Sapanca 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Sapanca sonuçlarında AK Parti %53,7 ile birinci, CHP %21,4 ile ikinci; fark 32,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 3,9 puan üstünde. Saadet Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %5,4 (+4,2 puan). 29 mahalle ve köy arasından 26'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü İkramiye Köyü (%85,7); CHP en güçlü Fevziye Köyü (%55,0). Katılım %90,4 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sapanca 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Sapanca, Sakarya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Sapanca | Sakarya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 12.627 | %53,7 | %61,6 | %49,8 | +3,9 |
| CHP | 5.046 | %21,4 | %16,2 | %26,0 | −4,5 |
| MHP | 3.547 | %15,1 | %15,0 | %13,0 | +2,0 |
| Saadet | 1.279 | %5,4 | %2,7 | %1,3 | +4,2 |
| Bağımsızlar | 351 | %1,5 | %0,6 | %6,6 | −5,1 |
| HAS Parti | 213 | %0,9 | %1,7 | %0,8 | +0,1 |
| DP | 129 | %0,5 | %0,6 | %0,7 | −0,1 |
| BBP | 121 | %0,5 | %0,4 | %0,8 | −0,2 |
| EMEP | 45 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| DSP | 41 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| DYP | 37 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| HEPAR | 35 | %0,1 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| MMP | 24 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 22 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Millet | 12 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| LDP | 6 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Sapanca seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 108 | 26.431 | 23.884 | %90,4 | 23.535 | 349 |
Sapanca mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçay Köyü | AK Parti | %69,6 | %19,4 | %93,9 | 542 |
| Balkaya Köyü | MHP | %23,8 | %9,5 | %110,5 | 19 |
| Camicedit Mahallesi | AK Parti | %54,1 | %20,9 | %91,5 | 706 |
| Çayiçi Mahallesi | AK Parti | %49,8 | %25,4 | %88,6 | 2.954 |
| Fevziye Köyü | CHP | %34,5 | %55,0 | %97,7 | 176 |
| Gazipaşa Mahallesi | AK Parti | %55,6 | %18,6 | %89,1 | 3.974 |
| Göl Mahallesi | AK Parti | %47,9 | %22,6 | %90,1 | 2.685 |
| Güldibi Mahallesi | AK Parti | %68,5 | %10,5 | %92,3 | 1.796 |
| Hacımercan Köyü | AK Parti | %37,0 | %36,5 | %92,5 | 563 |
| İkramiye Köyü | AK Parti | %85,7 | %3,6 | %95,8 | 118 |
| İlmiye Köyü | AK Parti | %65,2 | %22,7 | %93,2 | 74 |
| İstanbuldere Köyü | AK Parti | %52,5 | %16,3 | %93,0 | 86 |
| Kırkpınar Hasanpaşa Mahallesi | AK Parti | %53,1 | %21,6 | %90,1 | 1.232 |
| Kırkpınar Soğuksu Mahallesi | CHP | %33,7 | %46,4 | %90,4 | 1.273 |
| Kırkpınar Tepebaşı Mahallesi | AK Parti | %65,2 | %10,6 | %93,1 | 984 |
| Kurtköy Dibektaş Mahallesi | AK Parti | %75,3 | %8,8 | %91,5 | 199 |
| Kurtköy Fatih Mahallesi | AK Parti | %63,7 | %11,8 | %93,1 | 612 |
| Kurtköy Yavuzselim Mahallesi | AK Parti | %55,6 | %14,5 | %92,1 | 878 |
| Kuruçeşme Köyü | AK Parti | %46,7 | %17,8 | %91,0 | 167 |
| Mahmudiye Köyü | AK Parti | %68,3 | %14,4 | %91,4 | 429 |
| Memnuniye Köyü | AK Parti | %66,7 | %12,7 | %94,1 | 135 |
| Muradiye Köyü | AK Parti | %80,4 | %12,5 | %98,2 | 57 |
| Nailiye Köyü | AK Parti | %71,0 | %12,9 | %86,1 | 36 |
| Rüstempaşa Mahallesi | AK Parti | %49,0 | %24,4 | %88,5 | 4.015 |
| Şükriye Köyü | AK Parti | %70,3 | %7,9 | %90,8 | 184 |
| Uzunkum Köyü | AK Parti | %51,4 | %22,4 | %93,3 | 312 |
| Ünlüce Köyü | AK Parti | %41,5 | %27,5 | %89,9 | 228 |
| Yanık Köyü | AK Parti | %55,4 | %23,5 | %88,1 | 784 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %55,0 | %15,5 | %92,0 | 1.213 |
İlgili sonuçlar