Sarıgöl 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Sarıgöl sonuçlarında AK Parti %37,7 ile birinci, CHP %36,9 ile ikinci; fark 0,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 12,1 puan altında. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %36,9 (+10,9 puan). 35 mahalle ve köy arasından 19'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Bereketli Köyü (%84,4); CHP en güçlü Dadağlı Köyü (%78,0). Katılım %94,1 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sarıgöl 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Sarıgöl, Manisa, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Sarıgöl | Manisa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 9.666 | %37,7 | %46,9 | %49,8 | −12,1 |
| CHP | 9.453 | %36,9 | %28,8 | %26,0 | +10,9 |
| MHP | 4.634 | %18,1 | %16,9 | %13,0 | +5,1 |
| DP | 650 | %2,5 | %1,2 | %0,7 | +1,9 |
| Bağımsızlar | 350 | %1,4 | %2,8 | %6,6 | −5,2 |
| DYP | 157 | %0,6 | %0,3 | %0,2 | +0,5 |
| HAS Parti | 132 | %0,5 | %0,6 | %0,8 | −0,3 |
| Millet | 121 | %0,5 | %0,2 | %0,1 | +0,3 |
| Saadet | 111 | %0,4 | %0,7 | %1,3 | −0,8 |
| DSP | 95 | %0,4 | %0,3 | %0,3 | +0,1 |
| BBP | 68 | %0,3 | %0,6 | %0,8 | −0,5 |
| MMP | 57 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| HEPAR | 56 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| TKP | 41 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| LDP | 32 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
Sarıgöl seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 115 | 28.037 | 26.389 | %94,1 | 25.623 | 766 |
Sarıgöl mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Afşar Köyü | AK Parti | %47,8 | %36,2 | %92,0 | 837 |
| Ahmetağa Köyü | AK Parti | %50,9 | %29,5 | %95,8 | 746 |
| Alemşahlı Köyü | CHP | %29,0 | %54,0 | %97,8 | 815 |
| Aşağı Koçaklar Mahallesi | AK Parti | %49,6 | %27,6 | %94,0 | 1.104 |
| Ayan Mahallesi | AK Parti | %35,0 | %33,1 | %91,5 | 2.001 |
| Bağlıca Köyü | CHP | %17,6 | %47,1 | %95,8 | 1.125 |
| Bahadırlar Köyü | CHP | %23,7 | %43,6 | %92,7 | 794 |
| Baharlar Köyü | CHP | %25,6 | %53,0 | %93,0 | 604 |
| Bereketli Köyü | AK Parti | %84,4 | %5,5 | %99,2 | 353 |
| Beyharmanı Köyü | AK Parti | %59,4 | %2,7 | %98,5 | 196 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %30,3 | %38,1 | %90,7 | 2.128 |
| Çanakçı Köyü | CHP | %20,8 | %47,3 | %94,2 | 1.144 |
| Çavuşlar Köyü | CHP | %26,1 | %39,7 | %96,4 | 785 |
| Çimentepe Köyü | CHP | %32,9 | %40,5 | %95,9 | 676 |
| Dadağlı Köyü | CHP | %17,1 | %78,0 | %95,4 | 781 |
| Dindarlı Köyü | CHP | %30,7 | %46,1 | %95,0 | 989 |
| Doğuşlar Köyü | AK Parti | %48,4 | %25,8 | %114,8 | 27 |
| Emcelli Köyü | CHP | %35,0 | %39,5 | %97,6 | 665 |
| Güneydamları Köyü | AK Parti | %44,2 | %39,2 | %97,1 | 476 |
| Günyaka Köyü | AK Parti | %65,9 | %13,0 | %94,6 | 240 |
| Kahramanlar Köyü | AK Parti | %56,8 | %17,9 | %94,9 | 178 |
| Karacaali Köyü | AK Parti | %66,9 | %10,3 | %98,4 | 1.140 |
| Kızılçukur Köyü | CHP | %37,8 | %42,6 | %95,9 | 1.055 |
| Konak Mahallesi | CHP | %36,1 | %36,7 | %91,6 | 1.554 |
| Mimar Sinan Mahallesi | CHP | %34,6 | %40,9 | %92,0 | 1.629 |
| Özpınar Köyü | CHP | %31,0 | %39,0 | %95,5 | 487 |
| Selimiye Köyü | AK Parti | %48,7 | %30,9 | %96,3 | 488 |
| Sığırtmaçlı Köyü | AK Parti | %53,3 | %20,0 | %98,5 | 529 |
| Siteler Mahallesi | AK Parti | %38,9 | %34,7 | %88,8 | 1.820 |
| Şeyhdavutlar Köyü | CHP | %36,3 | %43,9 | %96,4 | 776 |
| Tırazlar Köyü | AK Parti | %36,4 | %32,9 | %93,9 | 1.057 |
| Yeniköy | AK Parti | %68,4 | %12,6 | %98,0 | 455 |
| Yeşiltepe Köyü | AK Parti | %62,1 | %13,6 | %92,6 | 149 |
| Yukarıkoçaklar Köyü | AK Parti | %48,3 | %17,7 | %98,7 | 152 |
| Ziyanlar Köyü | AK Parti | %50,6 | %31,6 | %97,6 | 82 |
İlgili sonuçlar