Pamukova 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Pamukova sonuçlarında AK Parti %60,6 ile birinci, CHP %16,9 ile ikinci; fark 43,7 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 10,8 puan üstünde. 33 mahalle ve köy arasından 33'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Şahmelek Köyü (%84,5); CHP en güçlü Çardak Köyü (%32,5). Katılım %91,3 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Pamukova 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Pamukova, Sakarya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Pamukova | Sakarya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 10.379 | %60,6 | %61,6 | %49,8 | +10,8 |
| CHP | 2.900 | %16,9 | %16,2 | %26,0 | −9,0 |
| MHP | 2.433 | %14,2 | %15,0 | %13,0 | +1,2 |
| Saadet | 617 | %3,6 | %2,7 | %1,3 | +2,3 |
| HAS Parti | 346 | %2,0 | %1,7 | %0,8 | +1,3 |
| DP | 129 | %0,8 | %0,6 | %0,7 | +0,1 |
| BBP | 72 | %0,4 | %0,4 | %0,8 | −0,3 |
| HEPAR | 51 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | +0,0 |
| DYP | 49 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| DSP | 44 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | +0,0 |
| EMEP | 31 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| TKP | 17 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 17 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| MMP | 14 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Bağımsızlar | 11 | %0,1 | %0,6 | %6,6 | −6,5 |
| LDP | 7 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Pamukova seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 85 | 19.096 | 17.440 | %91,3 | 17.117 | 323 |
Pamukova mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağaççılar Köyü | AK Parti | %61,1 | %22,2 | %112,5 | 16 |
| Ahiler Köyü | AK Parti | %80,0 | %7,6 | %87,0 | 123 |
| Akçakaya Köyü | AK Parti | %46,3 | %9,8 | %95,3 | 43 |
| Bacıköy | AK Parti | %70,0 | %9,9 | %95,0 | 457 |
| Bakacak Köyü | AK Parti | %64,4 | %11,1 | %100,0 | 47 |
| Bayırakçaşehir Köyü | AK Parti | %63,7 | %14,1 | %94,6 | 296 |
| Cihadiye Köyü | AK Parti | %67,6 | %5,7 | %95,3 | 276 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %73,2 | %11,1 | %89,1 | 2.715 |
| Çardak Köyü | AK Parti | %48,6 | %32,5 | %97,7 | 302 |
| Çilekli Köyü | AK Parti | %58,5 | %4,8 | %97,9 | 239 |
| Eğriçay Köyü | AK Parti | %70,9 | %15,7 | %97,0 | 134 |
| Elperek Mahallesi | AK Parti | %54,8 | %18,6 | %89,2 | 4.292 |
| Eskiyayla Köyü | AK Parti | %49,5 | %25,7 | %93,0 | 114 |
| Fevziye Köyü | AK Parti | %60,1 | %19,8 | %93,8 | 371 |
| Gökgöz Köyü | AK Parti | %52,2 | %24,5 | %93,6 | 890 |
| Hayrettin Köyü | AK Parti | %82,5 | %5,9 | %96,1 | 281 |
| Hüseyinli Köyü | AK Parti | %72,1 | %0,5 | %99,0 | 199 |
| İsabalı Köyü | AK Parti | %59,6 | %16,4 | %95,5 | 156 |
| Kadıköy | AK Parti | %65,7 | %8,6 | %97,3 | 37 |
| Karapınar Köyü | AK Parti | %64,9 | %10,1 | %93,3 | 270 |
| Kazımiye Köyü | AK Parti | %46,1 | %18,4 | %97,6 | 83 |
| Kemaliye Köyü | AK Parti | %59,2 | %6,0 | %96,2 | 344 |
| Mekece Köyü | AK Parti | %61,6 | %21,0 | %93,0 | 840 |
| Mesruriye Köyü | AK Parti | %81,7 | %5,4 | %92,2 | 102 |
| Oruçlu Köyü | AK Parti | %67,2 | %6,0 | %100,0 | 117 |
| Özbek Köyü | AK Parti | %81,1 | %3,8 | %98,1 | 108 |
| Paşalar Köyü | AK Parti | %74,2 | %13,6 | %96,8 | 220 |
| Pınarlı Köyü | AK Parti | %73,5 | %10,7 | %94,0 | 233 |
| Şahmelek Köyü | AK Parti | %84,5 | %4,9 | %89,0 | 118 |
| Şeyhvarmaz Köyü | AK Parti | %53,4 | %29,0 | %95,5 | 492 |
| Teşvikiye Köyü | AK Parti | %65,4 | %11,5 | %92,7 | 354 |
| Turgutlu Köyü | AK Parti | %47,5 | %32,2 | %94,2 | 642 |
| Yenice Mahallesi | AK Parti | %55,9 | %19,3 | %88,4 | 4.185 |
İlgili sonuçlar