Çorlu 2014 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Çorlu sonuçlarında CHP %50,4 ile birinci, AK Parti %35,2 ile ikinci; fark 15,2 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%31,0) 19,4 puan üstünde. 26 mahalle ve köy arasından 19'unda CHP önde. CHP en güçlü Sarılar Mahallesi (%79,2); AK Parti en güçlü Silahtarağa Mahallesi (%82,4). Katılım %89,7 (30 büyükşehir %89,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çorlu 2014 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Çorlu, Tekirdağ, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Çorlu | Tekirdağ | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| CHP | 68.836 | %50,4 | %45,8 | %31,0 | +19,4 |
| AK Parti | 48.034 | %35,2 | %37,1 | %45,5 | −10,4 |
| MHP | 13.588 | %9,9 | %12,7 | %13,6 | −3,7 |
| HDP | 3.126 | %2,3 | %1,7 | %2,3 | −0,1 |
| BBP | 968 | %0,7 | %0,7 | %0,7 | −0,0 |
| Saadet | 590 | %0,4 | %0,6 | %1,7 | −1,2 |
| DSP | 583 | %0,4 | %0,4 | %0,1 | +0,3 |
| İp | 256 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| DP | 208 | %0,2 | %0,6 | %0,2 | −0,1 |
| BTP | 120 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| HKP | 70 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 70 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| HAK-PAR | 64 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Bağımsızlar | 48 | %0,0 | %0,1 | %0,6 | −0,6 |
| LDP | 28 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Çorlu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 522 | 159.988 | 143.513 | %89,7 | 136.589 | 6.924 |
Çorlu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alipaşa Mahallesi | CHP | %58,9 | %28,4 | %90,6 | 5.464 |
| Cemaliye Mahallesi | AK Parti | %36,5 | %48,2 | %87,6 | 5.476 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %33,3 | %46,6 | %88,9 | 342 |
| Çobançeşme Mahallesi | CHP | %55,6 | %29,3 | %90,7 | 6.299 |
| Deregündüzlü Mahallesi | CHP | %42,4 | %37,3 | %96,7 | 61 |
| Esentepe Mahallesi | CHP | %65,4 | %22,0 | %89,4 | 8.040 |
| Hatip Mahallesi | CHP | %47,0 | %36,3 | %90,0 | 1.935 |
| Havuzlar Mahallesi | CHP | %52,0 | %30,7 | %90,3 | 6.898 |
| Hıdırağa Mahallesi | AK Parti | %34,7 | %51,8 | %87,0 | 5.958 |
| Hürriyet Mahallesi | CHP | %61,9 | %25,0 | %92,3 | 2.840 |
| Kazımiye Mahallesi | CHP | %57,3 | %30,6 | %88,1 | 7.025 |
| Kemalettin Mahallesi | AK Parti | %34,5 | %49,3 | %88,7 | 9.859 |
| Maksutlu Mahallesi | AK Parti | %43,2 | %47,7 | %98,9 | 92 |
| Muhittin Mahallesi | CHP | %55,6 | %30,8 | %89,6 | 25.853 |
| Nusratiye Mahallesi | AK Parti | %31,4 | %54,8 | %89,8 | 11.306 |
| Önerler Mahallesi | CHP | %63,7 | %25,2 | %93,6 | 1.568 |
| Reşadiye Mahallesi | CHP | %48,7 | %35,4 | %89,8 | 23.280 |
| Rumeli Mahallesi | CHP | %48,3 | %35,4 | %88,2 | 3.885 |
| Sarılar Mahallesi | CHP | %79,2 | %14,3 | %97,9 | 476 |
| Seymen Mahallesi | CHP | %47,7 | %36,3 | %92,1 | 802 |
| Silahtarağa Mahallesi | AK Parti | %7,4 | %82,4 | %91,9 | 1.732 |
| Şahpaz Mahallesi | CHP | %47,4 | %30,7 | %95,5 | 377 |
| Şeyhsinan Mahallesi | CHP | %55,7 | %29,4 | %90,3 | 24.317 |
| Türkgücü Mahallesi | CHP | %73,7 | %16,8 | %90,1 | 871 |
| Yenice Mahallesi | CHP | %51,4 | %33,0 | %86,4 | 1.279 |
| Zafer Mahallesi | CHP | %61,7 | %26,7 | %91,0 | 3.953 |
İlgili sonuçlar