Yazıhan 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Yazıhan sonuçlarında AK Parti %57,7 ile birinci, CHP %30,7 ile ikinci; fark 27,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 7,9 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %30,7 (+4,8 puan). 38 mahalle ve köy arasından 27'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Böğürtlen Köyü (%96,3); CHP en güçlü Karaca Köyü (%99,5). Katılım %84,0 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yazıhan 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Yazıhan, Malatya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Yazıhan | Malatya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.324 | %57,7 | %68,0 | %49,8 | +7,9 |
| CHP | 2.834 | %30,7 | %19,8 | %26,0 | +4,8 |
| Bağımsızlar | 463 | %5,0 | %1,3 | %6,6 | −1,6 |
| MHP | 365 | %4,0 | %8,2 | %13,0 | −9,1 |
| HAS Parti | 100 | %1,1 | %1,0 | %0,8 | +0,3 |
| BBP | 59 | %0,6 | %0,5 | %0,8 | −0,1 |
| Saadet | 29 | %0,3 | %0,8 | %1,3 | −1,0 |
| DP | 22 | %0,2 | %0,3 | %0,7 | −0,4 |
| DSP | 11 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
| TKP | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Millet | 4 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| MMP | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
| DYP | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Yazıhan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 54 | 11.080 | 9.311 | %84,0 | 9.222 | 89 |
Yazıhan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akyazı Köyü | AK Parti | %69,6 | %4,4 | %88,3 | 179 |
| Alican Köyü | AK Parti | %54,3 | %40,0 | %77,8 | 45 |
| Ambarcık Köyü | AK Parti | %60,2 | %31,3 | %77,3 | 273 |
| Bahçelievler Köyü | AK Parti | %59,6 | %28,6 | %90,2 | 327 |
| Balaban Köyü | AK Parti | %65,0 | %26,5 | %84,5 | 517 |
| Bereketli Köyü | CHP | %16,0 | %82,4 | %95,0 | 199 |
| Boyaca Köyü | Bağımsızlar | %34,3 | %18,6 | %69,1 | 207 |
| Boztepe Köyü | AK Parti | %81,1 | %11,0 | %96,9 | 131 |
| Böğürtlen Köyü | AK Parti | %96,3 | %1,8 | %91,1 | 179 |
| Buzluk Köyü | AK Parti | %90,3 | %4,5 | %84,5 | 394 |
| Çavuş Köyü | AK Parti | %95,7 | %1,4 | %87,8 | 82 |
| Çivril Köyü | AK Parti | %76,4 | %12,5 | %80,9 | 89 |
| Dedekargın Köyü | CHP | %9,5 | %83,8 | %93,1 | 159 |
| Doğuş Mahallesi | AK Parti | %47,9 | %12,2 | %80,1 | 617 |
| Durucasu-Akoğlan Mahallesi | AK Parti | %96,2 | %1,9 | %96,4 | 221 |
| Durucasu-Merkez Mahallesi | AK Parti | %92,3 | %2,0 | %92,0 | 895 |
| Durucasu-Pirinçli Mahallesi | AK Parti | %58,6 | %2,1 | %99,3 | 144 |
| Durucasu-Yıldırım Mahallesi | CHP | %13,8 | %81,3 | %90,9 | 88 |
| Eğribük Köyü | CHP | %4,9 | %93,7 | %100,7 | 141 |
| Epreme Köyü | AK Parti | %91,5 | %1,7 | %74,8 | 238 |
| Erecek Köyü | AK Parti | %94,9 | %1,9 | %78,3 | 276 |
| Fethiye-Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %2,5 | %96,4 | %61,9 | 636 |
| Fethiye-Hürriyet Mahallesi | CHP | %2,1 | %94,6 | %71,0 | 818 |
| Fethiye-Tenci Mahallesi | CHP | %4,1 | %93,8 | %67,1 | 216 |
| Gayret Mahallesi | CHP | %12,3 | %70,3 | %86,1 | 259 |
| Gövük Köyü | AK Parti | %69,7 | %9,9 | %83,3 | 174 |
| Hamidiye Köyü | AK Parti | %70,2 | %7,0 | %75,4 | 285 |
| İriağaç Köyü | AK Parti | %88,3 | %4,5 | %77,5 | 231 |
| Karaca Köyü | CHP | %0,0 | %99,5 | %100,9 | 217 |
| Koşar Köyü | AK Parti | %54,1 | %5,4 | %76,5 | 51 |
| Kömüşhan Köyü | AK Parti | %88,5 | %0,8 | %91,1 | 429 |
| Mısırdere Köyü | AK Parti | %64,0 | %7,9 | %94,8 | 349 |
| Sadıklı Köyü | AK Parti | %93,0 | %4,2 | %93,4 | 76 |
| Sinanlı Köyü | AK Parti | %87,9 | %8,5 | %96,5 | 257 |
| Sürür Köyü | AK Parti | %88,5 | %2,5 | %93,9 | 559 |
| Tahtalı Köyü | AK Parti | %82,5 | %5,2 | %87,3 | 244 |
| Tecirli Köyü | CHP | %3,9 | %94,4 | %96,0 | 322 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %57,5 | %19,1 | %73,9 | 556 |
İlgili sonuçlar