Turhal 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Turhal sonuçlarında Evet %60,9 ile birinci, Hayır %39,1 ile ikinci; fark 21,9 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 3,1 puan üstünde. 97 mahalle ve köy arasından 62'sinde Evet önde. Evet en güçlü Kamalı Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Kuytul Köyü (%99,5). Katılım %85,3 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Turhal 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Turhal, Tokat, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Turhal | Tokat | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 31.640 | %60,9 | %64,6 | %57,9 | +3,1 |
| Hayır | 20.285 | %39,1 | %35,4 | %42,1 | −3,1 |
Turhal seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 202 | 61.874 | 52.784 | %85,3 | 51.925 | 859 |
Turhal mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağcaşar Köyü | Hayır | %1,0 | %99,0 | %90,8 | 109 |
| Akbuğday Köyü | Evet | %94,5 | %5,5 | %98,2 | 56 |
| Akçatarla Köyü | Hayır | %4,2 | %95,8 | %98,2 | 217 |
| Arapören Köyü | Evet | %84,6 | %15,4 | %96,8 | 154 |
| Arzupınarı Köyü | Evet | %88,7 | %11,3 | %86,3 | 146 |
| Ataköy | Evet | %97,0 | %3,0 | %100,0 | 100 |
| Ayranpınar Köyü | Hayır | %2,2 | %97,8 | %96,8 | 187 |
| Bahar Mahallesi | Hayır | %44,5 | %55,5 | %89,8 | 967 |
| Bahçebaşı Köyü | Evet | %87,4 | %12,6 | %89,3 | 197 |
| Borsa Mahallesi | Hayır | %29,0 | %71,0 | %76,5 | 493 |
| Boyacılar Mahallesi | Evet | %75,1 | %24,9 | %85,9 | 1.463 |
| Buzluk Köyü | Evet | %88,2 | %11,8 | %97,1 | 35 |
| Camikebir Mahallesi | Evet | %53,1 | %46,9 | %84,1 | 471 |
| Celal Mahallesi | Evet | %62,9 | %37,1 | %81,3 | 1.104 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %57,0 | %43,0 | %80,5 | 9.166 |
| Çamlıca Köyü | Evet | %92,6 | %7,4 | %95,5 | 358 |
| Çarıksız Köyü | Evet | %59,1 | %40,9 | %102,2 | 91 |
| Çayıraltı Köyü | Hayır | %47,6 | %52,4 | %82,7 | 104 |
| Çaylı-Büyükçaylı Mahallesi | Hayır | %1,6 | %98,4 | %88,5 | 628 |
| Çaylı-Kazova Mahallesi | Hayır | %8,5 | %91,5 | %91,6 | 179 |
| Çaylı-Küpçeşme Mahallesi | Hayır | %1,7 | %98,3 | %86,5 | 275 |
| Çivril Köyü | Evet | %96,5 | %3,5 | %93,2 | 533 |
| Dazya Köyü | Evet | %82,2 | %17,8 | %93,7 | 206 |
| Derbentçi Köyü | Hayır | %1,4 | %98,6 | %97,3 | 150 |
| Dökmetepe Köyü | Evet | %63,3 | %36,7 | %85,6 | 417 |
| Elalmış Köyü | Evet | %76,1 | %23,9 | %100,0 | 67 |
| Emek Mahallesi | Evet | %78,1 | %21,9 | %87,8 | 1.087 |
| Erenli Köyü | Hayır | %2,7 | %97,3 | %82,2 | 45 |
| Eriklitekke Köyü | Hayır | %19,6 | %80,4 | %101,8 | 55 |
| Fatih Mahallesi | Evet | %51,7 | %48,3 | %88,3 | 1.124 |
| Gazi Osman Paşa Mahallesi | Evet | %88,5 | %11,5 | %86,0 | 1.118 |
| Gökdere Köyü | Evet | %90,6 | %9,4 | %83,4 | 302 |
| Gündoğdu Mahallesi | Hayır | %8,4 | %91,6 | %92,5 | 559 |
| Güneş Mahallesi | Hayır | %44,5 | %55,5 | %86,7 | 399 |
| Gürsel Mahallesi | Hayır | %30,5 | %69,5 | %84,7 | 799 |
| Hacılar Mahallesi | Evet | %94,0 | %6,0 | %94,0 | 552 |
| Hamam Mahallesi | Hayır | %40,4 | %59,6 | %85,5 | 3.100 |
| Hamide Köyü | Evet | %98,2 | %1,8 | %100,0 | 56 |
| Hasanlı Köyü | Hayır | %31,3 | %68,8 | %98,8 | 81 |
| Kalaycık Köyü | Evet | %68,1 | %31,9 | %97,7 | 307 |
| Kamalı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %94,0 | 166 |
| Kargın Köyü | Hayır | %7,3 | %92,7 | %89,1 | 46 |
| Kat-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %82,4 | %17,6 | %89,0 | 246 |
| Kat-Çalılık Mahallesi | Evet | %94,3 | %5,7 | %94,7 | 356 |
| Kat-Çay Mahallesi | Evet | %83,3 | %16,7 | %88,6 | 402 |
| Kat-Uzunyurt Mahallesi | Evet | %95,5 | %4,5 | %91,5 | 388 |
| Kayacık Mahallesi | Evet | %84,8 | %15,2 | %86,4 | 660 |
| Kazancı Köyü | Evet | %87,9 | %12,1 | %101,5 | 67 |
| Kazım Karabekir Mahallesi | Evet | %87,6 | %12,4 | %86,8 | 2.170 |
| Kızkayası Köyü | Evet | %97,9 | %2,1 | %93,2 | 310 |
| Koruluk Köyü | Evet | %95,4 | %4,6 | %94,1 | 236 |
| Kova Mahallesi | Evet | %60,2 | %39,8 | %82,9 | 946 |
| Kuşoturağı Köyü | Evet | %99,6 | %0,4 | %99,2 | 245 |
| Kuytul Köyü | Hayır | %0,5 | %99,5 | %98,4 | 191 |
| Kuzalan Köyü | Evet | %95,0 | %5,0 | %84,0 | 25 |
| Maraşal Fevzi Çakmak Mahallesi | Hayır | %47,6 | %52,4 | %80,8 | 1.493 |
| Mevlana Mahallesi | Evet | %78,3 | %21,7 | %82,7 | 1.530 |
| Meydan Mahallesi | Evet | %56,7 | %43,3 | %84,6 | 1.122 |
| Mimar Sinan Mahallesi | Evet | %63,3 | %36,7 | %80,7 | 2.898 |
| Müftü Mahallesi | Evet | %78,1 | %21,9 | %83,8 | 2.143 |
| Necipköy | Evet | %90,5 | %9,5 | %96,1 | 666 |
| Nurkavak Mahallesi | Evet | %52,2 | %47,8 | %89,1 | 699 |
| Ormanözü Köyü | Hayır | %0,8 | %99,2 | %95,5 | 132 |
| Osmangazi Mahallesi | Evet | %56,4 | %43,6 | %80,6 | 671 |
| Pazar Mahallesi | Evet | %66,6 | %33,4 | %80,9 | 963 |
| Ray Mahallesi | Hayır | %11,3 | %88,7 | %89,3 | 1.472 |
| Samurçay Köyü | Hayır | %6,1 | %93,9 | %99,0 | 100 |
| Sarıçiçek Köyü | Evet | %89,2 | %10,8 | %100,0 | 37 |
| Sarıkaya Köyü | Evet | %83,5 | %16,5 | %87,7 | 440 |
| Sütlüce Köyü | Hayır | %40,7 | %59,3 | %96,5 | 86 |
| Şatıroba Köyü | Evet | %96,4 | %3,6 | %100,0 | 197 |
| Şenyurt-Asarcık Mahallesi | Evet | %82,8 | %17,2 | %86,4 | 484 |
| Şenyurt-Karaevli Mahallesi | Evet | %87,6 | %12,4 | %91,6 | 275 |
| Şenyurt-Ortaköy Mahallesi | Evet | %93,2 | %6,8 | %85,8 | 457 |
| Şenyurt-Üçgözen Mahallesi | Evet | %87,1 | %12,9 | %88,7 | 470 |
| Taşlıhüyük Köyü | Hayır | %47,5 | %52,5 | %88,4 | 69 |
| Tatlıcak Köyü | Evet | %91,1 | %8,9 | %94,9 | 487 |
| Uluöz Köyü | Evet | %96,3 | %3,7 | %86,4 | 125 |
| Ulutepe-Bilim Mahallesi | Hayır | %1,3 | %98,7 | %76,8 | 314 |
| Ulutepe-Kültür Mahallesi | Hayır | %2,3 | %97,7 | %76,4 | 174 |
| Ulutepe-Sanat Mahallesi | Hayır | %3,2 | %96,8 | %72,9 | 225 |
| Üçyol Köyü | Evet | %97,1 | %2,9 | %92,0 | 765 |
| Varvara Mahallesi | Evet | %50,2 | %49,8 | %85,3 | 1.060 |
| Yağlıalan Köyü | Evet | %63,2 | %36,8 | %92,2 | 193 |
| Yavuz Selim Mahallesi | Evet | %60,0 | %40,0 | %75,5 | 2.691 |
| Yazıtepe-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %67,2 | %32,8 | %81,8 | 242 |
| Yazıtepe-Çay Mahallesi | Evet | %77,7 | %22,3 | %86,4 | 213 |
| Yazıtepe-Güzelyurt Mahallesi | Evet | %83,8 | %16,2 | %85,0 | 214 |
| Yazıtepe-Meydan Mahallesi | Evet | %79,1 | %20,9 | %84,2 | 329 |
| Yeniceler Köyü | Hayır | %0,7 | %99,3 | %91,2 | 159 |
| Yeniköy | Hayır | %46,5 | %53,5 | %88,2 | 262 |
| Yenisu-Atatürk Mahallesi | Hayır | %18,2 | %81,8 | %82,3 | 400 |
| Yenisu-Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %26,4 | %73,6 | %88,7 | 506 |
| Yenisu-İnönü Mahallesi | Hayır | %2,7 | %97,3 | %90,1 | 293 |
| Yeşilalan Köyü | Hayır | %10,7 | %89,3 | %90,3 | 31 |
| Yeşilırmak Mahallesi | Hayır | %46,4 | %53,6 | %86,4 | 817 |
| Yunus Emre Mahallesi | Evet | %81,9 | %18,1 | %86,2 | 2.059 |
İlgili sonuçlar