Bodrum 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Bodrum sonuçlarında CHP %56,3 ile birinci, AK Parti %22,1 ile ikinci; fark 34,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%26,0) 30,3 puan üstünde. 58 mahalle ve köy arasından 58'inde CHP önde. CHP en güçlü Kumköy (%87,6); AK Parti en güçlü Yalıkavak-Gökçebel Mahallesi (%33,0). Katılım %85,4 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bodrum 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Bodrum, Muğla, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bodrum | Muğla | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 43.570 | %56,3 | %45,6 | %26,0 | +30,3 |
| AK Parti | 17.117 | %22,1 | %32,6 | %49,8 | −27,7 |
| MHP | 12.088 | %15,6 | %16,2 | %13,0 | +2,6 |
| Bağımsızlar | 1.953 | %2,5 | %1,1 | %6,6 | −4,1 |
| DP | 864 | %1,1 | %1,7 | %0,7 | +0,5 |
| HEPAR | 384 | %0,5 | %0,4 | %0,3 | +0,2 |
| BBP | 291 | %0,4 | %0,3 | %0,8 | −0,4 |
| EMEP | 245 | %0,3 | %0,3 | %0,1 | +0,2 |
| DYP | 203 | %0,3 | %0,4 | %0,2 | +0,1 |
| DSP | 162 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,0 |
| HAS Parti | 140 | %0,2 | %0,3 | %0,8 | −0,6 |
| TKP | 128 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Saadet | 121 | %0,2 | %0,3 | %1,3 | −1,1 |
| MMP | 77 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Millet | 44 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| LDP | 25 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
Bodrum seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 343 | 92.921 | 79.322 | %85,4 | 77.412 | 1.910 |
Bodrum mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akyarlar Köyü | CHP | %61,1 | %17,7 | %82,9 | 2.295 |
| Bahçeyaka Köyü | CHP | %61,4 | %21,6 | %94,5 | 505 |
| Bitez-Merkez Mahallesi | CHP | %59,7 | %20,8 | %84,2 | 5.633 |
| Cevat Şakir Mahallesi | CHP | %58,2 | %23,0 | %83,7 | 3.025 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %68,0 | %15,0 | %85,7 | 1.712 |
| Çamarası Köyü | CHP | %53,6 | %14,9 | %100,6 | 316 |
| Çamlık Köyü | CHP | %62,8 | %21,3 | %96,9 | 318 |
| Çarşı Mahallesi | CHP | %70,8 | %14,3 | %83,1 | 2.162 |
| Çömlekçi Köyü | CHP | %79,7 | %10,3 | %96,8 | 567 |
| Dağbelen Köyü | CHP | %53,2 | %30,4 | %91,4 | 313 |
| Dereköy | CHP | %61,9 | %17,2 | %88,9 | 686 |
| Eskiçeşme Mahallesi | CHP | %68,0 | %15,9 | %82,2 | 2.842 |
| Gökpınar Köyü | CHP | %42,3 | %27,5 | %95,6 | 159 |
| Göltürkbükü-Bağarası Mahallesi | CHP | %48,6 | %28,1 | %85,1 | 767 |
| Göltürkbükü-Kale Yıkığı Mahallesi | CHP | %62,1 | %17,0 | %91,5 | 832 |
| Göltürkbükü-Menemene Mahallesi | CHP | %57,5 | %21,0 | %87,4 | 881 |
| Göltürkbükü-Yalı Mahallesi | CHP | %60,1 | %21,4 | %85,2 | 783 |
| Gümbet Mahallesi | CHP | %57,5 | %24,0 | %74,2 | 1.467 |
| Gümüşlük-Karakaya Mahallesi | CHP | %61,6 | %20,3 | %86,1 | 1.961 |
| Gümüşlük-Koyunbaba Mahallesi | CHP | %57,4 | %21,9 | %83,3 | 809 |
| Gündoğan-Aşağı Mahallesi | CHP | %45,8 | %23,9 | %84,1 | 2.421 |
| Gündoğan-Küçükbük Mahallesi | CHP | %57,5 | %16,4 | %86,0 | 499 |
| Gündoğan-Yukarı Mahallesi | CHP | %45,7 | %27,7 | %86,9 | 1.262 |
| Gürece Köyü | CHP | %46,5 | %22,3 | %86,5 | 333 |
| Güvercinlik Köyü | CHP | %62,8 | %18,8 | %84,2 | 947 |
| İslamhaneleri Köyü | CHP | %42,5 | %27,7 | %85,1 | 1.666 |
| Kemer Köyü | CHP | %43,8 | %28,1 | %96,4 | 278 |
| Konacık-Merkez Mahallesi | CHP | %40,9 | %27,8 | %85,0 | 7.156 |
| Kumbahçe Mahallesi | CHP | %67,7 | %17,8 | %82,3 | 3.179 |
| Kumköy | CHP | %87,6 | %6,0 | %89,8 | 285 |
| Mazıköy | CHP | %52,0 | %27,5 | %87,6 | 857 |
| Mumcular-Bayır Mahallesi | CHP | %46,3 | %18,9 | %89,8 | 186 |
| Mumcular-Gölbaşı Mahallesi | CHP | %43,3 | %22,4 | %95,2 | 145 |
| Mumcular-Merkez Mahallesi | CHP | %50,4 | %22,1 | %87,4 | 562 |
| Mumcular-Yeni Mahallesi | CHP | %47,3 | %24,6 | %89,5 | 1.386 |
| Ortakentyahşi-Ortakent Mahallesi | CHP | %53,2 | %19,7 | %87,0 | 3.547 |
| Ortakentyahşi-Yahşi Mahallesi | CHP | %58,6 | %19,2 | %86,0 | 1.552 |
| Peksimet Köyü | CHP | %56,4 | %24,8 | %85,6 | 970 |
| Pınarlıbelen Köyü | CHP | %54,0 | %29,9 | %94,8 | 751 |
| Sazköy | CHP | %69,3 | %16,5 | %95,6 | 504 |
| Tepecik Köyü | CHP | %57,8 | %16,4 | %95,5 | 291 |
| Tepecik Mahallesi | CHP | %66,4 | %15,2 | %83,5 | 696 |
| Torba Mahallesi | CHP | %65,4 | %18,4 | %81,4 | 1.057 |
| Turgutreis-Akçaalan Mahallesi | CHP | %43,9 | %27,3 | %86,0 | 4.499 |
| Turgutreis-Bahçelievler Mahallesi | CHP | %57,1 | %21,5 | %83,1 | 2.833 |
| Turgutreis-Karabağ Mahallesi | CHP | %52,3 | %26,0 | %84,4 | 2.733 |
| Turgutreis-Yalı Mahallesi | CHP | %65,7 | %17,5 | %81,3 | 3.041 |
| Türkkuyusu Mahallesi | CHP | %60,3 | %22,0 | %83,6 | 951 |
| Umurca Mahallesi | CHP | %61,7 | %20,3 | %87,7 | 3.391 |
| Yakaköy | CHP | %40,6 | %25,9 | %86,0 | 792 |
| Yalı-Çiftlik Mahallesi | CHP | %60,1 | %20,8 | %89,2 | 1.604 |
| Yalı-Kızılağaç Mahallesi | CHP | %50,2 | %22,7 | %87,7 | 1.498 |
| Yalıkavak-Geriş Mahallesi | CHP | %59,3 | %25,1 | %85,0 | 1.602 |
| Yalıkavak-Gökçebel Mahallesi | CHP | %46,7 | %33,0 | %86,7 | 2.417 |
| Yalıkavak-Merkez Mahallesi | CHP | %56,3 | %25,9 | %85,8 | 3.724 |
| Yeniköy | CHP | %52,2 | %19,4 | %91,2 | 578 |
| Yeniköy Mahallesi | CHP | %67,2 | %15,7 | %83,1 | 2.218 |
| Yokuşbaşı Mahallesi | CHP | %59,8 | %22,4 | %84,1 | 2.477 |
İlgili sonuçlar