Üzümlü 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Üzümlü sonuçlarında AK Parti %45,1 ile birinci, CHP %27,8 ile ikinci; fark 17,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,4) 1,7 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %24,8 (+7,2 puan). 40 mahalle ve köy arasından 15'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Denizdamı Köyü (%85,7); CHP en güçlü Büyükköy (%100,0). Katılım %89,2 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Üzümlü 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Üzümlü, Erzincan, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Üzümlü | Erzincan | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.570 | %45,1 | %46,4 | %43,4 | +1,7 |
| CHP | 2.201 | %27,8 | %25,1 | %25,6 | +2,2 |
| MHP | 1.965 | %24,8 | %20,9 | %17,6 | +7,2 |
| Saadet | 81 | %1,0 | %2,7 | %2,8 | −1,8 |
| BBP | 44 | %0,6 | %1,2 | %1,6 | −1,0 |
| HDP | 29 | %0,4 | %1,4 | %2,0 | −1,6 |
| DP | 25 | %0,3 | %0,6 | %0,7 | −0,4 |
| İp | 5 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
Üzümlü seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 55 | 9.104 | 8.117 | %89,2 | 7.920 | 197 |
Üzümlü mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Altınbaşak-Büyük Kadağan Mahallesi | CHP | %0,0 | %98,3 | %92,2 | 128 |
| Altınbaşak-Fırat Mahallesi | CHP | %0,0 | %97,6 | %88,4 | 190 |
| Altınbaşak-İstasyon Mahallesi | CHP | %2,2 | %93,2 | %87,6 | 323 |
| Altınbaşak-Pınarbaşı Mahallesi | CHP | %1,0 | %95,9 | %88,3 | 443 |
| Altınbaşak-Süleymanlı Mahallesi | CHP | %2,9 | %93,3 | %93,1 | 116 |
| Avcılar Köyü | CHP | %2,2 | %94,8 | %81,9 | 166 |
| Babacan Mahallesi | AK Parti | %59,5 | %0,0 | %92,9 | 126 |
| Bağlar Köyü | CHP | %4,1 | %93,2 | %89,5 | 86 |
| Bahçeşehir Mahallesi | AK Parti | %55,0 | %3,8 | %94,8 | 348 |
| Balabanlı Köyü | CHP | %0,0 | %88,4 | %102,4 | 42 |
| Bayırbağ Köyü | AK Parti | %65,8 | %11,1 | %85,3 | 746 |
| Bulanık Köyü | CHP | %0,0 | %93,8 | %84,2 | 19 |
| Büyükköy | CHP | %0,0 | %100,0 | %80,0 | 35 |
| Ciminli Baba Mahallesi | MHP | %34,6 | %0,0 | %96,8 | 253 |
| Çadırtepe Köyü | CHP | %38,2 | %49,1 | %89,3 | 131 |
| Çamlıca Köyü | CHP | %0,0 | %93,5 | %94,1 | 51 |
| Çardaklı Köyü | CHP | %0,0 | %93,0 | %91,9 | 99 |
| Çavuşlu Mahallesi | AK Parti | %52,1 | %0,8 | %90,2 | 295 |
| Çay Mahallesi | AK Parti | %55,3 | %1,1 | %89,9 | 427 |
| Çayıryazı Köyü | CHP | %0,0 | %100,0 | %63,6 | 22 |
| Demirpınar Köyü | CHP | %1,2 | %95,3 | %83,5 | 103 |
| Denizdamı Köyü | AK Parti | %85,7 | %0,0 | %105,0 | 20 |
| Derebük Köyü | CHP | %0,0 | %85,7 | %100,0 | 14 |
| Esenyurt Köyü | CHP | %3,4 | %96,6 | %80,6 | 36 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %62,5 | %2,0 | %89,4 | 1.108 |
| Geyikli Mahallesi | AK Parti | %69,6 | %4,5 | %94,9 | 545 |
| Göller Köyü | CHP | %0,0 | %97,7 | %83,7 | 104 |
| Karacalar Köyü | CHP | %0,0 | %100,0 | %76,3 | 38 |
| Karakaya Köyü | AK Parti | %60,7 | %15,9 | %77,2 | 737 |
| Kureyşlisarıkaya Köyü | CHP | %3,0 | %95,5 | %102,9 | 68 |
| Ocakbaşı Köyü | CHP | %0,0 | %97,5 | %86,0 | 50 |
| Oruçlu Mahallesi | AK Parti | %50,0 | %0,0 | %94,9 | 195 |
| Otluk Köyü | CHP | %37,5 | %62,5 | %66,7 | 12 |
| Pelitli Köyü | CHP | %2,7 | %91,9 | %102,7 | 37 |
| Pınarlıkaya Köyü | CHP | %3,8 | %90,4 | %101,9 | 53 |
| Piri Sami Mahallesi | AK Parti | %65,2 | %1,2 | %93,2 | 278 |
| Pişkidağ Köyü | AK Parti | %74,5 | %9,1 | %88,7 | 391 |
| Terzibaba Mahallesi | AK Parti | %62,7 | %2,0 | %92,5 | 388 |
| Üçler Mahallesi | AK Parti | %46,8 | %9,2 | %90,9 | 406 |
| Yunus Emre Mahallesi | AK Parti | %52,4 | %2,2 | %89,9 | 475 |
İlgili sonuçlar