Kula 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Kula sonuçlarında AK Parti %52,0 ile birinci, CHP %24,7 ile ikinci; fark 27,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 2,2 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %18,3 (+5,3 puan). 63 mahalle ve köy arasından 57'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Börtlüce Köyü (%95,9); CHP en güçlü Encekler Köyü (%92,1). Katılım %93,5 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kula 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Kula, Manisa, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kula | Manisa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 16.199 | %52,0 | %46,9 | %49,8 | +2,2 |
| CHP | 7.705 | %24,7 | %28,8 | %26,0 | −1,2 |
| MHP | 5.712 | %18,3 | %16,9 | %13,0 | +5,3 |
| DP | 375 | %1,2 | %1,2 | %0,7 | +0,6 |
| Saadet | 283 | %0,9 | %0,7 | %1,3 | −0,4 |
| HAS Parti | 208 | %0,7 | %0,6 | %0,8 | −0,1 |
| DYP | 126 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,3 |
| Millet | 108 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| BBP | 102 | %0,3 | %0,6 | %0,8 | −0,4 |
| DSP | 67 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,0 |
| MMP | 66 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Bağımsızlar | 63 | %0,2 | %2,8 | %6,6 | −6,4 |
| HEPAR | 58 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| TKP | 42 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 23 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
Kula seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 151 | 34.358 | 32.130 | %93,5 | 31.137 | 993 |
Kula mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| 4 Eylül Mahallesi | AK Parti | %49,4 | %24,7 | %89,1 | 5.524 |
| Ahmetli Köyü | AK Parti | %63,6 | %12,1 | %95,2 | 104 |
| Akgün Mahallesi | AK Parti | %52,9 | %20,3 | %94,0 | 1.945 |
| Aktaş Köyü | AK Parti | %43,7 | %27,4 | %94,1 | 152 |
| Ayazören Köyü | AK Parti | %58,8 | %3,4 | %94,1 | 422 |
| Ayvatlar Köyü | AK Parti | %57,2 | %14,5 | %94,6 | 167 |
| Balıbey Köyü | AK Parti | %43,9 | %23,5 | %92,0 | 299 |
| Başıbüyük Köyü | AK Parti | %56,5 | %17,2 | %93,7 | 479 |
| Battalmustafa Köyü | AK Parti | %41,3 | %39,0 | %97,2 | 177 |
| Bayramşah Köyü | AK Parti | %65,2 | %16,9 | %93,1 | 202 |
| Bebekli Köyü | AK Parti | %62,8 | %20,5 | %93,4 | 865 |
| Bey Mahallesi | AK Parti | %45,7 | %26,6 | %93,5 | 2.332 |
| Börtlüce Köyü | AK Parti | %95,9 | %1,8 | %95,6 | 181 |
| Camii Cedit Mahallesi | AK Parti | %53,0 | %22,3 | %91,8 | 875 |
| Çarıkballı Köyü | AK Parti | %44,8 | %20,9 | %96,8 | 836 |
| Çarıkmahmutlu Köyü | AK Parti | %74,0 | %6,9 | %92,4 | 144 |
| Çarıktekke Köyü | AK Parti | %74,3 | %5,3 | %100,9 | 116 |
| Çiftçiibrahim Köyü | AK Parti | %67,9 | %10,0 | %98,7 | 152 |
| Dereköy | AK Parti | %78,7 | %7,5 | %94,8 | 269 |
| Emre Köyü | AK Parti | %72,5 | %13,0 | %94,4 | 215 |
| Encekler Köyü | CHP | %3,8 | %92,1 | %98,0 | 408 |
| Erenbağı Köyü | AK Parti | %43,0 | %34,4 | %89,6 | 106 |
| Eroğlu Köyü | AK Parti | %60,4 | %29,1 | %95,9 | 295 |
| Esenyazı Köyü | AK Parti | %56,2 | %24,2 | %96,7 | 512 |
| Evciler Köyü | AK Parti | %66,3 | %14,4 | %92,5 | 200 |
| Gökçeören-Dere Mahallesi | AK Parti | %42,8 | %39,9 | %95,9 | 870 |
| Gökçeören-İkioluklu Mahallesi | AK Parti | %42,8 | %33,3 | %93,6 | 582 |
| Gökçeören-Kale Mahallesi | CHP | %37,3 | %42,2 | %97,2 | 670 |
| Gökdere Köyü | AK Parti | %44,8 | %20,9 | %94,0 | 149 |
| Gölbaşı Köyü | AK Parti | %64,3 | %17,9 | %99,6 | 224 |
| Güvercinlik Köyü | AK Parti | %43,2 | %33,8 | %96,1 | 358 |
| Hacıtufan Köyü | AK Parti | %73,1 | %5,6 | %93,2 | 236 |
| Hamidiye Köyü | AK Parti | %66,7 | %9,3 | %89,8 | 147 |
| Hayalli Köyü | AK Parti | %65,0 | %24,4 | %96,1 | 129 |
| İbrahimağa Köyü | CHP | %17,4 | %71,6 | %98,8 | 162 |
| İncesu Köyü | AK Parti | %49,0 | %34,4 | %90,1 | 191 |
| Kalınharman Köyü | AK Parti | %47,5 | %30,9 | %96,4 | 192 |
| Karaoba Köyü | AK Parti | %50,0 | %12,5 | %100,0 | 34 |
| Kavacık Köyü | AK Parti | %61,6 | %8,9 | %97,6 | 415 |
| Kenger Köyü | CHP | %3,8 | %84,1 | %94,4 | 197 |
| Kızılkaya Mahallesi | AK Parti | %55,1 | %22,8 | %95,5 | 673 |
| Konurca Köyü | AK Parti | %83,2 | %5,5 | %95,0 | 239 |
| Körez Köyü | AK Parti | %66,0 | %20,3 | %92,1 | 619 |
| Narıncalıpıtrak Köyü | AK Parti | %63,4 | %21,5 | %96,0 | 644 |
| Narıncalısüleyman Köyü | AK Parti | %63,0 | %23,8 | %96,0 | 198 |
| Ortaköy | CHP | %42,0 | %42,9 | %80,8 | 286 |
| Papuçlu Köyü | AK Parti | %53,6 | %20,7 | %99,1 | 235 |
| Sandal-Merkez Mahallesi | AK Parti | %41,6 | %31,0 | %95,8 | 1.280 |
| Saraçlar Köyü | CHP | %19,7 | %64,5 | %93,8 | 432 |
| Sarnıç Köyü | AK Parti | %72,8 | %5,7 | %98,8 | 255 |
| Seyitali Mahallesi | AK Parti | %53,2 | %22,0 | %91,2 | 2.369 |
| Söğütdere Köyü | AK Parti | %54,9 | %15,0 | %99,2 | 120 |
| Şehitlioğlu Köyü | AK Parti | %55,3 | %24,8 | %95,7 | 438 |
| Şeremet Köyü | AK Parti | %67,6 | %13,8 | %95,1 | 203 |
| Şeritli Köyü | AK Parti | %66,3 | %14,7 | %100,0 | 99 |
| Şıhlı Köyü | AK Parti | %72,7 | %10,4 | %94,3 | 88 |
| Tatlıçeşme Köyü | AK Parti | %47,6 | %39,9 | %96,0 | 149 |
| Topuzdamları Köyü | AK Parti | %85,1 | %1,9 | %95,6 | 229 |
| Yağbastı Köyü | AK Parti | %60,6 | %16,7 | %94,7 | 76 |
| Yeniköy | AK Parti | %68,6 | %3,9 | %99,0 | 104 |
| Yeşilyayla Köyü | AK Parti | %69,5 | %8,8 | %97,9 | 239 |
| Yurtbaşı Köyü | AK Parti | %49,4 | %7,1 | %94,6 | 257 |
| Zaferiye Mahallesi | AK Parti | %53,4 | %22,8 | %93,8 | 3.593 |
İlgili sonuçlar