Hayrabolu 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Hayrabolu sonuçlarında CHP %37,3 ile birinci, MHP %31,2 ile ikinci; fark 6,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%26,4) 10,9 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %31,2 (+13,5 puan). 52 mahalle ve köy arasından 31'inde CHP önde. CHP en güçlü Küçükkarakarlı Mahallesi (%75,3); MHP en güçlü Danişment Mahallesi (%55,5). Katılım %93,1 (Türkiye %89,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Hayrabolu 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Hayrabolu, Tekirdağ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Hayrabolu | Tekirdağ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 8.695 | %37,3 | %44,5 | %26,4 | +10,9 |
| MHP | 7.279 | %31,2 | %15,9 | %17,7 | +13,5 |
| AK Parti | 7.030 | %30,2 | %34,5 | %43,1 | −13,0 |
| DP | 170 | %0,7 | %0,8 | %0,8 | −0,0 |
| Saadet | 88 | %0,4 | %0,7 | %2,8 | −2,5 |
| BTP | 36 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| BBP | 14 | %0,1 | %1,0 | %1,4 | −1,4 |
Hayrabolu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 110 | 26.057 | 24.270 | %93,1 | 23.312 | 958 |
Hayrabolu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ataköy Mahallesi | MHP | %37,5 | %38,6 | %95,9 | 195 |
| Avluobası Mahallesi | CHP | %56,3 | %25,4 | %88,5 | 148 |
| Aydınevler Mahallesi | AK Parti | %23,3 | %18,9 | %93,8 | 3.894 |
| Aydınlar Mahallesi | MHP | %25,6 | %42,6 | %90,7 | 364 |
| Bayramşah Mahallesi | AK Parti | %13,6 | %20,5 | %96,7 | 91 |
| Buzağcı Mahallesi | CHP | %46,0 | %19,4 | %99,3 | 148 |
| Büyükkarakarlı Mahallesi | CHP | %40,2 | %27,8 | %94,5 | 475 |
| Cambazdere Mahallesi | CHP | %61,6 | %23,8 | %96,0 | 200 |
| Canhıdır Mahallesi | AK Parti | %29,0 | %30,0 | %94,4 | 107 |
| Çene Mahallesi | CHP | %53,0 | %20,7 | %94,8 | 328 |
| Çerkezmüsellim Mahallesi | MHP | %38,7 | %46,8 | %93,3 | 2.150 |
| Çıkrıkçı Mahallesi | CHP | %42,5 | %37,1 | %93,2 | 307 |
| Dambaslar Mahallesi | CHP | %40,4 | %32,5 | %94,9 | 297 |
| Danişment Mahallesi | MHP | %33,9 | %55,5 | %97,9 | 326 |
| Delibedir Mahallesi | MHP | %32,9 | %40,7 | %97,8 | 178 |
| Duğcalı Mahallesi | CHP | %54,5 | %22,7 | %90,6 | 53 |
| Emiryakup Mahallesi | AK Parti | %22,7 | %36,9 | %98,5 | 269 |
| Fahrioğlu Mahallesi | CHP | %50,0 | %13,0 | %90,0 | 60 |
| Hacıllı Mahallesi | AK Parti | %24,2 | %24,2 | %103,0 | 33 |
| Hasköy Mahallesi | CHP | %38,9 | %26,5 | %95,5 | 247 |
| Hedeyli Mahallesi | CHP | %51,7 | %34,2 | %96,1 | 284 |
| Hisar Mahallesi | CHP | %39,3 | %30,3 | %90,1 | 2.474 |
| İlyas Mahallesi | CHP | %38,3 | %33,9 | %89,5 | 4.700 |
| İsmailli Mahallesi | CHP | %34,8 | %30,4 | %103,0 | 67 |
| Kabahöyük Mahallesi | CHP | %45,7 | %43,2 | %95,7 | 346 |
| Kadriye Mahallesi | CHP | %44,0 | %40,8 | %94,1 | 321 |
| Kahya Mahallesi | AK Parti | %32,2 | %27,0 | %91,5 | 1.837 |
| Kandamış Mahallesi | CHP | %51,0 | %14,6 | %95,2 | 168 |
| Karababa Mahallesi | MHP | %27,0 | %38,5 | %100,0 | 156 |
| Karabürçek Mahallesi | MHP | %28,4 | %52,2 | %97,9 | 140 |
| Karakavak Mahallesi | CHP | %51,2 | %28,2 | %95,1 | 226 |
| Karayahşi Mahallesi | CHP | %52,0 | %25,7 | %92,0 | 176 |
| Kemallar Mahallesi | AK Parti | %19,1 | %38,3 | %98,2 | 167 |
| Kılıçlar Mahallesi | CHP | %72,6 | %13,3 | %100,0 | 139 |
| Kurtdere Mahallesi | CHP | %48,3 | %14,5 | %100,7 | 148 |
| Kutlugün Mahallesi | MHP | %36,8 | %53,6 | %97,7 | 260 |
| Küçükkarakarlı Mahallesi | CHP | %75,3 | %11,2 | %90,9 | 99 |
| Lahana Mahallesi | MHP | %38,8 | %44,0 | %89,9 | 773 |
| Muzruplu Mahallesi | AK Parti | %1,0 | %2,0 | %97,1 | 104 |
| Örey Mahallesi | CHP | %45,2 | %29,0 | %99,2 | 127 |
| Övenler Mahallesi | MHP | %34,6 | %49,6 | %99,3 | 139 |
| Parmaksız Mahallesi | AK Parti | %36,6 | %11,3 | %96,3 | 82 |
| Soylu Mahallesi | MHP | %34,9 | %45,8 | %95,4 | 478 |
| Subaşı Mahallesi | CHP | %38,7 | %30,7 | %97,5 | 362 |
| Susuzmüsellim Mahallesi | CHP | %52,7 | %28,9 | %92,7 | 218 |
| Şalgamlı Mahallesi | CHP | %52,6 | %17,7 | %96,8 | 1.111 |
| Tatarlı Mahallesi | CHP | %44,1 | %35,9 | %91,8 | 257 |
| Temrezli Mahallesi | CHP | %40,2 | %40,2 | %97,6 | 252 |
| Umurbey Mahallesi | CHP | %50,3 | %33,3 | %94,9 | 175 |
| Umurçu Mahallesi | AK Parti | %12,6 | %27,0 | %100,9 | 111 |
| Yörgüç Mahallesi | CHP | %44,6 | %25,1 | %97,8 | 184 |
| Yörükler Mahallesi | CHP | %49,5 | %21,1 | %89,6 | 106 |
İlgili sonuçlar