Çorlu 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Çorlu sonuçlarında CHP %51,2 ile birinci, AK Parti %34,9 ile ikinci; fark 16,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%26,4) 24,8 puan üstünde. 26 mahalle ve köy arasından 19'unda CHP önde. CHP en güçlü Sarılar Mahallesi (%75,7); AK Parti en güçlü Silahtarağa Mahallesi (%81,9). Katılım %89,7 (Türkiye %89,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çorlu 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Çorlu, Tekirdağ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çorlu | Tekirdağ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 70.103 | %51,2 | %44,5 | %26,4 | +24,8 |
| AK Parti | 47.859 | %34,9 | %34,5 | %43,1 | −8,2 |
| MHP | 12.837 | %9,4 | %15,9 | %17,7 | −8,4 |
| HDP | 2.974 | %2,2 | %1,6 | %2,0 | +0,2 |
| BBP | 1.119 | %0,8 | %1,0 | %1,4 | −0,6 |
| DSP | 736 | %0,5 | %0,6 | %0,4 | +0,1 |
| Saadet | 607 | %0,4 | %0,7 | %2,8 | −2,4 |
| İp | 360 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| Millet | 195 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| BTP | 160 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
Çorlu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 522 | 159.988 | 143.471 | %89,7 | 136.950 | 6.521 |
Çorlu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alipaşa Mahallesi | CHP | %59,6 | %27,6 | %90,6 | 5.464 |
| Cemaliye Mahallesi | AK Parti | %37,2 | %48,7 | %88,0 | 5.476 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %33,4 | %48,1 | %88,9 | 342 |
| Çobançeşme Mahallesi | CHP | %55,5 | %29,2 | %90,6 | 6.299 |
| Deregündüzlü Mahallesi | CHP | %50,9 | %33,3 | %96,7 | 61 |
| Esentepe Mahallesi | CHP | %65,7 | %21,1 | %89,3 | 8.040 |
| Hatip Mahallesi | CHP | %47,1 | %36,7 | %90,1 | 1.935 |
| Havuzlar Mahallesi | CHP | %52,2 | %30,5 | %90,2 | 6.898 |
| Hıdırağa Mahallesi | AK Parti | %35,3 | %52,1 | %87,0 | 5.958 |
| Hürriyet Mahallesi | CHP | %61,7 | %24,5 | %92,3 | 2.840 |
| Kazımiye Mahallesi | CHP | %57,5 | %29,6 | %88,0 | 7.025 |
| Kemalettin Mahallesi | AK Parti | %35,3 | %49,6 | %88,6 | 9.859 |
| Maksutlu Mahallesi | AK Parti | %42,0 | %48,9 | %98,9 | 92 |
| Muhittin Mahallesi | CHP | %56,3 | %30,1 | %89,5 | 25.853 |
| Nusratiye Mahallesi | AK Parti | %31,7 | %54,5 | %89,9 | 11.306 |
| Önerler Mahallesi | CHP | %63,3 | %25,3 | %93,6 | 1.568 |
| Reşadiye Mahallesi | CHP | %50,6 | %35,7 | %89,7 | 23.280 |
| Rumeli Mahallesi | CHP | %50,0 | %35,5 | %88,2 | 3.885 |
| Sarılar Mahallesi | CHP | %75,7 | %14,7 | %97,9 | 476 |
| Seymen Mahallesi | CHP | %50,1 | %37,2 | %91,4 | 802 |
| Silahtarağa Mahallesi | AK Parti | %8,4 | %81,9 | %91,8 | 1.732 |
| Şahpaz Mahallesi | CHP | %54,5 | %28,4 | %95,5 | 377 |
| Şeyhsinan Mahallesi | CHP | %56,7 | %29,1 | %90,3 | 24.317 |
| Türkgücü Mahallesi | CHP | %73,9 | %17,8 | %90,0 | 871 |
| Yenice Mahallesi | CHP | %51,6 | %32,2 | %86,6 | 1.279 |
| Zafer Mahallesi | CHP | %61,8 | %26,3 | %90,9 | 3.953 |
İlgili sonuçlar