Köyceğiz 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Köyceğiz sonuçlarında AK Parti %41,7 ile birinci, CHP %40,6 ile ikinci; fark 1,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 8,1 puan altında. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %40,6 (+14,6 puan). 28 mahalle ve köy arasından 17'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Sazak Köyü (%82,1); CHP en güçlü Ulucami Mahallesi (%64,3). Katılım %88,3 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Köyceğiz 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Köyceğiz, Muğla, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Köyceğiz | Muğla | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 8.567 | %41,7 | %32,6 | %49,8 | −8,1 |
| CHP | 8.342 | %40,6 | %45,6 | %26,0 | +14,6 |
| MHP | 2.757 | %13,4 | %16,2 | %13,0 | +0,4 |
| DP | 255 | %1,2 | %1,7 | %0,7 | +0,6 |
| HAS Parti | 115 | %0,6 | %0,3 | %0,8 | −0,2 |
| EMEP | 82 | %0,4 | %0,3 | %0,1 | +0,3 |
| DYP | 79 | %0,4 | %0,4 | %0,2 | +0,2 |
| Bağımsızlar | 71 | %0,3 | %1,1 | %6,6 | −6,2 |
| DSP | 54 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | +0,0 |
| BBP | 52 | %0,3 | %0,3 | %0,8 | −0,5 |
| Saadet | 46 | %0,2 | %0,3 | %1,3 | −1,0 |
| HEPAR | 34 | %0,2 | %0,4 | %0,3 | −0,1 |
| TKP | 31 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Millet | 27 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| MMP | 23 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| LDP | 15 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
Köyceğiz seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 99 | 23.952 | 21.160 | %88,3 | 20.550 | 610 |
Köyceğiz mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akköprü Köyü | AK Parti | %58,5 | %25,5 | %92,3 | 779 |
| Balcılar Köyü | AK Parti | %62,4 | %23,4 | %98,0 | 153 |
| Beyobası-Karşıyaka Mahallesi | CHP | %35,5 | %37,1 | %87,5 | 457 |
| Beyobası-Merkez Mahallesi | CHP | %37,9 | %38,9 | %88,6 | 1.503 |
| Çandır Köyü | MHP | %25,2 | %34,3 | %91,3 | 322 |
| Çayhisar Köyü | AK Parti | %62,0 | %28,8 | %85,4 | 396 |
| Döğüşbelen Köyü | CHP | %35,8 | %49,2 | %85,8 | 1.136 |
| Ekincik Köyü | AK Parti | %63,1 | %27,0 | %86,8 | 295 |
| Gelişim Mahallesi | CHP | %28,6 | %50,7 | %85,2 | 1.964 |
| Gülpınar Mahallesi | CHP | %22,7 | %61,0 | %86,4 | 1.939 |
| Hamitköy | AK Parti | %46,5 | %41,5 | %93,1 | 924 |
| Karaçam Köyü | CHP | %34,8 | %39,6 | %88,6 | 236 |
| Kavakarası Köyü | CHP | %25,4 | %57,9 | %89,6 | 540 |
| Köyceğiz Köyü | AK Parti | %46,3 | %41,2 | %92,8 | 669 |
| Otmanlar Köyü | AK Parti | %67,4 | %17,7 | %87,0 | 830 |
| Pınar Köyü | AK Parti | %49,1 | %35,9 | %87,7 | 1.894 |
| Sazak Köyü | AK Parti | %82,1 | %7,5 | %84,9 | 285 |
| Sultaniye Köyü | AK Parti | %77,2 | %7,0 | %90,8 | 174 |
| Toparlar-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %44,1 | %37,6 | %88,5 | 1.040 |
| Toparlar-Günlük Mahallesi | AK Parti | %44,3 | %38,7 | %92,5 | 655 |
| Toparlar-Merkez Mahallesi | AK Parti | %47,1 | %36,9 | %88,9 | 1.283 |
| Ulucami Mahallesi | CHP | %21,0 | %64,3 | %88,2 | 1.291 |
| Yangı Köyü | AK Parti | %44,2 | %28,6 | %87,8 | 1.094 |
| Yayla Köyü | AK Parti | %47,3 | %37,5 | %96,7 | 242 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %34,9 | %47,4 | %86,1 | 1.386 |
| Yeşilköy | CHP | %36,6 | %42,6 | %90,7 | 397 |
| Zaferler Köyü | AK Parti | %47,1 | %40,6 | %93,3 | 445 |
| Zeytinalanı Köyü | AK Parti | %54,3 | %26,3 | %87,7 | 1.623 |
İlgili sonuçlar