Sungurlu 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Sungurlu sonuçlarında AK Parti %52,7 ile birinci, MHP %30,7 ile ikinci; fark 22,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,4) 9,4 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %30,7 (+13,1 puan). 120 mahalle ve köy arasından 92'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Balkaya Köyü (%93,4); MHP en güçlü Mehmetaliçiftliği Köyü (%57,1). Katılım %90,2 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sungurlu 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Sungurlu, Çorum, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Sungurlu | Çorum | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 17.958 | %52,7 | %53,5 | %43,4 | +9,4 |
| MHP | 10.444 | %30,7 | %17,0 | %17,6 | +13,1 |
| CHP | 3.936 | %11,6 | %24,6 | %25,6 | −14,0 |
| BBP | 562 | %1,7 | %1,3 | %1,6 | +0,1 |
| Saadet | 528 | %1,6 | %2,0 | %2,8 | −1,2 |
| DP | 289 | %0,8 | %0,4 | %0,7 | +0,1 |
| İp | 95 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | +0,0 |
| HAK-PAR | 90 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| HDP | 81 | %0,2 | %0,4 | %2,0 | −1,8 |
| BTP | 61 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
Sungurlu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 199 | 38.966 | 35.134 | %90,2 | 34.044 | 1.090 |
Sungurlu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçakoyunlu Köyü | AK Parti | %41,7 | %19,4 | %87,8 | 41 |
| Akçalı Köyü | AK Parti | %55,4 | %9,5 | %96,1 | 77 |
| Akçay Mahallesi | AK Parti | %54,0 | %36,8 | %89,8 | 2.927 |
| Akdere Köyü | AK Parti | %68,7 | %21,6 | %94,5 | 145 |
| Akpınar Köyü | CHP | %1,6 | %13,1 | %92,0 | 137 |
| Alembeyli Köyü | AK Parti | %35,2 | %19,3 | %97,9 | 187 |
| Arabaçayı Köyü | AK Parti | %52,1 | %42,0 | %96,1 | 127 |
| Arıcı Köyü | AK Parti | %75,3 | %12,1 | %95,7 | 185 |
| Arifegazili Köyü | AK Parti | %75,7 | %13,9 | %91,5 | 1.198 |
| Asayiş Köyü | AK Parti | %56,3 | %37,5 | %94,1 | 17 |
| Aşağıbeşpınar Köyü | AK Parti | %42,9 | %42,9 | %107,1 | 14 |
| Aşağıfındıklı Köyü | AK Parti | %87,1 | %11,4 | %95,5 | 773 |
| Ayağıbüyük Köyü | AK Parti | %59,5 | %28,8 | %93,8 | 128 |
| Aydoğan Köyü | CHP | %3,6 | %25,0 | %90,3 | 31 |
| Bağcılı Köyü | AK Parti | %67,3 | %16,3 | %104,3 | 47 |
| Bağdatlı Köyü | CHP | %1,0 | %36,6 | %93,2 | 118 |
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %50,9 | %33,7 | %88,7 | 3.541 |
| Bahşılı Köyü | AK Parti | %74,7 | %22,2 | %101,0 | 98 |
| Balkaya Köyü | AK Parti | %93,4 | %4,2 | %97,4 | 266 |
| Başpınar Mahallesi | AK Parti | %36,0 | %30,8 | %89,8 | 716 |
| Beşdam Köyü | AK Parti | %66,2 | %25,0 | %101,3 | 77 |
| Beşkız Köyü | AK Parti | %78,6 | %12,0 | %92,2 | 421 |
| Beylice Köyü | CHP | %0,0 | %8,5 | %93,3 | 90 |
| Beyyurdu Köyü | CHP | %3,6 | %10,7 | %93,4 | 91 |
| Boztepe Köyü | AK Parti | %75,0 | %15,9 | %97,8 | 46 |
| Bozyayla Köyü | AK Parti | %55,8 | %33,6 | %100,9 | 117 |
| Bunalan Köyü | AK Parti | %56,3 | %39,7 | %98,5 | 132 |
| Büyükbolat Köyü | AK Parti | %71,1 | %11,1 | %92,1 | 165 |
| Büyükincesu Köyü | AK Parti | %67,1 | %26,8 | %92,7 | 192 |
| Cevheri Köyü | AK Parti | %55,3 | %34,1 | %95,9 | 146 |
| Çamoluk Köyü | AK Parti | %71,7 | %20,0 | %95,2 | 63 |
| Çavuşçu Köyü | AK Parti | %56,8 | %23,3 | %96,2 | 184 |
| Çavuşköy | CHP | %8,3 | %2,2 | %94,1 | 253 |
| Çayan Köyü | CHP | %32,2 | %15,4 | %86,4 | 169 |
| Çayyaka Köyü | AK Parti | %47,9 | %27,9 | %92,3 | 155 |
| Çiçekli Köyü | AK Parti | %75,1 | %15,0 | %93,3 | 194 |
| Çiçeklikeller Köyü | AK Parti | %41,4 | %16,4 | %94,3 | 123 |
| Çiftlikköy | CHP | %28,1 | %17,5 | %100,0 | 61 |
| Çingiller Köyü | AK Parti | %72,2 | %22,5 | %93,5 | 168 |
| Çukurlu Köyü | CHP | %24,2 | %3,0 | %82,9 | 41 |
| Çulhalı Köyü | AK Parti | %68,4 | %23,5 | %84,6 | 117 |
| Dayıncık Köyü | AK Parti | %41,4 | %37,9 | %100,0 | 29 |
| Demirşeyh Köyü | AK Parti | %60,6 | %24,8 | %87,1 | 714 |
| Denizli Köyü | AK Parti | %60,6 | %27,3 | %91,7 | 36 |
| Derekışla Köyü | AK Parti | %61,4 | %21,6 | %100,0 | 88 |
| Dertli Köyü | CHP | %9,7 | %16,1 | %100,0 | 31 |
| Ekmekçi Köyü | AK Parti | %77,1 | %15,4 | %92,4 | 275 |
| Eşme Köyü | AK Parti | %73,4 | %18,7 | %87,6 | 499 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %46,9 | %39,3 | %85,4 | 3.831 |
| Fevzi Paşa Mahallesi | MHP | %26,0 | %40,2 | %90,5 | 476 |
| Gafurlu Köyü | AK Parti | %92,9 | %3,6 | %107,4 | 27 |
| Gökçam Köyü | CHP | %0,0 | %3,2 | %89,6 | 106 |
| Gökçeköy | AK Parti | %86,1 | %11,1 | %90,0 | 40 |
| Göller Köyü | AK Parti | %70,8 | %22,9 | %98,0 | 49 |
| Gürpınar Mahallesi | MHP | %16,2 | %42,5 | %89,8 | 1.017 |
| Güvendik Köyü | AK Parti | %63,4 | %28,6 | %95,8 | 119 |
| Hacettepe Mahallesi | AK Parti | %52,6 | %40,5 | %89,2 | 2.683 |
| Hacıosman Köyü | AK Parti | %66,0 | %23,6 | %98,1 | 315 |
| Hilalli Köyü | AK Parti | %59,6 | %34,0 | %78,3 | 60 |
| İkizli Köyü | AK Parti | %61,1 | %22,7 | %91,4 | 243 |
| İmirli Köyü | AK Parti | %60,4 | %32,1 | %100,0 | 113 |
| İnegazili Köyü | AK Parti | %45,7 | %8,6 | %87,5 | 272 |
| İsmetpaşa Mahallesi | AK Parti | %54,1 | %38,3 | %88,6 | 700 |
| Kaledere Köyü | AK Parti | %44,3 | %37,9 | %95,1 | 570 |
| Kalenderoğlu Köyü | AK Parti | %61,9 | %33,3 | %77,8 | 27 |
| Kamışlı Köyü | CHP | %7,9 | %2,6 | %97,5 | 40 |
| Karacabey Köyü | AK Parti | %84,6 | %15,4 | %81,3 | 16 |
| Karaçay Köyü | AK Parti | %72,7 | %24,2 | %87,2 | 117 |
| Karakaya Köyü | CHP | %2,3 | %11,6 | %94,9 | 138 |
| Karakocalı Köyü | AK Parti | %89,7 | %7,7 | %93,6 | 218 |
| Karaoğlu Köyü | AK Parti | %58,9 | %35,6 | %81,3 | 112 |
| Kavşut Köyü | AK Parti | %63,1 | %29,6 | %91,1 | 495 |
| Kemalli Köyü | AK Parti | %56,1 | %21,4 | %95,7 | 347 |
| Kertme Köyü | AK Parti | %44,3 | %27,1 | %86,4 | 81 |
| Kırankışla Köyü | AK Parti | %57,9 | %31,6 | %95,0 | 121 |
| Kışlaköy | AK Parti | %59,4 | %26,1 | %93,2 | 74 |
| Körkü Köyü | CHP | %1,3 | %4,0 | %100,0 | 75 |
| Kula Köyü | AK Parti | %59,6 | %30,1 | %94,9 | 156 |
| Kurbağlı Köyü | AK Parti | %75,0 | %16,3 | %101,1 | 93 |
| Kuşçalı Köyü | AK Parti | %66,5 | %23,8 | %92,0 | 201 |
| Kuzucak Köyü | AK Parti | %68,4 | %17,5 | %93,7 | 63 |
| Küçükbolat Köyü | AK Parti | %49,7 | %37,7 | %96,0 | 177 |
| Küçükincesu Köyü | AK Parti | %81,6 | %16,5 | %97,4 | 114 |
| Mahmatlı Köyü | CHP | %10,3 | %10,3 | %89,2 | 65 |
| Mehmetaliçiftliği Köyü | MHP | %42,9 | %57,1 | %48,3 | 29 |
| Mehmetbeyli Köyü | AK Parti | %58,6 | %32,0 | %89,1 | 147 |
| Muratkolu Köyü | AK Parti | %67,8 | %19,5 | %92,9 | 98 |
| Oğlaközü Köyü | CHP | %4,7 | %14,1 | %97,8 | 89 |
| Ortakışla Köyü | AK Parti | %76,6 | %19,1 | %93,3 | 104 |
| Ortaköy | AK Parti | %80,0 | %17,5 | %100,8 | 127 |
| Oyaca Köyü | CHP | %8,5 | %12,8 | %88,7 | 53 |
| Örnekevler Mahallesi | AK Parti | %62,2 | %29,4 | %88,7 | 1.160 |
| Salmanköy | AK Parti | %65,5 | %21,0 | %95,1 | 223 |
| Saraycık Köyü | AK Parti | %71,4 | %28,6 | %107,7 | 13 |
| Sarıcalar Köyü | AK Parti | %82,0 | %11,3 | %92,9 | 267 |
| Sarıkaya Köyü | AK Parti | %61,2 | %24,3 | %99,1 | 107 |
| Sunguroğlu Mahallesi | MHP | %38,3 | %43,7 | %85,7 | 3.031 |
| Şekerhacılı Köyü | CHP | %3,6 | %13,3 | %86,1 | 101 |
| Şekerpınar Mahallesi | MHP | %42,1 | %47,0 | %86,9 | 1.167 |
| Tatlı Köyü | AK Parti | %76,3 | %16,1 | %93,9 | 132 |
| Terzili Köyü | AK Parti | %82,0 | %9,8 | %101,7 | 60 |
| Tirkeş Köyü | AK Parti | %47,5 | %37,5 | %84,0 | 50 |
| Tokullu Köyü | AK Parti | %58,9 | %25,9 | %98,3 | 115 |
| Topuz Köyü | CHP | %2,3 | %31,8 | %92,0 | 50 |
| Tuğcu Köyü | AK Parti | %46,0 | %41,4 | %87,9 | 99 |
| Tuğlu Köyü | AK Parti | %53,5 | %35,8 | %92,9 | 280 |
| Turan Mahallesi | MHP | %34,7 | %43,4 | %88,7 | 497 |
| Turgutlu Köyü | AK Parti | %70,6 | %21,2 | %80,9 | 110 |
| Türkhacılarhanı Köyü | AK Parti | %91,8 | %4,8 | %98,1 | 215 |
| Üçoluk Köyü | MHP | %38,2 | %52,9 | %75,6 | 45 |
| Yarımsöğüt Köyü | AK Parti | %82,8 | %6,9 | %98,4 | 124 |
| Yenidoğan Mahallesi | MHP | %7,6 | %48,5 | %101,5 | 66 |
| Yenihacılarhanı Köyü | AK Parti | %81,8 | %18,2 | %100,0 | 11 |
| Yenihayat Mahallesi | AK Parti | %66,3 | %27,6 | %95,5 | 953 |
| Yeşilova Köyü | AK Parti | %66,7 | %16,7 | %81,8 | 66 |
| Yeşilyurt Köyü | AK Parti | %66,7 | %25,9 | %108,0 | 25 |
| Yirce Köyü | MHP | %42,6 | %55,7 | %81,6 | 76 |
| Yorgalı Köyü | AK Parti | %47,4 | %47,4 | %79,2 | 24 |
| Yörüklü Köyü | AK Parti | %56,9 | %31,1 | %87,4 | 420 |
| Yukarıbeşpınar Köyü | AK Parti | %76,9 | %7,7 | %87,1 | 31 |
İlgili sonuçlar