Ortaca 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Ortaca sonuçlarında CHP %44,2 ile birinci, AK Parti %32,2 ile ikinci; fark 12,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%26,0) 18,2 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,4 (+6,4 puan). 29 mahalle ve köy arasından 18'inde CHP önde. CHP en güçlü Fevziye Köyü (%82,1); AK Parti en güçlü Karadonlar Köyü (%60,4). Katılım %88,9 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ortaca 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Ortaca, Muğla, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Ortaca | Muğla | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 11.926 | %44,2 | %45,6 | %26,0 | +18,2 |
| AK Parti | 8.698 | %32,2 | %32,6 | %49,8 | −17,6 |
| MHP | 5.235 | %19,4 | %16,2 | %13,0 | +6,4 |
| Bağımsızlar | 228 | %0,8 | %1,1 | %6,6 | −5,7 |
| DP | 221 | %0,8 | %1,7 | %0,7 | +0,2 |
| Saadet | 151 | %0,6 | %0,3 | %1,3 | −0,7 |
| HAS Parti | 102 | %0,4 | %0,3 | %0,8 | −0,4 |
| EMEP | 79 | %0,3 | %0,3 | %0,1 | +0,2 |
| DYP | 73 | %0,3 | %0,4 | %0,2 | +0,1 |
| DSP | 69 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | +0,0 |
| BBP | 60 | %0,2 | %0,3 | %0,8 | −0,5 |
| HEPAR | 51 | %0,2 | %0,4 | %0,3 | −0,1 |
| MMP | 37 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| TKP | 35 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 17 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| LDP | 15 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
Ortaca seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 119 | 31.210 | 27.741 | %88,9 | 26.997 | 744 |
Ortaca mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akıncı Köyü | CHP | %50,4 | %19,4 | %89,2 | 483 |
| Arıkbaşı Mahallesi | AK Parti | %28,7 | %35,0 | %89,2 | 975 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %46,4 | %31,0 | %85,2 | 2.758 |
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %34,6 | %37,0 | %90,3 | 1.804 |
| Beşköprü Mahallesi | CHP | %45,0 | %27,5 | %86,6 | 1.552 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %60,8 | %21,9 | %87,9 | 2.563 |
| Çaylı Mahallesi | CHP | %41,0 | %39,1 | %90,8 | 1.196 |
| Dalaklı Mahallesi | AK Parti | %21,8 | %38,1 | %93,0 | 617 |
| Dalyan-Atatürk Mahallesi | CHP | %53,9 | %26,0 | %88,8 | 1.392 |
| Dalyan-Gülpınar Mahallesi | CHP | %54,1 | %24,7 | %85,7 | 909 |
| Dalyan-Maraş Mahallesi | CHP | %60,3 | %24,0 | %87,2 | 1.200 |
| Dereköy | AK Parti | %14,2 | %57,7 | %94,3 | 264 |
| Dikmekavak Mahallesi | AK Parti | %34,4 | %41,2 | %92,5 | 732 |
| Ekşiliyurt Mahallesi | AK Parti | %28,6 | %52,2 | %90,2 | 1.797 |
| Eskiköy | AK Parti | %32,1 | %41,5 | %92,7 | 982 |
| Fevziye Köyü | CHP | %82,1 | %8,1 | %91,6 | 734 |
| Gökbel Köyü | AK Parti | %29,8 | %38,2 | %90,9 | 396 |
| Gölbaşı Köyü | CHP | %49,8 | %37,6 | %89,3 | 672 |
| Güzelyurt Köyü | CHP | %45,4 | %21,7 | %91,2 | 1.257 |
| Karaburun Mahallesi | AK Parti | %28,4 | %48,7 | %87,2 | 1.302 |
| Karadonlar Köyü | AK Parti | %17,5 | %60,4 | %96,0 | 223 |
| Kemaliye Köyü | CHP | %69,3 | %21,9 | %92,8 | 879 |
| Mergenli Köyü | CHP | %47,4 | %31,0 | %89,6 | 588 |
| Okçular Köyü | CHP | %52,1 | %24,5 | %91,1 | 990 |
| Sarıgerme Köyü | CHP | %33,2 | %30,2 | %85,8 | 458 |
| Tepearası Köyü | CHP | %41,1 | %36,7 | %90,3 | 359 |
| Terzialiler Mahallesi | CHP | %41,7 | %31,3 | %86,1 | 3.184 |
| Yerbelen Mahallesi | AK Parti | %31,2 | %40,1 | %90,7 | 562 |
| Yeşilyurt Köyü | CHP | %41,3 | %29,5 | %89,3 | 382 |
İlgili sonuçlar