Kaş 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Kaş sonuçlarında AK Parti %38,4 ile birinci, CHP %37,0 ile ikinci; fark 1,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 11,4 puan altında. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %37,0 (+11,1 puan). 59 mahalle ve köy arasından 33'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çataloluk Köyü (%70,0); CHP en güçlü Bezirgan Köyü (%54,8). Katılım %88,3 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kaş 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Kaş, Antalya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kaş | Antalya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 12.698 | %38,4 | %39,3 | %49,8 | −11,4 |
| CHP | 12.234 | %37,0 | %33,2 | %26,0 | +11,1 |
| MHP | 6.204 | %18,8 | %20,9 | %13,0 | +5,8 |
| DP | 675 | %2,0 | %0,8 | %0,7 | +1,4 |
| HAS Parti | 235 | %0,7 | %0,6 | %0,8 | −0,1 |
| DYP | 219 | %0,7 | %0,3 | %0,2 | +0,5 |
| Saadet | 158 | %0,5 | %0,8 | %1,3 | −0,8 |
| Bağımsızlar | 136 | %0,4 | %2,4 | %6,6 | −6,2 |
| Millet | 115 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| BBP | 77 | %0,2 | %0,5 | %0,8 | −0,5 |
| TKP | 70 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| HEPAR | 67 | %0,2 | %0,4 | %0,3 | −0,1 |
| MMP | 55 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| DSP | 42 | %0,1 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| LDP | 42 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
Kaş seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 162 | 38.522 | 34.009 | %88,3 | 33.027 | 982 |
Kaş mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağullu Köyü | CHP | %21,6 | %52,3 | %90,5 | 507 |
| Ahatlı Köyü | CHP | %26,1 | %40,3 | %84,2 | 146 |
| Aklar Köyü | AK Parti | %45,0 | %42,1 | %84,2 | 330 |
| Akörü Köyü | AK Parti | %47,0 | %20,6 | %94,3 | 369 |
| Andifli Mahallesi | CHP | %27,1 | %49,7 | %85,7 | 5.013 |
| Bayındır Köyü | CHP | %37,3 | %39,2 | %86,0 | 579 |
| Beldibi Köyü | AK Parti | %59,5 | %13,2 | %88,5 | 262 |
| Belenli Köyü | AK Parti | %40,7 | %26,5 | %87,2 | 359 |
| Belkonak Köyü | CHP | %28,1 | %43,8 | %82,1 | 39 |
| Bezirgan Köyü | CHP | %27,3 | %54,8 | %84,4 | 884 |
| Boğazcık Köyü | AK Parti | %66,3 | %19,1 | %61,5 | 148 |
| Cemre Köyü | AK Parti | %40,0 | %22,9 | %84,8 | 250 |
| Çamlıköy | AK Parti | %61,3 | %24,9 | %90,7 | 204 |
| Çamlıova Köyü | AK Parti | %65,1 | %15,5 | %93,2 | 146 |
| Çataloluk Köyü | AK Parti | %70,0 | %10,0 | %100,0 | 133 |
| Çavdır Köyü | AK Parti | %54,3 | %23,2 | %88,4 | 1.935 |
| Çayköy | AK Parti | %42,2 | %28,4 | %90,1 | 954 |
| Çerler Köyü | CHP | %32,3 | %46,8 | %86,7 | 75 |
| Çeşme Köyü | CHP | %29,5 | %50,0 | %92,8 | 138 |
| Çukurbağ Köyü | CHP | %26,3 | %47,7 | %86,9 | 389 |
| Dere Köyü | AK Parti | %35,0 | %27,5 | %91,2 | 136 |
| Dirgenler Köyü | CHP | %39,4 | %42,1 | %89,2 | 491 |
| Doğantaş Köyü | CHP | %26,0 | %47,9 | %87,5 | 496 |
| Gelemiş Köyü | AK Parti | %39,7 | %36,3 | %89,9 | 542 |
| Gökçeören Köyü | CHP | %28,3 | %52,0 | %89,9 | 730 |
| Gökçeyazı Köyü | AK Parti | %40,0 | %25,2 | %93,0 | 128 |
| Gömbe-Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %35,6 | %34,9 | %88,3 | 674 |
| Gömbe-Uçarsu Mahallesi | AK Parti | %36,8 | %28,8 | %87,9 | 520 |
| Gürsu Köyü | AK Parti | %42,3 | %38,8 | %88,1 | 244 |
| Hacıoğlan Köyü | AK Parti | %66,0 | %17,8 | %83,6 | 232 |
| İkizce Köyü | AK Parti | %43,2 | %29,7 | %94,9 | 158 |
| İslamlar Köyü | CHP | %32,4 | %36,2 | %91,0 | 1.476 |
| Kalkan-Menteşe Mahallesi | CHP | %32,6 | %43,2 | %83,0 | 1.615 |
| Kalkan-Yalıboyu Mahallesi | CHP | %31,0 | %51,1 | %84,0 | 742 |
| Karadağ Köyü | CHP | %37,8 | %43,0 | %88,9 | 850 |
| Kasaba Köyü | CHP | %29,5 | %43,3 | %88,1 | 931 |
| Kemer Köyü | AK Parti | %39,4 | %32,3 | %88,4 | 483 |
| Kınık-Doğular Mahallesi | AK Parti | %49,0 | %30,8 | %94,9 | 312 |
| Kınık-Göçebeler Mahallesi | AK Parti | %47,5 | %26,5 | %89,2 | 1.571 |
| Kınık-Merkez Mahallesi | AK Parti | %41,5 | %36,2 | %85,0 | 1.815 |
| Kızılağaç Köyü | CHP | %22,3 | %54,2 | %90,4 | 188 |
| Ortabağ Köyü | CHP | %36,6 | %50,3 | %82,8 | 203 |
| Ova-Merkez Mahallesi | AK Parti | %47,1 | %30,3 | %91,5 | 2.140 |
| Ova-Yeşilyurt Mahallesi | AK Parti | %47,5 | %32,8 | %89,5 | 1.119 |
| Palamut Köyü | CHP | %35,9 | %39,0 | %91,6 | 736 |
| Pınarbaşı Köyü | CHP | %27,1 | %45,8 | %81,9 | 72 |
| Sahilkılınçlı Köyü | AK Parti | %41,1 | %40,5 | %80,9 | 215 |
| Sarıbelen Köyü | CHP | %32,2 | %52,5 | %89,6 | 739 |
| Sarılar Köyü | CHP | %31,4 | %35,2 | %85,9 | 128 |
| Sinneli Köyü | CHP | %32,0 | %32,8 | %86,5 | 155 |
| Sütleğen Köyü | AK Parti | %59,1 | %8,9 | %89,8 | 726 |
| Uğrar Köyü | AK Parti | %42,6 | %31,4 | %95,0 | 558 |
| Üzümlü Köyü | AK Parti | %42,7 | %26,6 | %88,6 | 1.091 |
| Yaylakılınçlı Köyü | AK Parti | %44,0 | %35,3 | %94,3 | 228 |
| Yaylapalamut Köyü | AK Parti | %43,7 | %39,5 | %91,3 | 218 |
| Yeniköy | CHP | %32,6 | %47,8 | %88,5 | 52 |
| Yeşilbarak Köyü | AK Parti | %59,7 | %14,2 | %87,4 | 302 |
| Yeşilköy-Merkez Mahallesi | CHP | %32,5 | %38,3 | %92,2 | 2.382 |
| Yuvacık Köyü | AK Parti | %50,2 | %34,7 | %86,4 | 264 |
İlgili sonuçlar