Köprübaşı 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Köprübaşı sonuçlarında AK Parti %42,5 ile birinci, CHP %29,5 ile ikinci; fark 13,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,1) 0,6 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %27,1 (+9,3 puan). 46 mahalle ve köy arasından 34'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kasar Mahallesi (%90,8); CHP en güçlü Killik Mahallesi (%76,5). Katılım %96,2 (Türkiye %89,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Köprübaşı 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Köprübaşı, Manisa, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Köprübaşı | Manisa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.308 | %42,5 | %38,0 | %43,1 | −0,6 |
| CHP | 2.990 | %29,5 | %21,6 | %26,4 | +3,1 |
| MHP | 2.744 | %27,1 | %35,6 | %17,7 | +9,3 |
| Saadet | 62 | %0,6 | %1,0 | %2,8 | −2,2 |
| BTP | 30 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
Köprübaşı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 66 | 11.089 | 10.671 | %96,2 | 10.134 | 537 |
Köprübaşı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçaalan Mahallesi | AK Parti | %44,3 | %19,3 | %98,9 | 93 |
| Alanyolu Mahallesi | MHP | %36,1 | %22,2 | %97,9 | 438 |
| Armağan Mahallesi | AK Parti | %79,1 | %5,2 | %97,9 | 141 |
| Arpacı Mahallesi | AK Parti | %42,0 | %36,6 | %96,4 | 140 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %31,2 | %41,6 | %95,1 | 945 |
| Azimli Mahallesi | CHP | %27,1 | %37,5 | %104,1 | 49 |
| Borlu Mahallesi | AK Parti | %40,1 | %25,6 | %95,3 | 1.971 |
| Bozburun Mahallesi | MHP | %23,6 | %34,6 | %99,2 | 128 |
| Cıcıklı Mahallesi | AK Parti | %74,7 | %18,7 | %101,1 | 93 |
| Çarıklar Mahallesi | AK Parti | %39,2 | %29,1 | %98,8 | 81 |
| Çavullar Mahallesi | AK Parti | %71,3 | %14,8 | %100,8 | 124 |
| Çayköy Mahallesi | AK Parti | %58,8 | %24,5 | %102,0 | 102 |
| Döğüşören Mahallesi | AK Parti | %43,6 | %29,5 | %101,3 | 77 |
| Esat Mahallesi | CHP | %22,7 | %68,2 | %93,9 | 49 |
| Gökveliler Mahallesi | AK Parti | %43,0 | %32,0 | %97,8 | 138 |
| Gölbaşı Mahallesi | CHP | %15,5 | %65,5 | %101,7 | 58 |
| Gülpınar Mahallesi | AK Parti | %65,5 | %25,9 | %100,0 | 59 |
| Gündoğdu Mahallesi | AK Parti | %43,3 | %26,9 | %99,1 | 107 |
| İkizkuyu Mahallesi | AK Parti | %61,5 | %22,6 | %100,5 | 219 |
| Karaelmacık Mahallesi | AK Parti | %53,0 | %16,2 | %98,4 | 127 |
| Karyağdı Mahallesi | AK Parti | %53,5 | %21,1 | %98,6 | 72 |
| Kasar Mahallesi | AK Parti | %90,8 | %3,9 | %102,6 | 76 |
| Kavakyeri Mahallesi | AK Parti | %72,0 | %14,5 | %97,5 | 199 |
| Kemhallı Mahallesi | AK Parti | %59,7 | %23,3 | %100,0 | 219 |
| Kıdırcık Mahallesi | AK Parti | %33,0 | %31,2 | %100,9 | 113 |
| Kınık Mahallesi | CHP | %15,4 | %50,0 | %103,9 | 51 |
| Kıranşeyh Mahallesi | CHP | %33,7 | %38,5 | %97,2 | 319 |
| Killik Mahallesi | CHP | %11,8 | %76,5 | %98,1 | 54 |
| Kozaklı Mahallesi | AK Parti | %40,8 | %25,2 | %100,0 | 107 |
| Kulalı Mahallesi | AK Parti | %46,8 | %21,3 | %98,0 | 51 |
| Kurtlar Mahallesi | AK Parti | %43,3 | %26,1 | %97,9 | 145 |
| Mehmet Akif Ersoy Mahallesi | CHP | %30,5 | %35,1 | %96,8 | 770 |
| Mestanlı Mahallesi | AK Parti | %36,0 | %36,0 | %108,7 | 23 |
| Namık Kemal Mahallesi | CHP | %29,5 | %41,0 | %91,7 | 1.294 |
| Rağıllar Mahallesi | AK Parti | %77,6 | %10,6 | %100,0 | 87 |
| Saraycık Mahallesi | AK Parti | %51,0 | %33,3 | %98,2 | 164 |
| Sargaç Mahallesi | AK Parti | %48,1 | %17,7 | %101,3 | 80 |
| Selviler Mahallesi | AK Parti | %60,6 | %24,2 | %95,7 | 70 |
| Temrek Mahallesi | AK Parti | %44,1 | %31,7 | %92,1 | 1.209 |
| Tokmaklı Mahallesi | AK Parti | %51,9 | %5,1 | %100,0 | 161 |
| Uğurlu Mahallesi | AK Parti | %35,5 | %29,0 | %100,0 | 33 |
| Yabacı Mahallesi | AK Parti | %60,0 | %30,8 | %100,0 | 66 |
| Yardere Mahallesi | MHP | %33,3 | %6,7 | %106,9 | 29 |
| Yenice Mahallesi | AK Parti | %54,0 | %31,6 | %100,0 | 192 |
| Yeşilköy Mahallesi | AK Parti | %75,9 | %6,0 | %95,0 | 180 |
| Yumuklar Mahallesi | AK Parti | %51,8 | %10,1 | %96,2 | 186 |
İlgili sonuçlar