Artova 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Artova sonuçlarında Evet %71,5 ile birinci, Hayır %28,5 ile ikinci; fark 43,1 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 13,7 puan üstünde. 35 mahalle ve köy arasından 22'sinde Evet önde. Evet en güçlü Salur Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Bayırlı Köyü (%98,2). Katılım %90,3 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Artova 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Artova, Tokat, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Artova | Tokat | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 4.459 | %71,5 | %64,6 | %57,9 | +13,7 |
| Hayır | 1.774 | %28,5 | %35,4 | %42,1 | −13,7 |
Artova seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 37 | 6.994 | 6.316 | %90,3 | 6.233 | 83 |
Artova mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağmusa Köyü | Evet | %98,7 | %1,3 | %86,8 | 273 |
| Ahmetdanişmend Köyü | Evet | %82,4 | %17,6 | %87,2 | 133 |
| Aktaş Köyü | Hayır | %16,6 | %83,4 | %93,6 | 220 |
| Alpaslan Mahallesi | Evet | %83,8 | %16,2 | %79,9 | 601 |
| Altınova Mahallesi | Evet | %87,2 | %12,8 | %85,8 | 344 |
| Aşağıgüçlü Köyü | Evet | %98,7 | %1,3 | %99,0 | 304 |
| Bayırlı Köyü | Hayır | %1,8 | %98,2 | %95,3 | 300 |
| Bebekderesi Köyü | Hayır | %8,7 | %91,3 | %92,9 | 141 |
| Boyunpınar Köyü | Evet | %85,2 | %14,8 | %94,4 | 179 |
| Çelikli-Afatevleri Mahallesi | Evet | %85,7 | %14,3 | %91,2 | 342 |
| Çelikli-Tekke Mahallesi | Evet | %88,0 | %12,0 | %92,1 | 254 |
| Çelikli-Urhuç Hatun Mahallesi | Evet | %77,6 | %22,4 | %87,1 | 303 |
| Devecikargın Köyü | Evet | %98,2 | %1,8 | %83,3 | 138 |
| Evlideresi Köyü | Hayır | %5,2 | %94,8 | %79,8 | 99 |
| Gaziosmanpaşa Mahallesi | Evet | %85,2 | %14,8 | %83,5 | 236 |
| Gazipınarı Köyü | Hayır | %4,0 | %96,0 | %86,2 | 29 |
| Gümüşyurt Köyü | Hayır | %8,4 | %91,6 | %94,5 | 128 |
| Gürardıç Köyü | Evet | %98,7 | %1,3 | %92,1 | 165 |
| İğdir Köyü | Evet | %96,3 | %3,7 | %86,8 | 190 |
| İstasyon Mahallesi | Evet | %78,8 | %21,2 | %81,1 | 488 |
| Kayaönü Köyü | Evet | %81,1 | %18,9 | %101,9 | 52 |
| Kızılca Mahallesi | Evet | %88,2 | %11,8 | %88,8 | 356 |
| Kunduz Köyü | Hayır | %8,8 | %91,2 | %89,1 | 64 |
| Kunduzağılı Köyü | Evet | %99,3 | %0,7 | %100,0 | 144 |
| Mertekli Köyü | Hayır | %6,0 | %94,0 | %93,0 | 57 |
| Poyrazalan Köyü | Hayır | %14,3 | %85,7 | %95,5 | 44 |
| Sağlıca Köyü | Evet | %95,5 | %4,5 | %100,6 | 155 |
| Salur Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %97,6 | 165 |
| Tanyeli Köyü | Hayır | %3,3 | %96,7 | %96,9 | 127 |
| Taşpınar Köyü | Evet | %88,7 | %11,3 | %93,0 | 114 |
| Tuzla Köyü | Hayır | %4,8 | %95,2 | %102,4 | 83 |
| Ulusulu Köyü | Hayır | %34,7 | %65,3 | %95,0 | 80 |
| Yağcımusa Köyü | Evet | %99,1 | %0,9 | %94,3 | 228 |
| Yenice Köyü | Hayır | %5,2 | %94,8 | %96,5 | 142 |
| Yukarıgüçlü Köyü | Evet | %94,2 | %5,8 | %98,4 | 316 |
İlgili sonuçlar