Altınyayla 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Altınyayla sonuçlarında AK Parti %72,9 ile birinci, CHP %8,9 ile ikinci; fark 64,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 23,1 puan üstünde. BBP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %6,4 (+5,6 puan). 23 mahalle ve köy arasından 21'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Bayındır Köyü (%96,3); CHP en güçlü Yassıpınar Köyü (%93,0). Katılım %85,3 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Altınyayla 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Altınyayla, Sivas, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Altınyayla | Sivas | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.900 | %72,9 | %63,3 | %49,8 | +23,1 |
| CHP | 478 | %8,9 | %15,3 | %26,0 | −17,0 |
| BBP | 340 | %6,4 | %3,5 | %0,8 | +5,6 |
| MHP | 303 | %5,7 | %10,0 | %13,0 | −7,4 |
| Bağımsızlar | 141 | %2,6 | %4,6 | %6,6 | −3,9 |
| Saadet | 111 | %2,1 | %1,7 | %1,3 | +0,8 |
| HAS Parti | 38 | %0,7 | %0,6 | %0,8 | −0,1 |
| DP | 12 | %0,2 | %0,3 | %0,7 | −0,4 |
| DSP | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
| MMP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| EMEP | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| DYP | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| HEPAR | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,3 | −0,3 |
| TKP | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
Altınyayla seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 32 | 6.360 | 5.427 | %85,3 | 5.347 | 80 |
Altınyayla mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aydın Mahallesi | AK Parti | %84,5 | %1,1 | %84,7 | 622 |
| Başyayla Köyü | AK Parti | %65,0 | %0,4 | %87,7 | 284 |
| Bayındır Köyü | AK Parti | %96,3 | %0,0 | %100,0 | 85 |
| Deliilyas-Başören Mahallesi | AK Parti | %64,9 | %13,0 | %82,5 | 189 |
| Deliilyas-Gaziosmanpaşa Mahallesi | AK Parti | %67,9 | %16,8 | %84,0 | 169 |
| Deliilyas-Merkez Mahallesi | AK Parti | %66,8 | %20,1 | %83,2 | 757 |
| Deliilyas-Yeşilyurt Mahallesi | AK Parti | %75,3 | %8,2 | %89,5 | 95 |
| Doğupınar Köyü | AK Parti | %87,8 | %1,1 | %87,7 | 302 |
| Gümüşdiğin Köyü | AK Parti | %87,9 | %0,6 | %84,7 | 190 |
| Güzeloğlan Köyü | AK Parti | %82,6 | %0,0 | %82,5 | 268 |
| Harmandalı Köyü | AK Parti | %77,9 | %1,9 | %76,1 | 138 |
| Kale-Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %74,8 | %3,0 | %89,9 | 228 |
| Kale-Murat Doğan Mahallesi | AK Parti | %66,7 | %3,3 | %84,2 | 215 |
| Kızılhüyük Köyü | AK Parti | %82,9 | %3,4 | %85,0 | 207 |
| Kürkçüyurt Köyü | AK Parti | %84,6 | %1,8 | %89,5 | 258 |
| Mutubey Köyü | AK Parti | %67,5 | %8,0 | %88,6 | 228 |
| Paşaköy | AK Parti | %75,4 | %14,8 | %87,1 | 70 |
| Rıfat Öçten Mahallesi | AK Parti | %67,0 | %3,6 | %82,4 | 924 |
| Serinyayla Köyü | CHP | %6,8 | %89,8 | %85,4 | 178 |
| Şafak Mahallesi | AK Parti | %77,4 | %5,6 | %86,9 | 335 |
| Tahtyurt Köyü | AK Parti | %81,6 | %1,4 | %90,5 | 242 |
| Taşlıhüyük Köyü | AK Parti | %88,4 | %0,4 | %85,9 | 291 |
| Yassıpınar Köyü | CHP | %2,8 | %93,0 | %84,7 | 85 |
İlgili sonuçlar