Muratlı 2014 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Muratlı sonuçlarında CHP %53,1 ile birinci, AK Parti %29,1 ile ikinci; fark 24,0 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%31,0) 22,0 puan üstünde. 20 mahalle ve köy arasından 18'inde CHP önde. CHP en güçlü Aydınköy Mahallesi (%85,0); AK Parti en güçlü Yurtbekler Mahallesi (%45,7). Katılım %93,0 (30 büyükşehir %89,5).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Muratlı 2014 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Muratlı, Tekirdağ, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Muratlı | Tekirdağ | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| CHP | 9.545 | %53,1 | %45,8 | %31,0 | +22,0 |
| AK Parti | 5.234 | %29,1 | %37,1 | %45,5 | −16,4 |
| MHP | 2.162 | %12,0 | %12,7 | %13,6 | −1,6 |
| DP | 523 | %2,9 | %0,6 | %0,2 | +2,7 |
| DSP | 212 | %1,2 | %0,4 | %0,1 | +1,0 |
| BBP | 88 | %0,5 | %0,7 | %0,7 | −0,2 |
| HDP | 73 | %0,4 | %1,7 | %2,3 | −1,9 |
| Saadet | 54 | %0,3 | %0,6 | %1,7 | −1,4 |
| İp | 32 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| BTP | 15 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| Millet | 14 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | +0,0 |
| HKP | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| HAK-PAR | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Bağımsızlar | 8 | %0,0 | %0,1 | %0,6 | −0,5 |
| LDP | 6 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Muratlı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 77 | 20.337 | 18.910 | %93,0 | 17.988 | 922 |
Muratlı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Arzulu Mahallesi | CHP | %66,4 | %22,5 | %95,3 | 360 |
| Aşağısevindikli Mahallesi | AK Parti | %38,3 | %39,9 | %97,2 | 963 |
| Aydınköy Mahallesi | CHP | %85,0 | %6,8 | %98,1 | 215 |
| Balabanlı Mahallesi | CHP | %61,8 | %17,7 | %95,8 | 306 |
| Ballıhoca Mahallesi | CHP | %47,8 | %31,5 | %95,1 | 488 |
| Çevrimkaya Mahallesi | CHP | %74,6 | %13,4 | %92,0 | 75 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %55,2 | %27,9 | %91,1 | 2.963 |
| Hanoğlu Mahallesi | CHP | %54,6 | %21,0 | %89,8 | 137 |
| İnanlı Mahallesi | CHP | %47,3 | %32,6 | %97,4 | 420 |
| İstiklal Kurtpınar Mahallesi | CHP | %59,7 | %24,4 | %92,4 | 4.320 |
| Kazım Dirik Turan Mahallesi | CHP | %43,6 | %37,9 | %91,5 | 3.295 |
| Kepenekli Mahallesi | CHP | %71,1 | %9,3 | %96,2 | 104 |
| Kırkkepenekli Mahallesi | CHP | %56,4 | %24,0 | %94,8 | 597 |
| Muradiye Mahallesi | CHP | %50,5 | %32,0 | %91,9 | 4.509 |
| Müsellim Mahallesi | CHP | %72,3 | %13,3 | %100,0 | 86 |
| Yavaşça Mahallesi | CHP | %61,5 | %22,9 | %100,0 | 103 |
| Yeşilsırt Mahallesi | CHP | %64,2 | %16,2 | %97,4 | 720 |
| Yukarısevindikli Mahallesi | CHP | %46,1 | %25,5 | %95,6 | 522 |
| Yukarısırt Mahallesi | CHP | %51,1 | %33,3 | %102,2 | 46 |
| Yurtbekler Mahallesi | AK Parti | %37,1 | %45,7 | %100,0 | 108 |
İlgili sonuçlar