Süleymanpaşa 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Süleymanpaşa sonuçlarında CHP %40,2 ile birinci, AK Parti %33,0 ile ikinci; fark 7,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%26,4) 13,8 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %23,3 (+5,6 puan). 73 mahalle ve köy arasından 38'inde CHP önde. CHP en güçlü Kılavuzlu Mahallesi (%91,9); AK Parti en güçlü Yuva Mahallesi (%72,3). Katılım %89,9 (Türkiye %89,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Süleymanpaşa 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Süleymanpaşa, Tekirdağ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Süleymanpaşa | Tekirdağ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 46.294 | %40,2 | %44,5 | %26,4 | +13,8 |
| AK Parti | 37.982 | %33,0 | %34,5 | %43,1 | −10,1 |
| MHP | 26.804 | %23,3 | %15,9 | %17,7 | +5,6 |
| HDP | 1.117 | %1,0 | %1,6 | %2,0 | −1,0 |
| BBP | 1.103 | %1,0 | %1,0 | %1,4 | −0,5 |
| Saadet | 765 | %0,7 | %0,7 | %2,8 | −2,2 |
| DP | 474 | %0,4 | %0,8 | %0,8 | −0,3 |
| İp | 208 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| BTP | 143 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Millet | 95 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| DYP | 82 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Süleymanpaşa seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 463 | 133.078 | 119.696 | %89,9 | 115.067 | 4.629 |
Süleymanpaşa mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| 100. Yıl Mahallesi | CHP | %45,5 | %26,5 | %90,6 | 20.993 |
| Ahmedikli Mahallesi | AK Parti | %22,7 | %38,3 | %100,6 | 157 |
| Ahmetçe Mahallesi | AK Parti | %23,9 | %53,5 | %105,7 | 70 |
| Akçahalil Mahallesi | MHP | %34,2 | %27,6 | %97,5 | 157 |
| Altınova Mahallesi | CHP | %35,4 | %34,0 | %87,3 | 7.743 |
| Araphacı Mahallesi | AK Parti | %24,3 | %51,4 | %100,0 | 116 |
| Aşağıkılıçlı Mahallesi | AK Parti | %2,7 | %65,8 | %100,0 | 79 |
| Avşar Mahallesi | MHP | %36,7 | %20,0 | %103,4 | 29 |
| Aydoğdu Mahallesi | AK Parti | %28,5 | %48,3 | %89,0 | 9.099 |
| Bahçelievler Mahallesi | CHP | %46,6 | %25,7 | %86,9 | 1.179 |
| Banarlı Mahallesi | AK Parti | %32,4 | %48,3 | %94,2 | 795 |
| Barbaros Mahallesi | CHP | %39,0 | %33,7 | %85,9 | 3.952 |
| Bıyıkali Mahallesi | AK Parti | %13,5 | %62,5 | %94,2 | 643 |
| Çanakçı Mahallesi | AK Parti | %37,4 | %41,7 | %97,5 | 122 |
| Çınarlı Mahallesi | AK Parti | %27,8 | %44,1 | %92,8 | 15.290 |
| Dedecik Mahallesi | AK Parti | %31,4 | %35,2 | %97,6 | 296 |
| Değirmenaltı Mahallesi | CHP | %63,4 | %19,4 | %87,5 | 1.192 |
| Demirli Mahallesi | CHP | %51,8 | %33,3 | %93,5 | 124 |
| Doğrukaracamurat Mahallesi | CHP | %33,6 | %32,8 | %100,8 | 131 |
| Ertuğrul Mahallesi | CHP | %52,0 | %22,4 | %86,2 | 2.885 |
| Evciler Mahallesi | CHP | %55,5 | %28,6 | %99,2 | 120 |
| Ferhadanlı Mahallesi | CHP | %48,8 | %15,0 | %95,6 | 905 |
| Gazioğlu Mahallesi | CHP | %62,1 | %14,1 | %97,0 | 270 |
| Generli Mahallesi | CHP | %60,2 | %15,8 | %99,3 | 134 |
| Gündüzlü Mahallesi | AK Parti | %24,4 | %37,7 | %82,2 | 1.147 |
| Güveçli Mahallesi | AK Parti | %26,3 | %53,8 | %101,3 | 80 |
| Hacıköy Mahallesi | AK Parti | %11,7 | %71,3 | %99,0 | 196 |
| Husunlu Mahallesi | AK Parti | %30,1 | %46,2 | %94,5 | 289 |
| Hürriyet Mahallesi | CHP | %53,7 | %21,9 | %90,0 | 15.004 |
| Işıklar Mahallesi | CHP | %58,0 | %16,1 | %95,0 | 300 |
| İnecik Mahallesi | CHP | %44,5 | %20,6 | %92,6 | 685 |
| İstiklal Mahallesi | CHP | %37,6 | %33,8 | %88,7 | 12.397 |
| Karabezirgan Mahallesi | CHP | %40,6 | %37,1 | %93,8 | 161 |
| Karacakılavuz Mahallesi | AK Parti | %38,3 | %48,3 | %95,2 | 2.477 |
| Karaçalı Mahallesi | MHP | %17,6 | %31,8 | %98,9 | 87 |
| Karadeniz Mahallesi | AK Parti | %26,4 | %54,3 | %89,2 | 2.361 |
| Karaevli Mahallesi | CHP | %57,5 | %17,9 | %83,8 | 266 |
| Karahalil Mahallesi | MHP | %26,5 | %29,2 | %101,7 | 115 |
| Karahisarlı Mahallesi | MHP | %7,0 | %29,6 | %98,5 | 196 |
| Karansıllı Mahallesi | CHP | %43,6 | %14,5 | %90,3 | 62 |
| Kaşıkçı Mahallesi | CHP | %61,1 | %16,2 | %95,1 | 473 |
| Kayı Mahallesi | CHP | %44,6 | %28,5 | %87,3 | 229 |
| Kazandere Mahallesi | CHP | %56,2 | %6,9 | %97,2 | 254 |
| Kılavuzlu Mahallesi | CHP | %91,9 | %3,1 | %91,8 | 182 |
| Kınıklar Mahallesi | AK Parti | %30,4 | %37,0 | %95,0 | 100 |
| Köseilyas Mahallesi | CHP | %61,5 | %12,8 | %92,7 | 259 |
| Kumbağ Mahallesi | CHP | %46,0 | %28,1 | %85,2 | 1.657 |
| Mahramlı Mahallesi | MHP | %37,0 | %16,0 | %103,1 | 98 |
| Naipköy Mahallesi | CHP | %44,2 | %19,1 | %92,1 | 484 |
| Namık Kemal Mahallesi | CHP | %63,8 | %16,0 | %89,3 | 384 |
| Nusratfakı Mahallesi | CHP | %38,2 | %28,9 | %91,7 | 84 |
| Nusratlı Mahallesi | AK Parti | %30,1 | %38,9 | %99,5 | 203 |
| Oğuzlu Mahallesi | AK Parti | %14,1 | %44,6 | %98,9 | 95 |
| Ormanlı Mahallesi | CHP | %68,8 | %3,9 | %90,1 | 162 |
| Ortaca Mahallesi | AK Parti | %37,5 | %38,2 | %91,4 | 302 |
| Ortacami Mahallesi | CHP | %44,0 | %29,4 | %88,9 | 10.370 |
| Oruçbeyli Mahallesi | CHP | %44,7 | %14,0 | %98,3 | 118 |
| Osmanlı Mahallesi | AK Parti | %31,7 | %42,7 | %96,6 | 322 |
| Otmanlı Mahallesi | CHP | %57,0 | %28,0 | %95,7 | 117 |
| Selçuk Mahallesi | CHP | %61,7 | %29,6 | %95,9 | 344 |
| Semetli Mahallesi | CHP | %64,9 | %19,6 | %91,8 | 244 |
| Seymenli Mahallesi | AK Parti | %16,4 | %58,8 | %99,4 | 175 |
| Taşumurca Mahallesi | MHP | %25,0 | %25,0 | %102,4 | 82 |
| Tatarlı Mahallesi | CHP | %54,1 | %28,4 | %96,4 | 83 |
| Yağcı Mahallesi | AK Parti | %29,8 | %57,6 | %95,3 | 508 |
| Yavuz Mahallesi | CHP | %43,5 | %26,9 | %87,2 | 6.886 |
| Yayabaşı Mahallesi | MHP | %22,0 | %25,6 | %101,2 | 84 |
| Yazır Mahallesi | CHP | %46,5 | %28,3 | %95,6 | 135 |
| Yenice Mahallesi | CHP | %47,5 | %25,2 | %96,0 | 303 |
| Yeniköy Mahallesi | AK Parti | %26,7 | %56,0 | %98,8 | 80 |
| Yukarıkılıçlı Mahallesi | MHP | %23,1 | %31,2 | %93,8 | 192 |
| Yuva Mahallesi | AK Parti | %1,5 | %72,3 | %101,6 | 64 |
| Zafer Mahallesi | AK Parti | %33,2 | %41,0 | %88,0 | 5.701 |
İlgili sonuçlar