Yeşilyurt 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Yeşilyurt sonuçlarında Evet %81,9 ile birinci, Hayır %18,1 ile ikinci; fark 63,8 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 24,0 puan üstünde. 26 mahalle ve köy arasından 20'sinde Evet önde. Evet en güçlü Bahçebaşı Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Doğlacık Köyü (%99,2). Katılım %88,0 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yeşilyurt 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Yeşilyurt, Tokat, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Yeşilyurt | Tokat | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 5.141 | %81,9 | %64,6 | %57,9 | +24,0 |
| Hayır | 1.138 | %18,1 | %35,4 | %42,1 | −24,0 |
Yeşilyurt seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 32 | 7.252 | 6.385 | %88,0 | 6.279 | 106 |
Yeşilyurt mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| 100. Yıl Mahallesi | Evet | %86,5 | %13,5 | %82,4 | 1.806 |
| Bahçebaşı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %94,0 | 200 |
| Büğet Köyü | Evet | %98,3 | %1,7 | %93,5 | 372 |
| Çerkez Danişment Köyü | Evet | %92,1 | %7,9 | %92,3 | 182 |
| Çıkrık-Aydın Mahallesi | Evet | %90,6 | %9,4 | %91,5 | 201 |
| Çıkrık-Fatih Mahallesi | Evet | %83,8 | %16,2 | %90,5 | 295 |
| Çıkrık-Gaziosmanpaşa Mahallesi | Evet | %81,8 | %18,2 | %88,5 | 191 |
| Çırdak Köyü | Evet | %98,1 | %1,9 | %88,7 | 300 |
| Damlalı Köyü | Evet | %86,2 | %13,8 | %96,7 | 30 |
| Doğlacık Köyü | Hayır | %0,8 | %99,2 | %97,0 | 132 |
| Ekinli Köyü | Evet | %97,2 | %2,8 | %92,2 | 386 |
| Gaziosmanpaşa Mahallesi | Evet | %84,6 | %15,4 | %87,5 | 1.074 |
| Gündoğan Köyü | Evet | %97,4 | %2,6 | %91,7 | 84 |
| Karacaören Köyü | Evet | %97,1 | %2,9 | %95,3 | 148 |
| Karagözgöllüalan Köyü | Hayır | %12,6 | %87,4 | %85,7 | 147 |
| Karaoluk Köyü | Hayır | %5,1 | %94,9 | %97,6 | 83 |
| Kavunluk Köyü | Evet | %90,6 | %9,4 | %97,1 | 35 |
| Kuşçu-Karşıyaka Mahallesi | Evet | %88,2 | %11,8 | %86,3 | 248 |
| Kuşçu-Şehitler Mahallesi | Evet | %84,2 | %15,8 | %83,0 | 147 |
| Kuşçu-Yeni Mahallesi | Evet | %82,3 | %17,7 | %83,6 | 329 |
| Sekücek Köyü | Hayır | %28,8 | %71,2 | %81,9 | 83 |
| Sivri Köyü | Hayır | %5,0 | %95,0 | %90,9 | 66 |
| Şehitler Mahallesi | Evet | %76,5 | %23,5 | %100,0 | 17 |
| Türkmenler Mahallesi | Evet | %90,8 | %9,2 | %90,9 | 374 |
| Yağmur Köyü | Hayır | %3,1 | %96,9 | %86,7 | 150 |
| Yeniköy | Evet | %99,4 | %0,6 | %97,7 | 172 |
İlgili sonuçlar