Darende 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Darende sonuçlarında AK Parti %71,9 ile birinci, MHP %14,5 ile ikinci; fark 57,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 22,1 puan üstünde. 90 mahalle ve köy arasından 83'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Hacolar Köyü (%100,0); MHP en güçlü Aşağıulupınar-Karataş Mahallesi (%46,3). Katılım %82,0 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Darende 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Darende, Malatya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Darende | Malatya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 12.391 | %71,9 | %68,0 | %49,8 | +22,1 |
| MHP | 2.500 | %14,5 | %8,2 | %13,0 | +1,5 |
| CHP | 1.652 | %9,6 | %19,8 | %26,0 | −16,4 |
| Saadet | 224 | %1,3 | %0,8 | %1,3 | +0,0 |
| BBP | 181 | %1,1 | %0,5 | %0,8 | +0,3 |
| HAS Parti | 100 | %0,6 | %1,0 | %0,8 | −0,2 |
| Bağımsızlar | 73 | %0,4 | %1,3 | %6,6 | −6,1 |
| DP | 45 | %0,3 | %0,3 | %0,7 | −0,4 |
| DYP | 18 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
| TKP | 14 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| MMP | 10 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| DSP | 6 | %0,0 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
Darende seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 120 | 21.278 | 17.442 | %82,0 | 17.223 | 219 |
Darende mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağılbaşı-Başpınar Mahallesi | CHP | %3,8 | %0,0 | %74,1 | 185 |
| Ağılbaşı-Merkez Mahallesi | CHP | %6,4 | %3,5 | %93,9 | 640 |
| Ağılbaşı-Nal Mahallesi | CHP | %2,2 | %4,3 | %104,5 | 44 |
| Ağılyazı Köyü | AK Parti | %95,8 | %1,7 | %88,9 | 135 |
| Akbaba Köyü | AK Parti | %97,2 | %0,0 | %85,7 | 42 |
| Akçatoprak Köyü | AK Parti | %71,6 | %27,5 | %91,1 | 124 |
| Akova Köyü | AK Parti | %86,8 | %7,9 | %96,0 | 198 |
| Aşağıulupınar-Armutlu Mahallesi | AK Parti | %84,7 | %13,5 | %71,3 | 160 |
| Aşağıulupınar-Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %46,0 | %44,7 | %84,6 | 195 |
| Aşağıulupınar-İstiklal Mahallesi | AK Parti | %62,2 | %34,3 | %79,9 | 473 |
| Aşağıulupınar-Karataş Mahallesi | AK Parti | %49,4 | %46,3 | %77,8 | 518 |
| Ayvalı-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %68,8 | %18,8 | %73,7 | 247 |
| Ayvalı-Göynük Mahallesi | AK Parti | %87,9 | %3,4 | %65,9 | 88 |
| Ayvalı-İstiklal Mahallesi | AK Parti | %65,7 | %9,6 | %61,1 | 298 |
| Ayvalı-Karaağaç Mahallesi | AK Parti | %73,6 | %16,5 | %77,4 | 314 |
| Ayvalı-Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %66,3 | %23,7 | %76,2 | 332 |
| Ayvalı-Kurtuluş Mahallesi | AK Parti | %73,0 | %18,4 | %74,7 | 190 |
| Ayvalı-Pazar Mahallesi | AK Parti | %69,7 | %15,2 | %76,7 | 236 |
| Ayvalı-Şeref Mahallesi | AK Parti | %92,7 | %3,1 | %88,9 | 108 |
| Ayvalı-Yeni Mahallesi | AK Parti | %81,2 | %12,1 | %78,9 | 478 |
| Balaban-Ağalı Mahallesi | AK Parti | %51,5 | %42,0 | %76,4 | 225 |
| Balaban-Aşağı Mahallesi | AK Parti | %83,3 | %10,0 | %83,8 | 394 |
| Balaban-Davutlu Mahallesi | AK Parti | %76,4 | %18,3 | %76,5 | 251 |
| Balaban-Şeyhli Mahallesi | AK Parti | %77,6 | %14,6 | %79,0 | 628 |
| Barındır Köyü | AK Parti | %74,5 | %16,7 | %72,9 | 140 |
| Başdirek Köyü | AK Parti | %94,8 | %4,2 | %93,3 | 104 |
| Başkaya Köyü | AK Parti | %95,4 | %2,3 | %73,6 | 178 |
| Baytarbağı Mahallesi | AK Parti | %50,0 | %38,9 | %102,8 | 36 |
| Beybağı Mahallesi | AK Parti | %87,3 | %3,2 | %77,9 | 163 |
| Çaybaşı Köyü | AK Parti | %72,3 | %20,0 | %94,2 | 69 |
| Çınar Köyü | AK Parti | %80,5 | %11,8 | %77,9 | 217 |
| Çukurkaya Köyü | AK Parti | %85,8 | %7,5 | %92,2 | 116 |
| Gaziköy | AK Parti | %91,7 | %5,0 | %80,0 | 75 |
| Gökçeören Köyü | AK Parti | %69,6 | %10,9 | %67,2 | 137 |
| Gökyar Mahallesi | AK Parti | %80,7 | %12,7 | %87,1 | 210 |
| Göllüce Köyü | AK Parti | %94,4 | %0,0 | %54,5 | 33 |
| Güdül Köyü | AK Parti | %69,8 | %14,0 | %93,6 | 47 |
| Günerli Köyü | AK Parti | %96,3 | %1,5 | %85,0 | 160 |
| Günpınar Köyü | AK Parti | %62,5 | %14,8 | %76,2 | 172 |
| Hacıderviş Mahallesi | AK Parti | %72,0 | %20,1 | %80,7 | 768 |
| Hacılar Sıragöz Mahallesi | AK Parti | %57,4 | %36,2 | %87,9 | 107 |
| Hacılar Şeyhli Mahallesi | AK Parti | %62,2 | %29,7 | %108,8 | 34 |
| Hacolar Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 35 |
| Heyiketeği Mahallesi | AK Parti | %71,3 | %19,1 | %84,8 | 2.151 |
| Hisarcık Köyü | AK Parti | %73,2 | %1,3 | %77,3 | 198 |
| Hisarkale Köyü | AK Parti | %90,4 | %2,1 | %82,5 | 114 |
| Ilıca-Atoynağı Mahallesi | AK Parti | %78,1 | %12,5 | %92,8 | 69 |
| Ilıca-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %75,6 | %21,1 | %72,7 | 300 |
| Ilıca-Fatih Mahallesi | AK Parti | %86,0 | %9,6 | %82,7 | 220 |
| Ilıca-İstiklal Mahallesi | AK Parti | %76,3 | %8,2 | %81,4 | 318 |
| Irmaklı Köyü | AK Parti | %74,5 | %15,1 | %85,3 | 498 |
| İbrahimpaşa Mahallesi | AK Parti | %69,7 | %17,5 | %85,6 | 582 |
| Kaldırım Mahallesi | AK Parti | %79,7 | %14,7 | %85,5 | 207 |
| Karabacak Köyü | AK Parti | %92,3 | %6,7 | %50,5 | 206 |
| Karabayır Köyü | AK Parti | %93,8 | %1,3 | %94,9 | 394 |
| Karaoğuz Köyü | AK Parti | %83,7 | %4,6 | %89,5 | 171 |
| Kavak Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %95,2 | 21 |
| Kaynak Köyü | AK Parti | %95,3 | %1,6 | %87,7 | 73 |
| Kerimli Köyü | CHP | %8,6 | %2,9 | %72,9 | 48 |
| Kılıçbağı Mahallesi | AK Parti | %75,6 | %17,1 | %85,6 | 97 |
| Kölükler Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %90,6 | 127 |
| Kurudere Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %91,7 | 60 |
| Kuzpınar Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %90,9 | 22 |
| Medişeyh Köyü | AK Parti | %59,0 | %24,4 | %87,9 | 91 |
| Mehmet Paşa Mahallesi | AK Parti | %82,1 | %12,8 | %97,5 | 40 |
| Mollauşağı Köyü | AK Parti | %93,5 | %3,2 | %79,5 | 39 |
| Nadir Mahallesi | AK Parti | %61,6 | %26,5 | %91,6 | 166 |
| Nurkuyusu Köyü | AK Parti | %89,4 | %1,1 | %61,8 | 157 |
| Ozan Köyü | AK Parti | %77,8 | %8,5 | %81,4 | 145 |
| Sakarya Köyü | AK Parti | %81,8 | %5,2 | %75,5 | 102 |
| Sandıkkaya Mahallesi | AK Parti | %63,2 | %25,9 | %83,7 | 233 |
| Sayfiye Mahallesi | AK Parti | %72,3 | %6,0 | %90,2 | 92 |
| Sungur Mahallesi | AK Parti | %63,0 | %24,0 | %83,1 | 561 |
| Şendere Köyü | CHP | %6,7 | %0,0 | %86,4 | 103 |
| Şuğul Köyü | AK Parti | %89,8 | %8,6 | %75,1 | 249 |
| Uzunhasan Köyü | CHP | %5,7 | %0,0 | %103,9 | 51 |
| Üçpınar Köyü | AK Parti | %90,2 | %1,6 | %71,9 | 89 |
| Yarımca Köyü | CHP | %13,3 | %0,0 | %88,9 | 18 |
| Yavuzlar Köyü | AK Parti | %88,4 | %9,5 | %86,9 | 443 |
| Yazıköy | AK Parti | %91,7 | %2,0 | %86,4 | 295 |
| Yenice-Aşağı Mahallesi | AK Parti | %68,1 | %25,8 | %75,6 | 242 |
| Yenice-Esentepe Mahallesi | AK Parti | %81,3 | %12,5 | %74,6 | 280 |
| Yenice-Harmanlar Mahallesi | AK Parti | %92,8 | %7,2 | %76,1 | 276 |
| Yenice-Taş Mahallesi | AK Parti | %80,0 | %14,2 | %82,4 | 148 |
| Yenice-Tavşanlar Mahallesi | AK Parti | %81,8 | %4,5 | %77,2 | 57 |
| Yeniköy | AK Parti | %60,5 | %1,7 | %83,6 | 354 |
| Yenipınar Köyü | AK Parti | %85,3 | %2,4 | %89,4 | 282 |
| Yeşiltaş Köyü | AK Parti | %61,6 | %27,2 | %89,8 | 342 |
| Yukarıulupınar Köyü | AK Parti | %82,8 | %11,1 | %80,3 | 426 |
| Zaviye Mahallesi | AK Parti | %80,8 | %10,4 | %83,4 | 817 |
İlgili sonuçlar