Saray 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Saray sonuçlarında CHP %37,7 ile birinci, MHP %30,2 ile ikinci; fark 7,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%26,4) 11,2 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %30,2 (+12,4 puan). 25 mahalle ve köy arasından 18'inde CHP önde. CHP en güçlü Güngörmez Mahallesi (%66,6); MHP en güçlü Demirler Mahallesi (%75,0). Katılım %92,9 (Türkiye %89,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Saray 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Saray, Tekirdağ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Saray | Tekirdağ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 11.988 | %37,7 | %44,5 | %26,4 | +11,2 |
| MHP | 9.602 | %30,2 | %15,9 | %17,7 | +12,4 |
| AK Parti | 9.035 | %28,4 | %34,5 | %43,1 | −14,8 |
| DP | 808 | %2,5 | %0,8 | %0,8 | +1,8 |
| Saadet | 248 | %0,8 | %0,7 | %2,8 | −2,1 |
| İp | 91 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| BBP | 41 | %0,1 | %1,0 | %1,4 | −1,3 |
| BTP | 27 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
Saray seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 127 | 35.832 | 33.272 | %92,9 | 31.840 | 1.432 |
Saray mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ayaspaşa Mahallesi | CHP | %37,4 | %31,1 | %91,4 | 6.730 |
| Ayvacık Mahallesi | CHP | %46,0 | %33,5 | %90,7 | 312 |
| Bahçedere Mahallesi | CHP | %40,7 | %34,9 | %100,0 | 88 |
| Bahçeköy Mahallesi | CHP | %38,2 | %36,8 | %96,0 | 398 |
| Beyazköy Mahallesi | CHP | %47,3 | %29,4 | %91,5 | 1.289 |
| Büyükyoncalı Merkez Mahallesi | AK Parti | %27,5 | %25,1 | %91,7 | 7.144 |
| Çayla Mahallesi | CHP | %48,8 | %28,5 | %97,5 | 397 |
| Çukuryurt Mahallesi | CHP | %55,3 | %24,3 | %96,2 | 1.484 |
| Demirler Mahallesi | MHP | %17,3 | %75,0 | %96,4 | 168 |
| Edirköy Mahallesi | MHP | %43,7 | %44,4 | %94,1 | 340 |
| Göçerler Mahallesi | CHP | %64,9 | %13,4 | %96,3 | 708 |
| Güngörmez Mahallesi | CHP | %66,6 | %19,5 | %96,6 | 1.068 |
| Kadıköy Mahallesi | CHP | %57,6 | %31,4 | %93,3 | 298 |
| Karabürçek Mahallesi | MHP | %31,9 | %55,8 | %93,6 | 157 |
| Kavacık Mahallesi | CHP | %36,8 | %30,1 | %93,9 | 181 |
| Kemalpaşa Mahallesi | CHP | %35,8 | %34,0 | %91,3 | 4.778 |
| Kurtdere Mahallesi | MHP | %29,0 | %52,6 | %94,6 | 522 |
| Küçükyoncalı Mahallesi | CHP | %47,2 | %36,0 | %94,5 | 1.515 |
| Osmanlı Mahallesi | CHP | %42,0 | %32,7 | %95,1 | 226 |
| Pazarcık Mahallesi | CHP | %36,5 | %23,8 | %93,7 | 2.172 |
| Sefaalan Mahallesi | AK Parti | %23,1 | %36,0 | %96,8 | 951 |
| Sinanlı Mahallesi | CHP | %45,2 | %30,1 | %97,7 | 176 |
| Sofular Mahallesi | CHP | %54,8 | %20,2 | %91,9 | 236 |
| Yeni Mahallesi | MHP | %32,9 | %33,4 | %92,9 | 4.151 |
| Yuvalı Mahallesi | CHP | %32,0 | %29,4 | %96,8 | 343 |
İlgili sonuçlar