Elmalı 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Elmalı sonuçlarında AK Parti %42,1 ile birinci, CHP %30,5 ile ikinci; fark 11,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 7,7 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %20,3 (+7,3 puan). 65 mahalle ve köy arasından 47'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yörenler Köyü (%74,4); CHP en güçlü Akçainiş Köyü (%95,2). Katılım %91,1 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Elmalı 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Elmalı, Antalya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Elmalı | Antalya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 10.482 | %42,1 | %39,3 | %49,8 | −7,7 |
| CHP | 7.604 | %30,5 | %33,2 | %26,0 | +4,5 |
| MHP | 5.061 | %20,3 | %20,9 | %13,0 | +7,3 |
| DP | 495 | %2,0 | %0,8 | %0,7 | +1,3 |
| Saadet | 421 | %1,7 | %0,8 | %1,3 | +0,4 |
| BBP | 161 | %0,6 | %0,5 | %0,8 | −0,1 |
| HAS Parti | 158 | %0,6 | %0,6 | %0,8 | −0,1 |
| DYP | 145 | %0,6 | %0,3 | %0,2 | +0,4 |
| Bağımsızlar | 102 | %0,4 | %2,4 | %6,6 | −6,2 |
| Millet | 88 | %0,4 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| HEPAR | 62 | %0,2 | %0,4 | %0,3 | −0,0 |
| DSP | 46 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| MMP | 32 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 31 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 21 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Elmalı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 129 | 28.054 | 25.544 | %91,1 | 24.909 | 635 |
Elmalı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Afşar Köyü | AK Parti | %67,4 | %15,5 | %91,9 | 209 |
| Ahatlı Köyü | AK Parti | %58,1 | %17,9 | %93,1 | 332 |
| Akçainiş Köyü | CHP | %0,8 | %95,2 | %94,5 | 671 |
| Akçay-Belenbaşı Mahallesi | CHP | %32,3 | %51,0 | %94,3 | 474 |
| Akçay-Olukbaşı Mahallesi | CHP | %36,4 | %44,2 | %95,3 | 527 |
| Akçay-Pamukluk Mahallesi | CHP | %25,4 | %61,6 | %93,2 | 292 |
| Armutlu Köyü | CHP | %34,2 | %40,6 | %93,7 | 252 |
| Bayındır Köyü | AK Parti | %45,2 | %15,5 | %89,4 | 282 |
| Bayralar Köyü | AK Parti | %34,0 | %33,8 | %93,5 | 672 |
| Beyler Köyü | CHP | %24,3 | %40,3 | %97,9 | 190 |
| Bozhüyük Köyü | AK Parti | %56,1 | %10,0 | %93,5 | 647 |
| Büyüksöyle Köyü | AK Parti | %42,7 | %30,0 | %77,0 | 330 |
| Camiatik Mahallesi | AK Parti | %38,8 | %33,6 | %90,3 | 547 |
| Camicedit Mahallesi | AK Parti | %45,5 | %15,8 | %90,7 | 247 |
| Çalpınar Köyü | AK Parti | %68,9 | %3,3 | %97,2 | 318 |
| Çaybaşı Köyü | AK Parti | %43,2 | %34,2 | %93,4 | 301 |
| Çobanisa Köyü | CHP | %32,8 | %37,9 | %91,4 | 139 |
| Çukurelma Köyü | AK Parti | %39,8 | %33,5 | %91,2 | 249 |
| Dereköy | AK Parti | %59,5 | %11,9 | %72,9 | 59 |
| Düden Köyü | CHP | %30,1 | %40,6 | %91,5 | 457 |
| Eskihisar Köyü | AK Parti | %54,6 | %16,2 | %95,6 | 675 |
| Eymir Köyü | AK Parti | %33,4 | %33,4 | %97,6 | 452 |
| Geçit Köyü | AK Parti | %66,4 | %15,7 | %97,2 | 144 |
| Geçmen Köyü | MHP | %30,7 | %13,3 | %75,8 | 227 |
| Gökpınar Köyü | AK Parti | %44,1 | %14,5 | %89,5 | 458 |
| Gölova B.m Köyü | CHP | %32,1 | %38,2 | %85,6 | 425 |
| Göltarla Köyü | AK Parti | %43,0 | %37,5 | %96,3 | 136 |
| Gümüşyaka Köyü | AK Parti | %63,6 | %12,1 | %94,1 | 118 |
| Gündoğan Mahallesi | AK Parti | %37,2 | %31,3 | %85,8 | 1.847 |
| Hacımusalar Köyü | AK Parti | %56,6 | %13,2 | %89,2 | 157 |
| Hacıyusuflar Köyü | AK Parti | %43,4 | %11,3 | %91,4 | 58 |
| İmircik Köyü | AK Parti | %66,3 | %10,9 | %98,1 | 105 |
| İplik Pazarı Mahallesi | AK Parti | %41,0 | %31,1 | %87,8 | 574 |
| İslamlar Köyü | CHP | %21,5 | %48,3 | %93,1 | 393 |
| Kapmescit Mahallesi | AK Parti | %45,8 | %22,9 | %93,5 | 322 |
| Karaköy | CHP | %34,8 | %39,1 | %100,0 | 46 |
| Karamık Köyü | CHP | %16,9 | %59,0 | %97,4 | 274 |
| Karyağdı Mahallesi | AK Parti | %47,4 | %20,4 | %88,7 | 2.522 |
| Kışla Köyü | AK Parti | %62,3 | %5,0 | %94,3 | 279 |
| Kızılca Köyü | AK Parti | %34,2 | %23,7 | %86,7 | 90 |
| Kocapınar Köyü | AK Parti | %38,5 | %29,3 | %90,7 | 237 |
| Kuzuköy | AK Parti | %60,8 | %14,4 | %99,0 | 99 |
| Küçüksöyle Köyü | CHP | %31,9 | %41,0 | %74,2 | 198 |
| Macun Köyü | AK Parti | %64,4 | %2,5 | %93,3 | 180 |
| Mursal Köyü | AK Parti | %50,4 | %16,5 | %94,3 | 281 |
| Ovacık Köyü | AK Parti | %56,4 | %10,3 | %93,3 | 89 |
| Özdemir Köyü | CHP | %37,2 | %38,8 | %96,4 | 471 |
| Pirhasanlar Köyü | AK Parti | %56,6 | %7,5 | %97,5 | 239 |
| Salur Köyü | AK Parti | %56,7 | %16,6 | %87,8 | 517 |
| Sarılar Köyü | MHP | %27,0 | %27,0 | %92,5 | 134 |
| Tahtamescit Mahallesi | AK Parti | %48,7 | %27,4 | %93,9 | 264 |
| Tavullar Köyü | AK Parti | %70,5 | %3,9 | %93,0 | 229 |
| Tekke Köyü | CHP | %4,2 | %91,6 | %94,7 | 810 |
| Toklular Mahallesi | AK Parti | %38,0 | %27,5 | %90,0 | 310 |
| Yakaçiftlikköyü | AK Parti | %47,5 | %19,4 | %91,5 | 331 |
| Yanlızdam Köyü | AK Parti | %50,5 | %34,0 | %93,9 | 229 |
| Yapraklı Köyü | AK Parti | %54,1 | %4,1 | %92,9 | 184 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %45,4 | %21,9 | %87,1 | 3.938 |
| Yılmazlı Köyü | AK Parti | %58,2 | %4,8 | %95,8 | 265 |
| Yörenler Köyü | AK Parti | %74,4 | %0,0 | %93,8 | 48 |
| Yuva-Çaybaşı Mahallesi | AK Parti | %51,1 | %35,8 | %94,7 | 769 |
| Yuva-İnönü Mahallesi | AK Parti | %52,5 | %38,0 | %98,6 | 290 |
| Yuva-Ortaköy Mahallesi | CHP | %41,9 | %44,2 | %93,9 | 378 |
| Yuva-Yeni Mahallesi | AK Parti | %48,2 | %38,4 | %95,2 | 435 |
| Zümrütova Köyü | AK Parti | %39,5 | %35,4 | %94,6 | 632 |
İlgili sonuçlar