Şirvan 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Şirvan sonuçlarında AK Parti %75,0 ile birinci, Bağımsızlar %16,7 ile ikinci; fark 58,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 25,2 puan üstünde. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %16,7 (+10,1 puan). 62 mahalle ve köy arasından 49'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kasımlı Köyü (%98,6); Bağımsızlar en güçlü Hürmüz Köyü (%94,1). Katılım %81,9 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Şirvan 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Şirvan, Siirt, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Şirvan | Siirt | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 6.379 | %75,0 | %48,0 | %49,8 | +25,2 |
| Bağımsızlar | 1.417 | %16,7 | %42,5 | %6,6 | +10,1 |
| CHP | 207 | %2,4 | %2,9 | %26,0 | −23,5 |
| HAS Parti | 129 | %1,5 | %1,2 | %0,8 | +0,7 |
| MHP | 94 | %1,1 | %1,2 | %13,0 | −11,9 |
| BBP | 85 | %1,0 | %1,6 | %0,8 | +0,2 |
| Saadet | 68 | %0,8 | %0,7 | %1,3 | −0,5 |
| DP | 53 | %0,6 | %0,4 | %0,7 | −0,0 |
| DSP | 39 | %0,5 | %1,0 | %0,3 | +0,2 |
| TKP | 16 | %0,2 | %0,3 | %0,1 | +0,0 |
| Millet | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| MMP | 4 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
Şirvan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 77 | 10.563 | 8.654 | %81,9 | 8.500 | 154 |
Şirvan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | Bağımsızlar | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adıgüzel Köyü | AK Parti | %84,4 | %5,2 | %83,3 | 96 |
| Akçayar Köyü | AK Parti | %94,7 | %0,0 | %126,7 | 15 |
| Akgeçit Köyü | Bağımsızlar | %40,5 | %52,4 | %105,0 | 40 |
| Akyokuş Köyü | AK Parti | %86,4 | %0,0 | %110,0 | 20 |
| Bağcılar Mahallesi | Bağımsızlar | %43,1 | %50,0 | %56,3 | 135 |
| Bayındır Köyü | AK Parti | %93,5 | %0,0 | %89,2 | 37 |
| Belençay Köyü | AK Parti | %69,1 | %25,5 | %95,1 | 61 |
| Boylu Köyü | AK Parti | %89,2 | %0,0 | %57,2 | 180 |
| Cevizlik Köyü | AK Parti | %91,9 | %3,8 | %80,7 | 729 |
| Çeltikyolu Köyü | AK Parti | %83,7 | %5,0 | %97,2 | 145 |
| Çınarlı Köyü | AK Parti | %73,3 | %0,0 | %136,4 | 11 |
| Daltepe Köyü | AK Parti | %89,6 | %0,0 | %123,1 | 39 |
| Damlı Köyü | AK Parti | %75,9 | %11,3 | %83,8 | 160 |
| Demirkapı Köyü | AK Parti | %84,8 | %3,0 | %86,8 | 38 |
| Derinçay Köyü | AK Parti | %87,4 | %11,7 | %84,6 | 123 |
| Dişlinar Köyü | Bağımsızlar | %10,4 | %82,2 | %83,4 | 163 |
| Doğruca Köyü | AK Parti | %54,0 | %46,0 | %96,3 | 54 |
| Durankaya Köyü | AK Parti | %84,6 | %11,8 | %96,6 | 291 |
| Elmadalı Köyü | AK Parti | %94,3 | %0,0 | %87,5 | 265 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %71,0 | %12,9 | %51,7 | 60 |
| Gözlüce Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,8 | 129 |
| Gümüş Köyü | AK Parti | %86,4 | %13,6 | %110,0 | 20 |
| Hürmüz Köyü | Bağımsızlar | %5,9 | %94,1 | %94,5 | 55 |
| İkizler Köyü | Bağımsızlar | %29,1 | %63,1 | %58,0 | 181 |
| İncekaya Köyü | AK Parti | %90,6 | %0,5 | %78,4 | 283 |
| Kalkancık Köyü | AK Parti | %88,0 | %0,0 | %138,9 | 18 |
| Kapılı Köyü | AK Parti | %82,9 | %14,6 | %82,6 | 201 |
| Karaca Köyü | AK Parti | %96,7 | %1,1 | %73,6 | 125 |
| Kasımlı Köyü | AK Parti | %98,6 | %0,0 | %97,3 | 75 |
| Kayahisar Köyü | AK Parti | %98,4 | %0,0 | %82,2 | 230 |
| Kesmetaş Köyü | AK Parti | %93,6 | %0,0 | %95,8 | 213 |
| Kırtepe Mahallesi | AK Parti | %83,9 | %8,9 | %56,2 | 105 |
| Kirazlı Köyü | AK Parti | %59,6 | %26,3 | %83,6 | 73 |
| Kömürlü Köyü | AK Parti | %96,7 | %0,0 | %88,5 | 104 |
| Küfre Mahallesi | AK Parti | %60,4 | %20,8 | %74,6 | 1.602 |
| Madenköy | Bağımsızlar | %35,3 | %57,9 | %79,2 | 288 |
| Meşecik Köyü | AK Parti | %88,2 | %0,0 | %130,8 | 13 |
| Nallıkaya Köyü | AK Parti | %95,6 | %0,0 | %91,6 | 274 |
| Ormanbağı Köyü | AK Parti | %92,7 | %3,9 | %81,0 | 452 |
| Ormanlı Köyü | AK Parti | %88,5 | %1,3 | %89,2 | 176 |
| Otluk Köyü | Bağımsızlar | %35,1 | %59,5 | %97,4 | 39 |
| Oya Köyü | AK Parti | %95,6 | %0,7 | %95,8 | 143 |
| Özpınar Köyü | Bağımsızlar | %39,7 | %52,5 | %73,7 | 194 |
| Pirinçli Köyü | AK Parti | %85,3 | %6,6 | %86,9 | 313 |
| Sarıdana Köyü | Bağımsızlar | %26,9 | %67,6 | %84,5 | 181 |
| Sırçalı Köyü | AK Parti | %88,1 | %3,6 | %96,6 | 88 |
| Sit Mahallesi | AK Parti | %79,0 | %3,2 | %79,0 | 81 |
| Soğanlı Köyü | AK Parti | %82,8 | %12,1 | %100,0 | 58 |
| Soğuksu Köyü | AK Parti | %92,7 | %2,4 | %102,5 | 80 |
| Suludere Köyü | AK Parti | %88,0 | %0,0 | %83,3 | 30 |
| Suluyazı Köyü | AK Parti | %92,3 | %1,9 | %89,7 | 58 |
| Taşlı Köyü | AK Parti | %72,7 | %9,7 | %89,5 | 525 |
| Taşyaka Köyü | AK Parti | %94,7 | %5,3 | %87,3 | 173 |
| Tatlıpayam Köyü | AK Parti | %96,8 | %0,0 | %86,9 | 107 |
| Yağcılar Köyü | AK Parti | %78,2 | %17,5 | %79,8 | 362 |
| Yalkaya Köyü | Bağımsızlar | %31,6 | %65,8 | %86,7 | 45 |
| Yamaçlı Köyü | AK Parti | %95,5 | %0,6 | %88,1 | 201 |
| Yarımtepe Köyü | Bağımsızlar | %28,7 | %64,9 | %81,9 | 116 |
| Yaylacı Köyü | AK Parti | %86,7 | %9,8 | %96,1 | 180 |
| Yayladağ Köyü | Bağımsızlar | %12,6 | %85,4 | %84,5 | 129 |
| Yedikapı Köyü | AK Parti | %58,3 | %20,8 | %67,6 | 37 |
| Yolbaşı Köyü | AK Parti | %53,4 | %33,9 | %82,6 | 144 |
İlgili sonuçlar