Sarıgöl 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Sarıgöl sonuçlarında MHP %46,2 ile birinci, CHP %27,0 ile ikinci; fark 19,3 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%17,7) 28,5 puan üstünde. 35 mahalle ve köy arasından 26'sında MHP önde. MHP en güçlü Çanakçı Mahallesi (%65,7); CHP en güçlü Dadağlı Mahallesi (%56,7). Katılım %95,9 (Türkiye %89,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sarıgöl 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Sarıgöl, Manisa, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Sarıgöl | Manisa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 11.687 | %46,2 | %35,6 | %17,7 | +28,5 |
| CHP | 6.818 | %27,0 | %21,6 | %26,4 | +0,5 |
| AK Parti | 5.979 | %23,7 | %38,0 | %43,1 | −19,5 |
| HDP | 268 | %1,1 | %2,4 | %2,0 | −0,9 |
| DP | 244 | %1,0 | %0,5 | %0,8 | +0,2 |
| Saadet | 175 | %0,7 | %1,0 | %2,8 | −2,1 |
| BTP | 103 | %0,4 | %0,2 | %0,2 | +0,2 |
Sarıgöl seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 110 | 28.305 | 27.150 | %95,9 | 25.274 | 1.876 |
Sarıgöl mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Afşar Mahallesi | MHP | %51,3 | %24,6 | %98,4 | 822 |
| Ahmetağa Mahallesi | MHP | %47,2 | %23,9 | %97,3 | 748 |
| Alemşahlı Mahallesi | MHP | %42,6 | %19,2 | %98,0 | 818 |
| Aşağı Koçaklar Mahallesi | MHP | %47,9 | %19,7 | %95,3 | 1.142 |
| Ayan Mahallesi | MHP | %40,8 | %27,7 | %92,9 | 2.017 |
| Bağlıca Mahallesi | CHP | %41,5 | %47,5 | %99,0 | 1.127 |
| Bahadırlar Mahallesi | MHP | %53,9 | %34,8 | %96,0 | 774 |
| Baharlar Mahallesi | MHP | %48,1 | %33,6 | %95,9 | 632 |
| Bereketli Mahallesi | AK Parti | %41,4 | %3,4 | %95,4 | 349 |
| Beyharmanı Mahallesi | AK Parti | %33,7 | %5,5 | %97,9 | 191 |
| Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %43,1 | %26,8 | %92,2 | 2.167 |
| Çanakçı Mahallesi | MHP | %65,7 | %26,3 | %96,4 | 1.126 |
| Çavuşlar Mahallesi | CHP | %42,0 | %46,8 | %99,0 | 764 |
| Çimentepe Mahallesi | MHP | %53,4 | %24,3 | %97,7 | 654 |
| Dadağlı Mahallesi | CHP | %31,8 | %56,7 | %96,1 | 747 |
| Dindarlı Mahallesi | MHP | %65,5 | %19,5 | %98,1 | 1.003 |
| Doğuşlar Mahallesi | MHP | %51,9 | %3,7 | %117,4 | 23 |
| Emcelli Mahallesi | MHP | %47,7 | %25,6 | %98,8 | 671 |
| Güneydamları Mahallesi | MHP | %54,7 | %18,4 | %99,0 | 494 |
| Günyaka Mahallesi | AK Parti | %38,3 | %7,5 | %99,6 | 250 |
| Kahramanlar Mahallesi | MHP | %45,7 | %17,9 | %101,7 | 175 |
| Karacaali Mahallesi | AK Parti | %30,2 | %11,9 | %98,8 | 1.168 |
| Kızılçukur Mahallesi | MHP | %38,5 | %24,1 | %98,1 | 1.062 |
| Konak Mahallesi | MHP | %42,1 | %32,6 | %92,8 | 1.517 |
| Mimar Sinan Mahallesi | MHP | %48,1 | %30,1 | %93,3 | 1.695 |
| Özpınar Mahallesi | MHP | %46,0 | %38,8 | %99,8 | 476 |
| Selimiye Mahallesi | MHP | %47,5 | %25,9 | %99,4 | 514 |
| Sığırtmaçlı Mahallesi | MHP | %54,9 | %13,4 | %99,6 | 522 |
| Siteler Mahallesi | MHP | %45,9 | %25,8 | %90,9 | 2.040 |
| Şeyhdavutlar Mahallesi | MHP | %55,3 | %27,5 | %98,5 | 782 |
| Tırazlar Mahallesi | MHP | %47,8 | %31,8 | %94,9 | 1.013 |
| Yeniköy Mahallesi | AK Parti | %42,7 | %4,3 | %99,3 | 457 |
| Yeşiltepe Mahallesi | MHP | %42,6 | %13,1 | %95,5 | 133 |
| Yukarıkoçaklar Mahallesi | MHP | %51,5 | %11,9 | %94,0 | 151 |
| Ziyanlar Mahallesi | CHP | %32,9 | %35,6 | %95,1 | 81 |
İlgili sonuçlar