Arguvan 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Arguvan sonuçlarında CHP %73,5 ile birinci, AK Parti %20,1 ile ikinci; fark 53,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%26,0) 47,5 puan üstünde. 50 mahalle ve köy arasından 37'sinde CHP önde. CHP en güçlü Koçak Köyü (%100,0); AK Parti en güçlü Hakverdi Köyü (%93,5). Katılım %86,5 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Arguvan 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Arguvan, Malatya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Arguvan | Malatya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 4.062 | %73,5 | %19,8 | %26,0 | +47,5 |
| AK Parti | 1.112 | %20,1 | %68,0 | %49,8 | −29,7 |
| Bağımsızlar | 254 | %4,6 | %1,3 | %6,6 | −2,0 |
| MHP | 29 | %0,5 | %8,2 | %13,0 | −12,5 |
| BBP | 18 | %0,3 | %0,5 | %0,8 | −0,4 |
| DP | 15 | %0,3 | %0,3 | %0,7 | −0,4 |
| Millet | 9 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HAS Parti | 8 | %0,1 | %1,0 | %0,8 | −0,6 |
| Saadet | 8 | %0,1 | %0,8 | %1,3 | −1,1 |
| TKP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| DSP | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| DYP | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| MMP | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
Arguvan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 56 | 6.473 | 5.596 | %86,5 | 5.526 | 70 |
Arguvan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akören Köyü | CHP | %97,8 | %1,1 | %91,1 | 101 |
| Alhasuşağı Köyü | CHP | %94,4 | %0,0 | %83,0 | 88 |
| Armutlu Köyü | CHP | %89,0 | %9,6 | %92,4 | 79 |
| Asar Köyü | CHP | %93,3 | %6,7 | %86,3 | 139 |
| Asmaca Köyü | CHP | %50,7 | %21,9 | %92,4 | 79 |
| Aşağısülmenli Köyü | CHP | %89,6 | %1,7 | %95,9 | 121 |
| Bahçeli Köyü | AK Parti | %1,1 | %71,9 | %60,0 | 150 |
| Bahçelievler Mahallesi | CHP | %92,9 | %3,1 | %87,9 | 232 |
| Bozan Köyü | CHP | %97,9 | %2,1 | %98,0 | 49 |
| Bozburun Köyü | AK Parti | %6,1 | %90,9 | %37,1 | 178 |
| Çakmak Köyü | CHP | %95,7 | %2,9 | %92,8 | 153 |
| Çavuşköy | CHP | %96,3 | %2,4 | %80,6 | 103 |
| Çayırlı Köyü | CHP | %98,9 | %0,0 | %98,9 | 93 |
| Çevreli Köyü | AK Parti | %7,1 | %89,0 | %78,5 | 163 |
| Çiftlik Köyü | AK Parti | %12,2 | %83,7 | %100,0 | 49 |
| Çobandere Köyü | CHP | %76,1 | %0,4 | %92,3 | 247 |
| Dolaylı Mahallesi | CHP | %97,0 | %1,9 | %88,5 | 305 |
| Doydum Köyü | CHP | %95,2 | %4,8 | %105,0 | 20 |
| Ermişli Köyü | CHP | %99,2 | %0,0 | %96,9 | 127 |
| Eymir Köyü | CHP | %96,7 | %2,2 | %97,3 | 187 |
| Göçeruşağı Köyü | CHP | %99,1 | %0,9 | %100,9 | 113 |
| Gökağaç Köyü | CHP | %92,0 | %0,0 | %98,7 | 77 |
| Gümüşlü Köyü | CHP | %76,8 | %23,2 | %80,0 | 70 |
| Güngören Köyü | CHP | %99,0 | %0,0 | %101,0 | 97 |
| Güveçli Köyü | AK Parti | %4,8 | %92,4 | %78,7 | 150 |
| Hakverdi Köyü | AK Parti | %4,8 | %93,5 | %70,0 | 90 |
| İçmece Köyü | AK Parti | %11,1 | %88,9 | %88,5 | 61 |
| İsaköy | CHP | %92,3 | %2,7 | %91,7 | 326 |
| Karababa Köyü | AK Parti | %10,5 | %86,8 | %67,2 | 58 |
| Karahüyük Köyü | CHP | %98,2 | %0,6 | %86,7 | 195 |
| Kışla Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 3 |
| Kızık Köyü | CHP | %88,9 | %8,3 | %114,1 | 64 |
| Koçak Köyü | CHP | %100,0 | %0,0 | %94,9 | 39 |
| Konakbaşı Köyü | CHP | %98,1 | %0,0 | %100,0 | 54 |
| Koyuncu Köyü | CHP | %97,3 | %2,1 | %94,0 | 201 |
| Kömürlük Köyü | CHP | %93,3 | %1,9 | %96,3 | 109 |
| Kuruttaş Köyü | CHP | %94,7 | %0,0 | %103,6 | 55 |
| Kuyudere Köyü | CHP | %96,4 | %3,6 | %95,5 | 88 |
| Morhamam Köyü | CHP | %85,5 | %14,5 | %101,6 | 61 |
| Tarlacık Köyü | CHP | %66,1 | %21,8 | %82,9 | 152 |
| Tatkınık Köyü | AK Parti | %4,6 | %85,5 | %75,4 | 175 |
| Tepebağ Mahallesi | CHP | %77,1 | %18,8 | %88,9 | 423 |
| Yamaç Köyü | CHP | %81,1 | %18,9 | %85,1 | 87 |
| Yazıbaşı Köyü | AK Parti | %6,7 | %58,2 | %67,8 | 423 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %78,4 | %15,7 | %90,5 | 358 |
| Yeniköy | CHP | %91,3 | %0,0 | %85,2 | 27 |
| Yenisu Köyü | AK Parti | %33,3 | %63,0 | %79,4 | 34 |
| Yoncalı B.m Köyü | CHP | %85,7 | %0,0 | %85,3 | 34 |
| Yukarısülmenli Köyü | CHP | %94,0 | %3,7 | %95,0 | 141 |
| Yürektaşı Köyü | AK Parti | %18,6 | %81,4 | %97,8 | 45 |
İlgili sonuçlar