Oğuzlar 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Oğuzlar sonuçlarında AK Parti %57,8 ile birinci, CHP %28,0 ile ikinci; fark 29,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,4) 14,4 puan üstünde. 13 mahalle ve köy arasından 10'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Şaphane Köyü (%88,3); CHP en güçlü Birtatlı Mahallesi (%49,1). Katılım %94,9 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Oğuzlar 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Oğuzlar, Çorum, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Oğuzlar | Çorum | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.615 | %57,8 | %53,5 | %43,4 | +14,4 |
| CHP | 1.267 | %28,0 | %24,6 | %25,6 | +2,4 |
| MHP | 446 | %9,9 | %17,0 | %17,6 | −7,7 |
| Saadet | 92 | %2,0 | %2,0 | %2,8 | −0,8 |
| BBP | 55 | %1,2 | %1,3 | %1,6 | −0,3 |
| İp | 24 | %0,5 | %0,2 | %0,3 | +0,3 |
| HDP | 13 | %0,3 | %0,4 | %2,0 | −1,7 |
| BTP | 12 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
Oğuzlar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 23 | 4.973 | 4.719 | %94,9 | 4.524 | 195 |
Oğuzlar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağaççamı Köyü | AK Parti | %75,6 | %9,0 | %90,2 | 500 |
| Asarçay Mahallesi | AK Parti | %61,9 | %33,3 | %97,8 | 91 |
| Birtatlı Mahallesi | CHP | %37,4 | %49,1 | %96,2 | 448 |
| Cevizli Köyü | AK Parti | %85,9 | %5,4 | %90,0 | 509 |
| Çarşı Mahallesi | AK Parti | %46,4 | %32,9 | %93,5 | 385 |
| Çeşme Mahallesi | CHP | %36,6 | %48,9 | %95,3 | 492 |
| Derinöz Köyü | AK Parti | %82,5 | %3,5 | %97,5 | 448 |
| Erenler Köyü | AK Parti | %72,9 | %8,4 | %94,0 | 116 |
| Gölbaşı Mahallesi | CHP | %37,8 | %47,3 | %95,1 | 803 |
| Karadonlu Mahallesi | AK Parti | %40,7 | %38,1 | %95,8 | 360 |
| Kayı Köyü | AK Parti | %65,8 | %20,6 | %98,6 | 421 |
| Kızılcapelit Mahallesi | AK Parti | %54,5 | %36,4 | %96,9 | 159 |
| Şaphane Köyü | AK Parti | %88,3 | %4,8 | %98,3 | 241 |
İlgili sonuçlar