Kemaliye 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Kemaliye sonuçlarında AK Parti %58,6 ile birinci, MHP %38,5 ile ikinci; fark 20,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,4) 15,2 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %38,5 (+20,9 puan). 72 mahalle ve köy arasından 49'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Avcı Köyü (%100,0); MHP en güçlü Ağılköy (%100,0). Katılım %79,5 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kemaliye 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Kemaliye, Erzincan, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kemaliye | Erzincan | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.845 | %58,6 | %46,4 | %43,4 | +15,2 |
| MHP | 1.214 | %38,5 | %20,9 | %17,6 | +20,9 |
| Saadet | 49 | %1,6 | %2,7 | %2,8 | −1,2 |
| BBP | 22 | %0,7 | %1,2 | %1,6 | −0,9 |
| DP | 14 | %0,4 | %0,6 | %0,7 | −0,3 |
| HDP | 7 | %0,2 | %1,4 | %2,0 | −1,8 |
Kemaliye seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 73 | 4.061 | 3.229 | %79,5 | 3.151 | 78 |
Kemaliye mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adak Köyü | AK Parti | %81,1 | %16,2 | %78,0 | 50 |
| Ağılköy | MHP | %0,0 | %100,0 | %72,0 | 25 |
| Akçalı Köyü | AK Parti | %52,2 | %26,1 | %85,2 | 27 |
| Aksöğüt Köyü | AK Parti | %69,6 | %21,7 | %90,0 | 30 |
| Apçağa Köyü | AK Parti | %59,3 | %37,1 | %89,3 | 159 |
| Ariki Mahallesi | AK Parti | %54,2 | %40,3 | %75,8 | 99 |
| Armağan Köyü | MHP | %23,0 | %75,4 | %79,2 | 77 |
| Arslanoba Köyü | AK Parti | %80,0 | %20,0 | %83,3 | 12 |
| Aşağıumutlu Köyü | AK Parti | %87,3 | %6,3 | %86,7 | 75 |
| Avcı Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %76,7 | 30 |
| Bahçe Mahallesi | AK Parti | %57,1 | %42,9 | %75,0 | 56 |
| Balkırı Köyü | AK Parti | %65,0 | %35,0 | %95,2 | 21 |
| Başarı Köyü | AK Parti | %78,6 | %21,4 | %93,3 | 15 |
| Başbağlar Köyü | AK Parti | %86,4 | %13,6 | %44,0 | 50 |
| Başpınar Köyü | AK Parti | %82,4 | %17,6 | %61,4 | 57 |
| Boylu Köyü | AK Parti | %68,8 | %25,0 | %94,1 | 34 |
| Buğdaypınar Köyü | AK Parti | %84,3 | %10,0 | %76,6 | 94 |
| Çakırtaş Köyü | AK Parti | %83,1 | %15,3 | %92,2 | 64 |
| Çaldere Köyü | AK Parti | %50,0 | %50,0 | %69,0 | 29 |
| Çanakçı Köyü | AK Parti | %84,7 | %14,1 | %92,4 | 92 |
| Çatköy | AK Parti | %84,8 | %13,0 | %85,2 | 54 |
| Çitköy | AK Parti | %76,8 | %19,5 | %88,2 | 93 |
| Dallıca Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 9 |
| Demir Köyü | AK Parti | %53,3 | %40,0 | %93,8 | 32 |
| Dilli Köyü | MHP | %10,7 | %89,3 | %90,3 | 31 |
| Dolunay Köyü | MHP | %38,5 | %61,5 | %72,2 | 18 |
| Dörtyolağzı Mahallesi | AK Parti | %56,3 | %40,3 | %72,5 | 171 |
| Dutluca Köyü | AK Parti | %56,5 | %41,3 | %76,4 | 123 |
| Efeler Köyü | MHP | %5,6 | %94,4 | %54,5 | 33 |
| Ergü Köyü | AK Parti | %61,0 | %35,6 | %72,9 | 85 |
| Esence Köyü | MHP | %44,4 | %55,6 | %85,7 | 14 |
| Esertepe Köyü | AK Parti | %50,0 | %50,0 | %72,7 | 11 |
| Gençağa Mahallesi | AK Parti | %70,8 | %29,2 | %74,2 | 132 |
| Gözaydın Köyü | MHP | %37,5 | %62,5 | %69,6 | 56 |
| Güldibi Köyü | AK Parti | %46,2 | %38,5 | %108,3 | 12 |
| Gümüşçeşme Köyü | AK Parti | %90,4 | %9,6 | %91,2 | 57 |
| Günyolu Köyü | AK Parti | %72,7 | %27,3 | %84,6 | 13 |
| Hacı Yusuf Mahallesi | MHP | %46,8 | %50,0 | %69,2 | 143 |
| Halilağa Mahallesi | MHP | %43,1 | %52,3 | %71,7 | 184 |
| Harmankaya Köyü | AK Parti | %60,0 | %35,0 | %88,9 | 45 |
| İshakpaşa Mahallesi | AK Parti | %52,0 | %44,9 | %80,0 | 125 |
| Kabataş Köyü | MHP | %33,3 | %66,7 | %89,2 | 37 |
| Karakoçlu Köyü | MHP | %33,3 | %63,0 | %90,0 | 30 |
| Karapınar Köyü | AK Parti | %77,1 | %20,8 | %82,8 | 58 |
| Kavacık Köyü | AK Parti | %84,6 | %7,7 | %118,2 | 11 |
| Kekikpınarı Köyü | AK Parti | %51,3 | %43,6 | %72,2 | 54 |
| Kışlacık Köyü | MHP | %33,3 | %61,1 | %95,0 | 40 |
| Kocaçimen Köyü | AK Parti | %66,7 | %33,3 | %88,2 | 17 |
| Kozlupınar Köyü | MHP | %31,4 | %62,9 | %68,4 | 57 |
| Kuşak Köyü | AK Parti | %46,4 | %42,9 | %87,7 | 65 |
| Kutluca Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %92,3 | 13 |
| Naip Mahallesi | MHP | %45,1 | %53,3 | %78,6 | 159 |
| Ocak Köyü | MHP | %0,0 | %94,4 | %67,9 | 53 |
| Salihli Köyü | MHP | %42,9 | %57,1 | %87,5 | 24 |
| Sandık Köyü | AK Parti | %85,7 | %14,3 | %84,0 | 25 |
| Sandıkbağı Mahallesi | MHP | %48,1 | %50,0 | %78,3 | 138 |
| Sırakonak Köyü | MHP | %18,2 | %78,8 | %68,8 | 48 |
| Subaşı Köyü | MHP | %45,5 | %50,0 | %88,0 | 25 |
| Şahinler Köyü | AK Parti | %94,1 | %5,9 | %81,8 | 22 |
| Taşdibi Mahallesi | MHP | %45,2 | %52,9 | %80,4 | 138 |
| Topkapı Köyü | AK Parti | %71,6 | %28,4 | %93,4 | 181 |
| Toybelen Köyü | AK Parti | %73,2 | %23,2 | %79,5 | 73 |
| Tuğlu Köyü | MHP | %5,0 | %95,0 | %95,2 | 21 |
| Yaka Köyü | MHP | %0,0 | %100,0 | %86,4 | 22 |
| Yayladamı Köyü | MHP | %8,3 | %91,7 | %109,1 | 11 |
| Yazmakaya Köyü | AK Parti | %77,3 | %9,1 | %88,5 | 26 |
| Yeşilyamaç Köyü | AK Parti | %58,3 | %41,7 | %63,2 | 19 |
| Yeşilyayla Köyü | AK Parti | %78,6 | %14,3 | %73,7 | 19 |
| Yeşilyurt Köyü | AK Parti | %94,4 | %5,6 | %73,5 | 49 |
| Yıldızlı Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %80,0 | 20 |
| Yukarıumutlu Köyü | AK Parti | %90,0 | %10,0 | %45,5 | 44 |
| Yuva Köyü | AK Parti | %50,0 | %45,0 | %80,0 | 25 |
İlgili sonuçlar