Gölmarmara 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Gölmarmara sonuçlarında AK Parti %36,3 ile birinci, CHP %30,0 ile ikinci; fark 6,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,1) 6,8 puan altında. HDP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %9,1 (+7,1 puan). 21 mahalle ve köy arasından 10'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Ayanlar Mahallesi (%68,1); CHP en güçlü Hacıveliler Mahallesi (%50,2). Katılım %93,6 (Türkiye %89,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gölmarmara 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Gölmarmara, Manisa, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Gölmarmara | Manisa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.584 | %36,3 | %38,0 | %43,1 | −6,8 |
| CHP | 2.960 | %30,0 | %21,6 | %26,4 | +3,5 |
| MHP | 2.318 | %23,5 | %35,6 | %17,7 | +5,7 |
| HDP | 901 | %9,1 | %2,4 | %2,0 | +7,1 |
| Saadet | 58 | %0,6 | %1,0 | %2,8 | −2,2 |
| BTP | 31 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| BBP | 20 | %0,2 | %0,6 | %1,4 | −1,2 |
Gölmarmara seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 46 | 11.086 | 10.376 | %93,6 | 9.872 | 504 |
Gölmarmara mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Atatürk Mahallesi | CHP | %31,6 | %39,4 | %93,4 | 2.281 |
| Ayanlar Mahallesi | AK Parti | %68,1 | %5,9 | %98,6 | 139 |
| Beyler Mahallesi | MHP | %20,7 | %38,8 | %99,0 | 197 |
| Çamköy Mahallesi | AK Parti | %57,1 | %30,2 | %98,5 | 131 |
| Çömlekçi Mahallesi | AK Parti | %41,7 | %40,9 | %98,5 | 136 |
| Değnekler Mahallesi | AK Parti | %65,5 | %6,6 | %100,2 | 432 |
| Eski Camii Mahallesi | CHP | %29,5 | %38,2 | %92,2 | 731 |
| Hacıbaştanlar Mahallesi | AK Parti | %53,7 | %4,5 | %101,4 | 71 |
| Hacıveliler Mahallesi | CHP | %6,3 | %50,2 | %97,3 | 226 |
| Hıroğlu Mahallesi | AK Parti | %44,4 | %30,0 | %100,0 | 98 |
| İhsaniye Mahallesi | CHP | %31,5 | %33,2 | %92,5 | 1.083 |
| İsmetpaşa Mahallesi | AK Parti | %35,0 | %29,6 | %90,0 | 1.250 |
| Kayaaltı Mahallesi | MHP | %29,8 | %29,1 | %97,4 | 267 |
| Kayapınar Mahallesi | HDP | %33,7 | %11,8 | %87,6 | 885 |
| Kılcanlar Mahallesi | MHP | %14,1 | %35,9 | %93,3 | 75 |
| Ozanca Mahallesi | AK Parti | %59,8 | %9,7 | %92,4 | 1.153 |
| Taşkuyucak Mahallesi | AK Parti | %37,7 | %34,9 | %98,6 | 360 |
| Tiyenli Mahallesi | MHP | %26,6 | %31,4 | %97,6 | 461 |
| Yeni Camii Mahallesi | CHP | %31,3 | %38,7 | %94,0 | 748 |
| Yeniköy Mahallesi | CHP | %18,5 | %49,3 | %94,1 | 304 |
| Yunuslar Mahallesi | AK Parti | %45,9 | %36,1 | %106,9 | 58 |
İlgili sonuçlar