Pervari 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Pervari sonuçlarında AK Parti %59,2 ile birinci, Bağımsızlar %30,0 ile ikinci; fark 29,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 9,4 puan üstünde. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %30,0 (+23,4 puan). 44 mahalle ve köy arasından 32'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çukurköy (%100,0); Bağımsızlar en güçlü Belenoluk Köyü (%94,7). Katılım %82,5 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Pervari 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Pervari, Siirt, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Pervari | Siirt | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 6.704 | %59,2 | %48,0 | %49,8 | +9,4 |
| Bağımsızlar | 3.397 | %30,0 | %42,5 | %6,6 | +23,4 |
| CHP | 289 | %2,6 | %2,9 | %26,0 | −23,4 |
| BBP | 210 | %1,9 | %1,6 | %0,8 | +1,1 |
| HAS Parti | 180 | %1,6 | %1,2 | %0,8 | +0,8 |
| DSP | 148 | %1,3 | %1,0 | %0,3 | +1,1 |
| MHP | 113 | %1,0 | %1,2 | %13,0 | −12,0 |
| DP | 97 | %0,9 | %0,4 | %0,7 | +0,2 |
| Saadet | 90 | %0,8 | %0,7 | %1,3 | −0,5 |
| TKP | 44 | %0,4 | %0,3 | %0,1 | +0,2 |
| Millet | 20 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| LDP | 14 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| MMP | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
Pervari seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 73 | 14.340 | 11.832 | %82,5 | 11.319 | 513 |
Pervari mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | Bağımsızlar | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıbalcılar Köyü | AK Parti | %69,6 | %26,1 | %92,5 | 53 |
| Aydın Mahallesi | AK Parti | %61,9 | %25,8 | %81,9 | 1.917 |
| Ayvalıbağ Köyü | AK Parti | %71,1 | %12,5 | %77,5 | 346 |
| Beğendik-Gazi Mahallesi | AK Parti | %55,4 | %35,3 | %82,7 | 793 |
| Beğendik-Kale Mahallesi | AK Parti | %50,9 | %40,1 | %84,3 | 364 |
| Belenoluk Köyü | Bağımsızlar | %1,4 | %94,7 | %91,2 | 408 |
| Bentköy | Bağımsızlar | %13,4 | %79,9 | %67,9 | 224 |
| Çatköy | AK Parti | %69,3 | %11,4 | %74,7 | 162 |
| Çavuşlu Köyü | AK Parti | %95,7 | %1,6 | %95,4 | 197 |
| Çobanören Köyü | AK Parti | %73,3 | %18,0 | %94,6 | 185 |
| Çukurköy | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %82,8 | 99 |
| Doğanca Köyü | AK Parti | %52,1 | %45,8 | %86,2 | 58 |
| Doğanköy | Bağımsızlar | %35,9 | %47,1 | %73,6 | 874 |
| Dolusalkım Köyü | AK Parti | %60,7 | %28,2 | %83,4 | 308 |
| Düğüncüler Köyü | AK Parti | %56,8 | %30,6 | %77,1 | 524 |
| Ekindüzü Köyü | AK Parti | %79,1 | %9,3 | %78,1 | 169 |
| Erkent Köyü | AK Parti | %44,8 | %43,1 | %89,2 | 65 |
| Gökbudak Köyü | AK Parti | %47,1 | %36,8 | %79,0 | 606 |
| Gökçekoru Köyü | AK Parti | %95,3 | %2,7 | %82,4 | 511 |
| Gölgeli Köyü | AK Parti | %89,6 | %3,5 | %99,2 | 118 |
| Güleçler Köyü | AK Parti | %86,7 | %5,6 | %80,7 | 621 |
| Gümüşören Köyü | Bağımsızlar | %30,3 | %60,7 | %77,5 | 334 |
| Karasungur Köyü | AK Parti | %97,8 | %0,4 | %91,5 | 306 |
| Karşıkaya Köyü | AK Parti | %52,9 | %38,8 | %84,1 | 151 |
| Keskin Köyü | AK Parti | %60,7 | %19,1 | %65,5 | 142 |
| Kışlacık Köyü | Bağımsızlar | %3,3 | %94,5 | %98,9 | 92 |
| Kocaçavuş Köyü | Bağımsızlar | %20,4 | %49,1 | %81,9 | 138 |
| Köprüçay Köyü | AK Parti | %86,7 | %8,7 | %86,8 | 258 |
| Narsuyu Köyü | AK Parti | %84,1 | %12,7 | %79,4 | 204 |
| Okçular Köyü | AK Parti | %46,2 | %38,2 | %79,7 | 335 |
| Ormandalı Köyü | AK Parti | %85,9 | %8,2 | %79,3 | 241 |
| Palamutlu Köyü | AK Parti | %75,3 | %14,1 | %85,0 | 714 |
| Sarıdam Köyü | AK Parti | %74,4 | %18,6 | %90,1 | 101 |
| Sarıyaprak Köyü | Bağımsızlar | %28,7 | %58,8 | %89,0 | 91 |
| Söğütönü Köyü | Bağımsızlar | %11,5 | %81,4 | %80,5 | 236 |
| Şakiran Mahallesi | AK Parti | %53,5 | %34,3 | %82,6 | 816 |
| Taşdibek Köyü | AK Parti | %87,8 | %2,4 | %82,3 | 316 |
| Tosuntarla Köyü | Bağımsızlar | %26,1 | %59,4 | %79,3 | 87 |
| Tuzcular Köyü | AK Parti | %63,1 | %14,6 | %84,9 | 192 |
| Üçoyuk Köyü | AK Parti | %90,9 | %3,6 | %88,7 | 62 |
| Yanıkses Köyü | Bağımsızlar | %22,9 | %74,3 | %73,1 | 52 |
| Yapraktepe Köyü | Bağımsızlar | %14,3 | %77,3 | %89,5 | 276 |
| Yeniaydın Köyü | AK Parti | %94,8 | %0,3 | %98,6 | 294 |
| Yukarıbalcılar Köyü | Bağımsızlar | %25,0 | %41,1 | %86,0 | 300 |
İlgili sonuçlar