Kumluca 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Kumluca sonuçlarında AK Parti %40,5 ile birinci, CHP %28,3 ile ikinci; fark 12,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 9,3 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %25,2 (+12,2 puan). 53 mahalle ve köy arasından 37'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Altınyaka B.m Köyü (%57,1); CHP en güçlü Beşikçi Köyü (%76,1). Katılım %89,6 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kumluca 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Kumluca, Antalya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kumluca | Antalya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 16.301 | %40,5 | %39,3 | %49,8 | −9,3 |
| CHP | 11.388 | %28,3 | %33,2 | %26,0 | +2,3 |
| MHP | 10.153 | %25,2 | %20,9 | %13,0 | +12,2 |
| Bağımsızlar | 782 | %1,9 | %2,4 | %6,6 | −4,6 |
| HAS Parti | 402 | %1,0 | %0,6 | %0,8 | +0,2 |
| DP | 349 | %0,9 | %0,8 | %0,7 | +0,2 |
| Saadet | 250 | %0,6 | %0,8 | %1,3 | −0,6 |
| BBP | 152 | %0,4 | %0,5 | %0,8 | −0,4 |
| DYP | 136 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| Millet | 95 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| DSP | 88 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,0 |
| HEPAR | 54 | %0,1 | %0,4 | %0,3 | −0,2 |
| MMP | 52 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 35 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| LDP | 16 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Kumluca seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 178 | 45.961 | 41.199 | %89,6 | 40.253 | 946 |
Kumluca mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adrasan-Deniz Mahallesi | CHP | %35,5 | %52,0 | %89,5 | 493 |
| Adrasan-Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %43,4 | %32,4 | %91,8 | 474 |
| Adrasan-Merkez Mahallesi | CHP | %34,1 | %37,7 | %91,4 | 842 |
| Altınyaka B.m Köyü | AK Parti | %57,1 | %16,7 | %92,7 | 233 |
| Bağlık Mahallesi | AK Parti | %40,0 | %26,6 | %88,5 | 2.582 |
| Belen Köyü | CHP | %31,6 | %47,3 | %91,8 | 306 |
| Beşikçi Köyü | CHP | %15,7 | %76,1 | %97,2 | 386 |
| Beykonak-Akmaz Mahallesi | AK Parti | %49,1 | %13,2 | %91,1 | 771 |
| Beykonak-Kavakdibi Mahallesi | AK Parti | %45,8 | %19,2 | %88,8 | 761 |
| Beykonak-Merkez Orta Mahallesi | AK Parti | %48,1 | %17,6 | %86,4 | 898 |
| Beykonak-Parakumu Mahallesi | AK Parti | %47,7 | %12,0 | %86,3 | 620 |
| Beykonak-Resiller Mahallesi | AK Parti | %47,5 | %17,3 | %88,6 | 599 |
| Beykonak-Şirlengiç Mahallesi | AK Parti | %44,7 | %20,4 | %87,2 | 807 |
| Büyükalan Köyü | AK Parti | %48,9 | %19,0 | %87,7 | 204 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %38,7 | %29,0 | %91,3 | 1.322 |
| Çaltı Köyü | CHP | %39,0 | %40,7 | %92,9 | 127 |
| Çayiçi Köyü | AK Parti | %40,5 | %23,6 | %100,0 | 150 |
| Dereköy | MHP | %32,9 | %29,3 | %87,9 | 99 |
| Ellinci Yıl Mahallesi | AK Parti | %40,5 | %19,4 | %90,5 | 694 |
| Erentepe Köyü | AK Parti | %41,0 | %25,4 | %96,4 | 522 |
| Eskicami Mahallesi | AK Parti | %40,5 | %29,4 | %88,0 | 1.519 |
| Göksu Mahallesi | AK Parti | %45,4 | %21,3 | %91,3 | 1.386 |
| Gölcük Köyü | CHP | %30,6 | %43,8 | %82,3 | 203 |
| Güzören Köyü | CHP | %30,8 | %42,7 | %91,3 | 389 |
| Hacıveliler Köyü | AK Parti | %40,4 | %17,9 | %89,9 | 2.012 |
| Hızırkahya Köyü | CHP | %15,9 | %70,7 | %93,8 | 727 |
| İncircik Köyü | CHP | %39,2 | %39,6 | %95,1 | 283 |
| Karacaağaç Köyü | AK Parti | %38,7 | %26,6 | %90,1 | 141 |
| Karacaören Köyü | AK Parti | %45,5 | %26,3 | %89,1 | 659 |
| Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %41,4 | %26,3 | %88,3 | 1.670 |
| Kasapçayırı Mahallesi | AK Parti | %39,5 | %22,7 | %92,1 | 706 |
| Kavakköy | AK Parti | %45,0 | %16,4 | %90,1 | 483 |
| Kum Mahallesi | AK Parti | %46,4 | %14,8 | %90,0 | 1.915 |
| Kuzca Köyü | CHP | %31,6 | %32,9 | %82,6 | 293 |
| Mavikent-İncekum Mahallesi | AK Parti | %44,7 | %30,6 | %87,4 | 964 |
| Mavikent-Karaöz Mahallesi | CHP | %18,2 | %65,4 | %91,0 | 256 |
| Mavikent-Orta Mahallesi | AK Parti | %45,7 | %30,7 | %88,4 | 2.225 |
| Mavikent-Yalı Mahallesi | AK Parti | %44,6 | %33,2 | %90,5 | 820 |
| Mavikent-Yenice Mahallesi | CHP | %39,9 | %44,3 | %90,6 | 1.151 |
| Mavikent-Yenicepınar Mahallesi | AK Parti | %47,7 | %40,2 | %98,1 | 257 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %41,1 | %30,3 | %84,5 | 2.080 |
| Meydan Mahallesi | AK Parti | %39,6 | %29,2 | %89,6 | 1.734 |
| Narenciye Mahallesi | AK Parti | %46,3 | %28,3 | %87,6 | 873 |
| Ortaköy | AK Parti | %48,3 | %19,6 | %97,9 | 334 |
| Salur Köyü | AK Parti | %36,8 | %23,3 | %90,1 | 1.572 |
| Sarıcasu Köyü | AK Parti | %46,3 | %16,9 | %92,5 | 1.922 |
| Sarıkavak Mahallesi | AK Parti | %46,8 | %16,6 | %86,6 | 350 |
| Temel Eğitim Mahallesi | AK Parti | %37,7 | %29,7 | %89,0 | 2.051 |
| Toptaş Köyü | CHP | %12,0 | %74,6 | %95,2 | 564 |
| Yazır Köyü | CHP | %29,0 | %35,7 | %88,8 | 757 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %39,3 | %26,7 | %87,8 | 2.516 |
| Yenikışla Köyü | MHP | %26,4 | %31,0 | %97,0 | 134 |
| Yeşilköy | AK Parti | %39,0 | %11,9 | %96,8 | 125 |
İlgili sonuçlar