Siirt Merkez 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Siirt Merkez sonuçlarında AK Parti %47,9 ile birinci, Bağımsızlar %43,2 ile ikinci; fark 4,7 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 1,9 puan altında. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %43,2 (+36,6 puan). 56 mahalle ve köy arasından 17'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Akyamaç Köyü (%100,0); Bağımsızlar en güçlü Güneşli Köyü (%95,7). Katılım %84,0 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Siirt Merkez 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Siirt Merkez, Siirt, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Siirt Merkez | Siirt | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 28.966 | %47,9 | %48,0 | %49,8 | −1,9 |
| Bağımsızlar | 26.142 | %43,2 | %42,5 | %6,6 | +36,6 |
| CHP | 1.820 | %3,0 | %2,9 | %26,0 | −23,0 |
| BBP | 900 | %1,5 | %1,6 | %0,8 | +0,7 |
| MHP | 743 | %1,2 | %1,2 | %13,0 | −11,8 |
| DSP | 577 | %1,0 | %1,0 | %0,3 | +0,7 |
| HAS Parti | 531 | %0,9 | %1,2 | %0,8 | +0,1 |
| Saadet | 395 | %0,7 | %0,7 | %1,3 | −0,6 |
| DP | 180 | %0,3 | %0,4 | %0,7 | −0,4 |
| TKP | 135 | %0,2 | %0,3 | %0,1 | +0,1 |
| MMP | 32 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 32 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Millet | 24 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
Siirt Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 296 | 73.841 | 61.995 | %84,0 | 60.477 | 1.518 |
Siirt Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | Bağımsızlar | Katılım | Seçmen |
|---|
| Afetevleri Mahallesi | Bağımsızlar | %20,7 | %74,4 | %83,0 | 1.176 |
| Akdoğmuş Köyü | Bağımsızlar | %14,6 | %85,4 | %94,1 | 102 |
| Aktaş Köyü | Bağımsızlar | %43,0 | %51,3 | %63,7 | 262 |
| Akyamaç Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %102,4 | 84 |
| Alan Mahallesi | Bağımsızlar | %33,9 | %58,0 | %84,1 | 3.296 |
| Algül Mahallesi | Bağımsızlar | %42,0 | %52,0 | %87,1 | 2.256 |
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %69,2 | %18,3 | %82,9 | 11.102 |
| Barış Mahallesi | Bağımsızlar | %26,1 | %65,1 | %85,3 | 9.898 |
| Batı Mahallesi | Bağımsızlar | %43,0 | %50,4 | %85,1 | 704 |
| Bayraktepe Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %58,3 | 48 |
| Beşyol Köyü | Bağımsızlar | %26,7 | %66,7 | %31,3 | 48 |
| Bostancık Köyü | Bağımsızlar | %18,2 | %75,8 | %94,3 | 35 |
| Conkbayır Mahallesi | Bağımsızlar | %21,5 | %73,8 | %86,3 | 2.495 |
| Çal Mahallesi | Bağımsızlar | %33,0 | %61,1 | %80,8 | 2.839 |
| Demirkaya Köyü | Bağımsızlar | %12,9 | %87,1 | %96,9 | 32 |
| Doğan Mahallesi | Bağımsızlar | %26,8 | %62,0 | %85,0 | 2.802 |
| Doluharman Köyü | AK Parti | %78,6 | %19,4 | %94,0 | 365 |
| Dumlupınar Mahallesi | Bağımsızlar | %26,8 | %67,2 | %89,4 | 2.421 |
| Eğlence Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %108,6 | 81 |
| Ekmekçiler Köyü | AK Parti | %90,3 | %4,7 | %92,3 | 351 |
| Gökçebağ-Bağlar Mahallesi | Bağımsızlar | %34,3 | %58,7 | %68,8 | 541 |
| Gökçebağ-Koçpınar Mahallesi | Bağımsızlar | %17,5 | %79,4 | %87,6 | 113 |
| Gökçebağ-Yeni Mahallesi | Bağımsızlar | %23,6 | %66,4 | %66,9 | 729 |
| Güneşli Köyü | Bağımsızlar | %4,3 | %95,7 | %83,3 | 30 |
| Halenze Mahallesi | AK Parti | %94,0 | %2,2 | %88,7 | 364 |
| İnkapı Köyü | Bağımsızlar | %34,6 | %58,1 | %92,7 | 150 |
| İnönü Mahallesi | Bağımsızlar | %42,8 | %50,4 | %88,3 | 1.013 |
| Kalender Köyü | Bağımsızlar | %7,1 | %92,9 | %73,7 | 19 |
| Karakol Mahallesi | Bağımsızlar | %43,4 | %50,7 | %88,1 | 523 |
| Kayaboğaz Köyü | Bağımsızlar | %13,5 | %86,5 | %111,8 | 34 |
| Kayıklı Köyü | AK Parti | %72,7 | %27,3 | %11,1 | 108 |
| Kelekçi Köyü | Bağımsızlar | %23,8 | %71,4 | %66,7 | 33 |
| Kışlacık Köyü | Bağımsızlar | %6,1 | %83,3 | %35,2 | 210 |
| Koçlu Köyü | Bağımsızlar | %29,8 | %55,3 | %100,0 | 48 |
| Konacık Köyü | Bağımsızlar | %16,0 | %84,0 | %65,0 | 40 |
| Kooperatif Mahallesi | AK Parti | %67,7 | %22,6 | %83,9 | 9.635 |
| Köprübaşı Köyü | Bağımsızlar | %17,9 | %75,6 | %79,8 | 99 |
| Meşelidere Köyü | Bağımsızlar | %34,4 | %65,6 | %75,0 | 44 |
| Meydandere Köyü | AK Parti | %87,2 | %6,7 | %74,6 | 448 |
| Pınarca Köyü | AK Parti | %49,3 | %42,0 | %94,6 | 74 |
| Pınarova Köyü | Bağımsızlar | %36,8 | %63,2 | %105,6 | 18 |
| Sağırsu Köyü | AK Parti | %80,0 | %6,0 | %91,5 | 165 |
| Sağlarca Köyü | Bağımsızlar | %14,3 | %85,7 | %90,7 | 54 |
| Sakarya Mahallesi | Bağımsızlar | %32,2 | %61,6 | %85,4 | 1.326 |
| Sarıtepe Köyü | Bağımsızlar | %24,1 | %65,1 | %76,6 | 111 |
| Tınaztepe Mahallesi | AK Parti | %54,4 | %37,4 | %85,7 | 1.782 |
| Tuzkuyusu Köyü | AK Parti | %47,1 | %43,4 | %95,6 | 316 |
| Ulus Mahallesi | Bağımsızlar | %25,9 | %69,8 | %89,5 | 3.095 |
| Ülkü Mahallesi | AK Parti | %49,5 | %41,8 | %86,4 | 603 |
| Veysel Karani Mahallesi | Bağımsızlar | %44,8 | %49,1 | %81,4 | 758 |
| Yağmurtepe Köyü | Bağımsızlar | %28,0 | %69,3 | %74,3 | 206 |
| Yazlıca Köyü | Bağımsızlar | %9,1 | %81,8 | %100,0 | 13 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %65,0 | %23,3 | %82,3 | 10.633 |
| Yeni Mahallesi | — | %0,0 | %0,0 | — | — |
| Yerlibahçe Köyü | AK Parti | %50,0 | %40,0 | %117,6 | 17 |
| Yokuşbağları Köyü | Bağımsızlar | %17,0 | %83,0 | %96,7 | 92 |
İlgili sonuçlar