler Mahallesi | Evet | %87,9 | %12,1 | %62,2 | 1.684 |
| Bakırca Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %103,8 | 53 |
| Baki Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %72,9 | 140 |
| Bakmaç Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,5 | 602 |
| Bardakçı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 85 |
| Başbük Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %97,5 | 692 |
| Başdeğirmen Köyü | Evet | %95,2 | %4,8 | %98,4 | 128 |
| Batı Köyü | Evet | %67,1 | %32,9 | %92,1 | 76 |
| Bayırözü Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %68,9 | 411 |
| Benek Köyü | Evet | %98,2 | %1,8 | %96,6 | 232 |
| Beybaba Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %86,1 | 36 |
| Beyçeri Köyü | Hayır | %40,2 | %59,8 | %101,2 | 253 |
| Beydeş B.m Köyü | Evet | %95,8 | %4,2 | %100,2 | 472 |
| Bozkuyu Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 202 |
| Bozlak Köyü | Evet | %95,5 | %4,5 | %95,7 | 116 |
| Böğürtlen Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 421 |
| Bürüncek Köyü | Evet | %98,9 | %1,1 | %97,8 | 91 |
| Büyükgöl Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %93,3 | 104 |
| Büyükkazanlı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %80,7 | 243 |
| Büyükoba Köyü | Hayır | %5,8 | %94,2 | %86,8 | 159 |
| Büyüktepe Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %99,3 | 574 |
| Büyükyakıtlı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,8 | 120 |
| Camikebir Mahallesi | Evet | %90,9 | %9,1 | %54,1 | 2.483 |
| Canpolat Köyü | Evet | %62,0 | %38,0 | %101,1 | 285 |
| Cinhisar Köyü | Evet | %98,4 | %1,6 | %97,8 | 319 |
| Çağa Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %84,2 | 177 |
| Çağdaş Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %97,0 | 67 |
| Çanakçı Köyü | Hayır | %0,0 | %100,0 | %94,6 | 111 |
| Çatlı Köyü | Evet | %98,2 | %1,8 | %91,2 | 239 |
| Çavuşlu Köyü | Evet | %98,1 | %1,9 | %86,1 | 238 |
| Çaylarbaşı B.m Köyü | Hayır | %2,4 | %97,6 | %99,3 | 704 |
| Çeltik Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 341 |
| Çepni Köyü | Evet | %88,0 | %12,0 | %97,1 | 137 |
| Çevirme Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %94,0 | 267 |
| Çiftçibaşı Köyü | Evet | %95,7 | %4,3 | %98,8 | 165 |
| Çubuklu Köyü | Evet | %97,0 | %3,0 | %100,0 | 204 |
| Dağbaşı B.m Köyü | Evet | %99,3 | %0,7 | %95,7 | 858 |
| Dağbaşı-Kapıkaya-Merkez Mahallesi | Evet | %97,8 | %2,2 | %83,7 | 602 |
| Damlıca Köyü | Evet | %85,7 | %14,3 | %14,3 | 63 |
| Darıcalı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %93,1 | 131 |
| Deliktaş Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %102,0 | 51 |
| Dicle Mahallesi | Evet | %96,5 | %3,5 | %55,5 | 3.968 |
| Direkli Köyü | Evet | %99,5 | %0,5 | %95,8 | 216 |
| Divan Köyü | Evet | %99,5 | %0,5 | %91,3 | 242 |
| Doğukent Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %78,9 | 279 |
| Düğerin Köyü | Evet | %96,9 | %3,1 | %102,1 | 96 |
| Ediz Köyü | Hayır | %28,2 | %71,8 | %92,6 | 231 |
| Eğriçay Köyü | Evet | %99,1 | %0,9 | %29,4 | 472 |
| Endarlı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %99,0 | 206 |
| Erbey Köyü | Evet | %99,0 | %1,0 | %94,1 | 102 |
| Ergen Köyü | Evet | %98,9 | %1,1 | %100,5 | 185 |
| Erkonağı Köyü | Evet | %98,7 | %1,3 | %98,6 | 958 |
| Ertem Köyü | Evet | %98,2 | %1,8 | %94,8 | 886 |
| Eskihan Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %94,3 | 334 |
| Esmer Çayı Mahallesi | Evet | %96,0 | %4,0 | %55,7 | 2.900 |
| Fırat Mahallesi | Evet | %98,4 | %1,6 | %64,3 | 1.468 |
| Gaziköy | Evet | %99,2 | %0,8 | %93,6 | 391 |
| Gedik Köyü | Evet | %99,2 | %0,8 | %79,4 | 301 |
| Gerçek Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %101,5 | 67 |
| Göğerçin Köyü | Evet | %98,4 | %1,6 | %89,1 | 359 |
| Gözcek Köyü | Evet | %52,0 | %48,0 | %88,3 | 60 |
| Gözelek Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %67,6 | 176 |
| Gözeli Köyü | Evet | %97,1 | %2,9 | %96,8 | 155 |
| Gülabibey Mahallesi | Evet | %95,2 | %4,8 | %59,0 | 3.785 |
| Güllice Köyü | Evet | %99,5 | %0,5 | %97,9 | 187 |
| Gülpınar Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %99,3 | 443 |
| Güney Mahallesi | Evet | %91,7 | %8,3 | %56,5 | 2.554 |
| Gürakar-Dalkaya Mahallesi | Evet | %98,3 | %1,7 | %81,7 | 235 |
| Gürakar-Demirci Mahallesi | Evet | %99,3 | %0,7 | %41,7 | 362 |
| Gürakar-Dibekdüzü Mahallesi | Evet | %96,7 | %3,3 | %16,3 | 203 |
| Gürakar-Kıyıcık Mahallesi | Evet | %98,5 | %1,5 | %48,2 | 137 |
| Gürakar-Merkez Mahallesi | Evet | %100,0 | %0,0 | %95,0 | 483 |
| Gürakar-Sofice Mahallesi | Evet | %99,2 | %0,8 | %85,1 | 455 |
| Güvenli Köyü | Evet | %99,3 | %0,7 | %99,3 | 135 |
| Güvercin Köyü | Evet | %98,5 | %1,5 | %63,3 | 120 |
| Güzelpınar Köyü | Evet | %99,5 | %0,5 | %85,9 | 248 |
| Hacı Ömer Mahallesi | Evet | %92,8 | %7,2 | %61,1 | 2.167 |
| Haliliye Mahallesi | Evet | %97,7 | %2,3 | %74,2 | 4.918 |
| Hamamören Köyü | Evet | %98,9 | %1,1 | %94,6 | 204 |
| Hamidiye Mahallesi | Evet | %97,5 | %2,5 | %60,9 | 1.421 |
| Hasan Çelebi Mahallesi | Evet | %91,7 | %8,3 | %60,2 | 3.123 |
| Hasırlı Köyü | Evet | %99,3 | %0,7 | %82,4 | 568 |
| Hayriye Mahallesi | Evet | %96,0 | %4,0 | %53,3 | 3.879 |
| İleri Köyü | Evet | %95,5 | %4,5 | %54,5 | 942 |
| İnanlı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %104,1 | 74 |
| Kale Mahallesi | Evet | %96,9 | %3,1 | %67,7 | 5.121 |
| Kalemli Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %86,8 | 68 |
| Kalınağaç Köyü | Evet | %98,6 | %1,4 | %98,6 | 350 |
| Kamışlı Köyü | Evet | %99,6 | %0,4 | %73,7 | 716 |
| Kapıkaya-Bağlık Mahallesi | Evet | %94,9 | %5,1 | %96,2 | 288 |
| Kapıkaya-Beşyamaç Mahallesi | Evet | %100,0 | %0,0 | %97,8 | 511 |
| Kapıkaya-Yeditaş Mahallesi | Evet | %83,3 | %16,7 | %96,9 | 456 |
| Karabahçe Köyü | Evet | %95,4 | %4,6 | %50,5 | 944 |
| Karacadağ B.m Köyü | Evet | %99,6 | %0,4 | %52,4 | 504 |
| Karadibek Köyü | Evet | %99,6 | %0,4 | %100,8 | 257 |
| Karahisar Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 53 |
| Karakeçi B.m Köyü | Evet | %50,3 | %49,7 | %57,0 | 658 |
| Karakoyun Köyü | Evet | %88,2 | %11,8 | %48,9 | 843 |
| Kargalı Köyü | Evet | %87,0 | %13,0 | %101,9 | 53 |
| Karpuzcu Köyü | Evet | %72,4 | %27,6 | %69,0 | 361 |
| Kavaklıdere Köyü | Evet | %99,1 | %0,9 | %101,8 | 113 |
| Kavalık Köyü | Hayır | %31,8 | %68,2 | %100,0 | 157 |
| Kayalı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %97,5 | 323 |
| Kayseri Köyü | Evet | %76,0 | %24,0 | %100,0 | 197 |
| Keçiburcu Köyü | Evet | %99,3 | %0,7 | %75,8 | 198 |
| Keçikıran Köyü | Evet | %98,3 | %1,7 | %77,1 | 529 |
| Kesmekaya Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %39,9 | 203 |
| Keş Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %102,8 | 71 |
| Kıvançlı Köyü | Evet | %91,5 | %8,5 | %100,0 | 94 |
| Konurtepe Köyü | Evet | %99,4 | %0,6 | %96,7 | 361 |
| Kurbağalı Köyü | Evet | %97,3 | %2,7 | %100,0 | 113 |
| Kuşlugöl Köyü | Evet | %99,5 | %0,5 | %100,5 | 215 |
| Küçükgöl Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %95,1 | 122 |
| Küptepe Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %97,6 | 504 |
| Mezra Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %96,3 | 215 |
| Narlıkaya Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %99,3 | 549 |
| Nohut Köyü | Hayır | %41,1 | %58,9 | %88,5 | 122 |
| Ofis Mahallesi | Evet | %84,7 | %15,3 | %58,1 | 2.873 |
| Onar Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %113,6 | 22 |
| Ortanca Köyü | Hayır | %44,3 | %55,7 | %100,5 | 193 |
| Oyman Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,4 | 232 |
| Oyuktaş Köyü | Evet | %88,4 | %11,6 | %95,6 | 158 |
| Önder Köyü | Hayır | %2,8 | %97,2 | %101,9 | 106 |
| Örgülü Köyü | Evet | %99,4 | %0,6 | %85,0 | 394 |
| Peynirci Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %62,3 | 199 |
| Sabancı Köyü | Evet | %96,6 | %3,4 | %88,1 | 725 |
| Salor Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %102,4 | 83 |
| Sarıdam Köyü | Evet | %97,7 | %2,3 | %107,5 | 40 |
| Sarıkaya Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %96,7 | 301 |
| Sarıören Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,9 | 451 |
| Savucak Köyü | Evet | %82,7 | %17,3 | %49,2 | 238 |
| Selim Pınar Mahallesi | Evet | %96,9 | %3,1 | %36,9 | 635 |
| Soydan Köyü | Evet | %99,8 | %0,2 | %100,6 | 509 |
| Söylemez Köyü | Evet | %99,8 | %0,2 | %69,9 | 1.814 |
| Sumaklı Köyü | Evet | %99,4 | %0,6 | %97,7 | 172 |
| Şair İbrahim Rafet Mahallesi | Evet | %97,3 | %2,7 | %56,9 | 2.564 |
| Şekerli B.m Köyü | Evet | %99,8 | %0,2 | %99,9 | 1.084 |
| Şirinkuyu Mahallesi | Evet | %97,5 | %2,5 | %48,3 | 4.206 |
| Tanrıverdi Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 87 |
| Taşağıl Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %99,1 | 446 |
| Taşhan Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %99,0 | 196 |
| Taşıkara Köyü | Evet | %99,8 | %0,2 | %94,6 | 560 |
| Taşlı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %99,3 | 539 |
| Turna Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %95,7 | 375 |
| Tutumlu Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %97,5 | 81 |
| Uzunziyaret Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %90,1 | 1.136 |
| Ülkülü Köyü | Evet | %99,5 | %0,5 | %98,5 | 199 |
| Üstüntaş Köyü | Evet | %98,0 | %2,0 | %62,4 | 742 |
| Yeleken Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %93,8 | 130 |
| Yeniceli Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %87,0 | 146 |
| Yenişehir Mahallesi | Evet | %91,3 | %8,7 | %55,1 | 1.969 |
| Yoğunca Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,2 | 464 |
| Yumrutepe Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %98,1 | 213 |
| Yuvar Köyü | Evet | %96,6 | %3,4 | %97,1 | 70 |
| Yücelen Köyü | Evet | %93,0 | %7,0 | %49,9 | 867 |
| Zincirliçay Köyü | Evet | %98,4 | %1,6 | %99,6 | 245 |
İlgili sonuçlar