Refahiye 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Refahiye sonuçlarında AK Parti %49,2 ile birinci, MHP %24,8 ile ikinci; fark 24,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,4) 5,8 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %24,8 (+7,2 puan). 125 mahalle ve köy arasından 67'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Biçer Köyü (%100,0); MHP en güçlü Günyüzü Köyü (%68,2). Katılım %83,8 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Refahiye 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Refahiye, Erzincan, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Refahiye | Erzincan | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.307 | %49,2 | %46,4 | %43,4 | +5,8 |
| MHP | 1.669 | %24,8 | %20,9 | %17,6 | +7,2 |
| CHP | 1.551 | %23,1 | %25,1 | %25,6 | −2,5 |
| Saadet | 112 | %1,7 | %2,7 | %2,8 | −1,1 |
| BBP | 40 | %0,6 | %1,2 | %1,6 | −1,0 |
| DP | 23 | %0,3 | %0,6 | %0,7 | −0,4 |
| HDP | 21 | %0,3 | %1,4 | %2,0 | −1,7 |
Refahiye seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 131 | 8.207 | 6.881 | %83,8 | 6.723 | 158 |
Refahiye mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağmusa Köyü | AK Parti | %92,7 | %2,4 | %93,3 | 45 |
| Akarsu Köyü | AK Parti | %66,7 | %18,5 | %52,9 | 51 |
| Akbağ Köyü | CHP | %3,8 | %3,8 | %104,0 | 25 |
| Akçiğdem Köyü | AK Parti | %72,0 | %28,0 | %75,8 | 33 |
| Alacaatlı Köyü | AK Parti | %57,1 | %40,8 | %89,5 | 57 |
| Alaçayır Köyü | AK Parti | %92,3 | %3,8 | %90,8 | 87 |
| Alapınar Köyü | AK Parti | %59,1 | %31,8 | %90,4 | 73 |
| Altköy | AK Parti | %66,0 | %25,2 | %83,2 | 125 |
| Ardıçlık Köyü | MHP | %25,0 | %50,0 | %113,3 | 15 |
| Armutlu Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 9 |
| Arpayazı Köyü | CHP | %0,0 | %0,0 | %93,4 | 61 |
| Aslanyusuf Köyü | AK Parti | %93,9 | %6,1 | %75,0 | 44 |
| Aşağısütlü Köyü | AK Parti | %58,6 | %27,1 | %89,2 | 83 |
| Aşut Köyü | AK Parti | %80,0 | %20,0 | %15,2 | 33 |
| Avşarözü Köyü | MHP | %40,0 | %60,0 | %60,3 | 58 |
| Aydıncık Köyü | AK Parti | %58,3 | %16,7 | %76,2 | 63 |
| Aydoğan Köyü | AK Parti | %58,6 | %38,3 | %96,3 | 244 |
| Babaarslan Köyü | CHP | %4,5 | %9,1 | %100,0 | 22 |
| Bakacak Köyü | AK Parti | %44,4 | %16,7 | %85,7 | 21 |
| Baloğlu Köyü | AK Parti | %45,5 | %36,4 | %65,7 | 35 |
| Baştosun Köyü | CHP | %8,6 | %8,6 | %102,8 | 36 |
| Biçer Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %89,7 | 39 |
| Bostandere Köyü | AK Parti | %71,7 | %25,0 | %96,9 | 65 |
| Bölüktepe Köyü | AK Parti | %50,0 | %21,4 | %100,0 | 14 |
| Camiişerif Mahallesi | MHP | %37,5 | %42,1 | %84,8 | 527 |
| Cengerli Köyü | AK Parti | %66,7 | %29,4 | %86,9 | 61 |
| Çaltı Köyü | CHP | %5,3 | %0,0 | %95,0 | 20 |
| Çamdibi Köyü | AK Parti | %64,5 | %25,8 | %100,0 | 31 |
| Çamlımülk Köyü | CHP | %0,0 | %0,0 | %74,2 | 31 |
| Çatak Köyü | AK Parti | %46,4 | %7,1 | %79,5 | 39 |
| Çatalçam Köyü | MHP | %36,1 | %50,4 | %88,5 | 156 |
| Çatköy | AK Parti | %93,8 | %2,1 | %82,8 | 58 |
| Çavuşköy | MHP | %37,5 | %50,0 | %100,0 | 16 |
| Çıragediği Köyü | CHP | %12,1 | %15,2 | %91,7 | 36 |
| Çiçekali Köyü | CHP | %9,1 | %0,0 | %110,0 | 10 |
| Çukurçimen Köyü | CHP | %13,3 | %3,3 | %96,8 | 31 |
| Çukuryazı Köyü | AK Parti | %66,1 | %19,6 | %88,9 | 63 |
| Damlaca Köyü | AK Parti | %65,6 | %31,3 | %62,7 | 51 |
| Derebaşı Köyü | CHP | %4,8 | %28,6 | %75,0 | 28 |
| Diştaş Köyü | CHP | %0,0 | %3,2 | %93,9 | 33 |
| Diyarlar Köyü | CHP | %10,0 | %10,0 | %100,0 | 16 |
| Doğandere Köyü | AK Parti | %77,8 | %11,1 | %64,3 | 28 |
| Dolaylı Köyü | AK Parti | %58,3 | %16,7 | %92,7 | 41 |
| Ekecik Köyü | AK Parti | %52,5 | %34,7 | %93,7 | 111 |
| Erecek Köyü | AK Parti | %83,9 | %12,9 | %92,8 | 69 |
| Gazipınar Köyü | CHP | %2,0 | %8,0 | %89,3 | 56 |
| Gemecik Köyü | CHP | %1,4 | %12,7 | %83,7 | 86 |
| Göçevi Köyü | AK Parti | %81,3 | %18,8 | %55,2 | 29 |
| Gökseki Köyü | AK Parti | %96,8 | %3,2 | %59,6 | 52 |
| Gölköy | CHP | %0,0 | %5,6 | %78,3 | 23 |
| Gülensu Köyü | CHP | %7,1 | %14,3 | %63,6 | 22 |
| Gümüşakar Köyü | CHP | %5,5 | %17,8 | %90,5 | 84 |
| Günyüzü Köyü | MHP | %25,0 | %68,2 | %95,8 | 48 |
| Güventepe Köyü | AK Parti | %43,8 | %6,3 | %51,6 | 31 |
| Güzle Köyü | CHP | %11,1 | %5,6 | %100,0 | 18 |
| Hacıköy | AK Parti | %49,2 | %47,6 | %92,8 | 69 |
| Hakoğlu Mahallesi | AK Parti | %63,6 | %36,4 | %92,0 | 25 |
| Halitler Köyü | CHP | %27,3 | %9,1 | %100,0 | 11 |
| Hökümet Mahallesi | AK Parti | %54,5 | %36,4 | %86,7 | 973 |
| Kabuller Köyü | MHP | %0,0 | %52,0 | %80,6 | 31 |
| Kaçakköy | CHP | %5,4 | %5,4 | %102,8 | 36 |
| Kadıköy | CHP | %11,1 | %16,7 | %52,9 | 34 |
| Kalkancı Köyü | CHP | %4,5 | %3,0 | %95,8 | 71 |
| Kanberağa Köyü | CHP | %12,1 | %3,0 | %76,7 | 43 |
| Kandilköy | CHP | %17,9 | %0,0 | %100,0 | 28 |
| Kanlıtaş Köyü | AK Parti | %66,1 | %19,6 | %65,9 | 85 |
| Karasu Köyü | AK Parti | %75,0 | %25,0 | %70,6 | 17 |
| Karayaprak Köyü | CHP | %9,5 | %9,5 | %87,5 | 24 |
| Kayıköy | AK Parti | %95,7 | %2,2 | %100,0 | 67 |
| Kazören Köyü | AK Parti | %72,0 | %16,0 | %89,3 | 84 |
| Keçegöz Köyü | MHP | %42,9 | %57,1 | %100,0 | 28 |
| Kersen Köyü | AK Parti | %75,0 | %12,5 | %96,0 | 25 |
| Kırantepe Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %95,0 | 20 |
| Kırıktaş Köyü | CHP | %14,3 | %0,0 | %46,7 | 15 |
| Kırkbulak Köyü | CHP | %4,9 | %13,1 | %98,4 | 64 |
| Kızıliniş Köyü | CHP | %0,0 | %5,6 | %105,9 | 17 |
| Koçkaya Köyü | CHP | %2,3 | %37,2 | %102,2 | 45 |
| Konakköy | CHP | %2,2 | %22,2 | %76,2 | 63 |
| Kuzuluk Köyü | AK Parti | %95,0 | %0,0 | %60,6 | 33 |
| Kürelik Köyü | CHP | %1,5 | %7,4 | %88,5 | 78 |
| Laleli Köyü | AK Parti | %73,3 | %20,0 | %53,6 | 28 |
| Leventler Köyü | CHP | %0,0 | %0,0 | %91,3 | 23 |
| Madendere Köyü | CHP | %4,0 | %2,0 | %84,7 | 59 |
| Mendemebaşı Köyü | AK Parti | %61,0 | %22,0 | %79,6 | 54 |
| Mendemeçukuru Köyü | AK Parti | %75,0 | %12,5 | %87,0 | 46 |
| Merkez Kalkancı Köyü | AK Parti | %82,2 | %13,3 | %68,7 | 67 |
| Muratçayırı Köyü | CHP | %40,9 | %9,1 | %85,2 | 27 |
| Mülkköy | AK Parti | %90,9 | %9,1 | %100,0 | 11 |
| Olgunlar Köyü | AK Parti | %77,8 | %11,1 | %72,0 | 100 |
| Onurlu Köyü | CHP | %27,3 | %22,7 | %96,0 | 25 |
| Ortagöze Köyü | AK Parti | %53,8 | %21,5 | %83,3 | 78 |
| Ören Köyü | AK Parti | %96,2 | %0,0 | %96,3 | 27 |
| Perçem Köyü | AK Parti | %96,6 | %0,0 | %54,7 | 53 |
| Pınaryolu Köyü | AK Parti | %63,2 | %31,6 | %41,8 | 91 |
| Resuller Köyü | CHP | %2,6 | %0,0 | %82,6 | 46 |
| Sağlık Köyü | AK Parti | %46,8 | %45,2 | %72,1 | 86 |
| Saipköy | AK Parti | %80,6 | %16,1 | %100,0 | 33 |
| Salur Köyü | AK Parti | %64,6 | %4,2 | %80,3 | 61 |
| Sarhan Köyü | AK Parti | %73,3 | %23,3 | %85,7 | 35 |
| Sarıbayır Köyü | AK Parti | %66,7 | %21,2 | %84,6 | 39 |
| Sarıkoç Köyü | CHP | %5,7 | %5,7 | %77,8 | 45 |
| Sıralı Köyü | CHP | %5,3 | %0,0 | %79,2 | 24 |
| Söğütlü Köyü | CHP | %22,9 | %0,0 | %100,0 | 39 |
| Şahverdi Köyü | CHP | %0,0 | %4,5 | %72,6 | 62 |
| Şakaloğlu Köyü | AK Parti | %97,3 | %1,4 | %89,2 | 83 |
| Teknecik Köyü | AK Parti | %51,6 | %29,5 | %70,4 | 135 |
| Tepeköy | CHP | %3,3 | %6,7 | %100,0 | 30 |
| Topağaç Köyü | AK Parti | %70,3 | %15,6 | %92,9 | 70 |
| Tuzluçayır Köyü | CHP | %25,0 | %0,0 | %70,6 | 17 |
| Tülüköy | AK Parti | %78,6 | %21,4 | %100,0 | 14 |
| Ulucak Köyü | AK Parti | %62,3 | %30,2 | %77,9 | 68 |
| Uludere Köyü | CHP | %25,0 | %4,2 | %80,0 | 30 |
| Üçören Köyü | AK Parti | %95,6 | %4,4 | %93,8 | 48 |
| Yaylabeli Köyü | CHP | %10,5 | %10,5 | %67,9 | 28 |
| Yaylapınar Köyü | AK Parti | %94,7 | %0,0 | %76,0 | 25 |
| Yazıgediği Köyü | CHP | %31,6 | %0,0 | %75,0 | 28 |
| Yazıköy | MHP | %36,4 | %63,6 | %68,8 | 16 |
| Yenidoğan Mahallesi | AK Parti | %51,3 | %40,5 | %81,0 | 617 |
| Yeniköy | CHP | %4,0 | %20,0 | %89,3 | 28 |
| Yeniyurt Köyü | CHP | %23,1 | %7,7 | %81,3 | 16 |
| Yıldızören Köyü | AK Parti | %64,3 | %31,6 | %92,5 | 106 |
| Yukarısütlü Köyü | CHP | %33,3 | %0,0 | %70,6 | 17 |
| Yukarıyeniköy | AK Parti | %83,8 | %14,7 | %90,7 | 75 |
| Yurtbaşı Köyü | AK Parti | %66,5 | %28,9 | %88,5 | 304 |
| Yuvadağı Köyü | AK Parti | %72,0 | %24,0 | %79,7 | 64 |
İlgili sonuçlar