Edremit 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Edremit sonuçlarında AK Parti %45,9 ile birinci, Bağımsızlar %31,4 ile ikinci; fark 14,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 3,9 puan altında. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %31,4 (+24,8 puan). 22 mahalle ve köy arasından 8'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Elmalık Mahallesi (%94,4); Bağımsızlar en güçlü Bakacık Köyü (%87,2). Katılım %80,6 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Edremit 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Edremit, Van, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Edremit | Van | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.110 | %45,9 | %40,2 | %49,8 | −3,9 |
| Bağımsızlar | 3.495 | %31,4 | %49,6 | %6,6 | +24,8 |
| CHP | 1.637 | %14,7 | %3,8 | %26,0 | −11,3 |
| MHP | 516 | %4,6 | %3,0 | %13,0 | −8,4 |
| BBP | 135 | %1,2 | %1,3 | %0,8 | +0,5 |
| Saadet | 52 | %0,5 | %0,5 | %1,3 | −0,8 |
| DP | 39 | %0,4 | %0,4 | %0,7 | −0,3 |
| HAS Parti | 36 | %0,3 | %0,4 | %0,8 | −0,4 |
| TKP | 34 | %0,3 | %0,4 | %0,1 | +0,2 |
| LDP | 27 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,2 |
| DSP | 19 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| Millet | 19 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| MMP | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Edremit seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 57 | 14.207 | 11.449 | %80,6 | 11.125 | 324 |
Edremit mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | Bağımsızlar | Katılım | Seçmen |
|---|
| Andaç Köyü | AK Parti | %54,9 | %13,6 | %79,8 | 506 |
| Ayazpınar Köyü | Bağımsızlar | %37,4 | %59,4 | %84,5 | 187 |
| Bakacık Köyü | Bağımsızlar | %11,3 | %87,2 | %100,0 | 134 |
| Çayırbaşı Köyü | AK Parti | %65,4 | %26,0 | %79,0 | 138 |
| Çiçekli-Bakımlı Mahallesi | CHP | %25,3 | %31,7 | %71,5 | 821 |
| Çiçekli-Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %28,1 | %8,7 | %78,0 | 508 |
| Çiçekli-Gölkaşı Mahallesi | CHP | %23,2 | %12,4 | %82,1 | 436 |
| Çiçekli-Gül Mahallesi | Bağımsızlar | %28,0 | %48,3 | %86,5 | 527 |
| Çiçekli-Kıyıcak Mahallesi | Bağımsızlar | %26,8 | %63,4 | %85,2 | 331 |
| Dilkaya Köyü | Bağımsızlar | %14,7 | %71,6 | %71,0 | 583 |
| Doğanlar Köyü | Bağımsızlar | %10,2 | %84,5 | %96,2 | 342 |
| Dönemeç Köyü | CHP | %36,6 | %11,2 | %81,3 | 652 |
| Elmalık Mahallesi | AK Parti | %94,4 | %2,5 | %86,7 | 656 |
| Enginsu Köyü | CHP | %42,7 | %4,5 | %69,5 | 233 |
| Erdemkent Mahallesi | AK Parti | %64,0 | %12,5 | %73,1 | 3.150 |
| Eski Cami Mahallesi | AK Parti | %64,8 | %19,1 | %83,5 | 1.056 |
| Köklü Köyü | Bağımsızlar | %34,2 | %52,6 | %95,1 | 41 |
| Köprüler Köyü | AK Parti | %57,9 | %9,5 | %85,4 | 570 |
| Köşkköy | Bağımsızlar | %6,3 | %86,3 | %71,7 | 269 |
| Mülk Köyü | AK Parti | %75,3 | %17,7 | %87,3 | 251 |
| Yeni Cami Mahallesi | AK Parti | %51,5 | %27,3 | %84,1 | 779 |
| Yeni Mahallesi | Bağımsızlar | %33,8 | %60,1 | %87,5 | 2.037 |
İlgili sonuçlar