Taraklı 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Taraklı sonuçlarında AK Parti %63,6 ile birinci, MHP %14,9 ile ikinci; fark 48,7 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 13,8 puan üstünde. 26 mahalle ve köy arasından 26'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Esenyurt Köyü (%81,9); MHP en güçlü Hacımurat Mahallesi (%26,4). Katılım %93,0 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Taraklı 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Taraklı, Sakarya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Taraklı | Sakarya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.098 | %63,6 | %61,6 | %49,8 | +13,8 |
| MHP | 727 | %14,9 | %15,0 | %13,0 | +1,9 |
| CHP | 608 | %12,5 | %16,2 | %26,0 | −13,5 |
| Saadet | 184 | %3,8 | %2,7 | %1,3 | +2,5 |
| HAS Parti | 83 | %1,7 | %1,7 | %0,8 | +0,9 |
| DP | 61 | %1,3 | %0,6 | %0,7 | +0,6 |
| DYP | 26 | %0,5 | %0,2 | %0,2 | +0,4 |
| BBP | 19 | %0,4 | %0,4 | %0,8 | −0,4 |
| HEPAR | 13 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | −0,0 |
| EMEP | 13 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| DSP | 12 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,0 |
| Millet | 8 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Bağımsızlar | 4 | %0,1 | %0,6 | %6,6 | −6,5 |
| MMP | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 4 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Taraklı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 33 | 5.369 | 4.993 | %93,0 | 4.870 | 123 |
Taraklı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçapınar Köyü | AK Parti | %75,7 | %8,9 | %96,1 | 179 |
| Aksu Köyü | AK Parti | %39,4 | %16,9 | %98,0 | 147 |
| Alballar Köyü | AK Parti | %72,5 | %7,8 | %99,0 | 104 |
| Avdan Köyü | AK Parti | %66,9 | %10,7 | %94,7 | 132 |
| Çamtepe Köyü | AK Parti | %52,9 | %17,6 | %101,1 | 87 |
| Çayköy | AK Parti | %70,8 | %4,2 | %100,0 | 26 |
| Dışdedeler Köyü | AK Parti | %74,1 | %14,6 | %94,2 | 225 |
| Doğancıl Köyü | AK Parti | %68,6 | %0,0 | %95,9 | 73 |
| Duman Köyü | AK Parti | %54,3 | %14,3 | %98,0 | 148 |
| Esenyurt Köyü | AK Parti | %81,9 | %7,6 | %92,9 | 156 |
| Hacıaliler Köyü | AK Parti | %52,1 | %14,6 | %98,0 | 51 |
| Hacımurat Mahallesi | AK Parti | %49,0 | %26,4 | %86,5 | 1.108 |
| Hacıyakup Köyü | AK Parti | %80,7 | %3,9 | %97,1 | 456 |
| Harkköy | AK Parti | %54,7 | %18,4 | %92,2 | 206 |
| İçdedeler Köyü | AK Parti | %70,6 | %22,3 | %91,0 | 234 |
| Kemaller Köyü | AK Parti | %70,4 | %10,2 | %93,6 | 202 |
| Mahdumlar Köyü | AK Parti | %77,0 | %16,8 | %97,7 | 307 |
| Pirler Köyü | AK Parti | %49,1 | %9,1 | %100,0 | 56 |
| Poydular Köyü | AK Parti | %78,0 | %3,7 | %100,0 | 86 |
| Sabırlar Köyü | AK Parti | %64,2 | %9,5 | %95,4 | 108 |
| Tuzla Köyü | AK Parti | %76,7 | %4,7 | %102,3 | 44 |
| Uğurlu Köyü | AK Parti | %78,0 | %8,5 | %95,3 | 86 |
| Ulucamii Mahallesi | AK Parti | %50,4 | %23,5 | %89,2 | 474 |
| Yenidoğan Mahallesi | AK Parti | %65,3 | %2,4 | %92,7 | 330 |
| Yeniköy | AK Parti | %76,2 | %10,7 | %96,1 | 128 |
| Yusufbey Mahallesi | AK Parti | %62,4 | %14,9 | %90,7 | 216 |
İlgili sonuçlar